Що таке борошниста роса і як з нею боротися?

Привіт, друзі! Перш ніж з'ясовувати, як боротися з борошнистою росою, варто уявити собі, що це таке і які можуть бути масштаби лиха для саду і городу при зараженні цією напастю.

Зміст:

  1. Що це за хвороба?
  2. На чому паразитує грибок
  3. Принципи боротьби

Що це за хвороба?

Що таке борошниста роса і як з нею боротися?-

Борошниста роса, ще коротко звана в народі «мучка» - паразитує на рослинах грибок. Те, що ми бачимо на листках зелених насаджень, білувато-сірий наліт – це вже сильна ступінь зараження, говорить про те, що грибниця цих самих грибів вже набрала силу і розрослася у всій красі. Пройде трохи часу, і ці листки втратять тургор, пожовкнуть, а нові з'являться скрученими і потворними, стебла стануть кволими і нежиттєздатними.

Спори різних видів мікроскопічної напасті живуть в землі практично всюди, але агресивно-паразитивными вони стають лише при неправильному агротехнічному догляді за посадками.

На чому паразитує грибок

Що таке борошниста роса і як з нею боротися?-

він Зустрічається і на садових чагарниках (смородина, аґрус, малина, шипшина, полуниця), викликаючи викривлення і всихання їх пагонів, відставання в рості, измельчанию листя і загибель рослин. Плоди з хворого чагарнику вас не порадує: на ягодах все той же борошнистий наліт (як видно на фото), що переходить у буро-сірі плями, самі ягоди набувають запах лежалих грибів і опадають до дозрівання.

Найгірше, що у ягідних чагарників уражається вся надземна частина куща і, при відсутності своєчасної допомоги, кущ доведеться вирізати і спалити повністю. А це велика втрата для будь-якого садівника.

Не краще йде справа і з яблунею або сливою, черешнею або грушею, абрикосом або персиком. Потрапивши на їх листя, міцелій грибка комфортно там розташовується, покриваючи їх неприємними плямами, внаслідок чого листки скручуються і опадають.

Скручені «мучкой» листя добре помітні: вони грубі на дотик, скручені всередину і з нижньої сторони мають золотисто-коричневий відтінок. Ослаблені заразою нирки за зиму вимерзають, так і зимостійкість всього дерева різко знижується.

Що таке борошниста роса і як з нею боротися?-

Овочевим культурам також дістається від гриба-шкідника. Цей жадібний паразит, проникаючи в клітину рослини, випиває з неї всі соки, і бідні овочі втрачають солодкість і смак своїх плодів, а огородник втрачає ще й половину врожаю!

Особливо схильні до варварського нападу гарбузове: кабачки, патисони, а разом з ними і виноград, огірки і капуста. Навіть у теплиці рослини уражаються цією гидотою з-за великої скупченості, протягів і недостатньої освітленості.

Борошниста роса не порадує також і любителів сонячної кукурудзи, солодкого горошку і маслянистих насіння соняшника. Не вийде закатати по банкам урожай і тим, хто розраховував на цукристі помідори і міцненький болгарський перчик.

Любителі зелені, якщо на грядках з цибулею і кропом оселився такий грибок, вже не зможуть «куснути» прямо з грядки, бо смак (і вид) у петрушки і базиліка будуть огидно-болотисті.

Що таке борошниста роса і як з нею боротися?-

Для квітникарів поява на флоксах, трояндах і фіалках тонкого, схожого на білу куряву нальоту, буреющего і тверднучого з кожним днем, привід не просто затурбуватися, а прямо-таки поквапитися з рішенням питання про знищення борошнистої роси, поки вона не знищила все листя, квіти, а заодно і цибулини квітів, що знаходяться в землі.

Ті, хто знайомий з розведенням кімнатних квітів, знають, як небезпечно поява мікроскопічного гриба-паразита на листках кімнатних рослин: при збільшеному розгляді добре видно, як в місцях розташування грибниці проглядаються виразкові, некротичні ділянки, лист здається «роз'їденим». Нещасний квітка виглядає відверто хворим, т. к. густий пушок міцелію перешкоджають необхідного процесу фотосинтезу, без якого квітка просто гине.

Шкода і врожай, і квіти, тому позбавлення від борошнистої роси повинно проходити швидко, а головне – комплексно!

Принципи боротьби

Що таке борошниста роса і як з нею боротися?-

Якщо тривалий час стоїть волога, сиро-задушлива погода, а сонечко ніяк не може встигнути осушити ґрунт з-за тривалого сезону протилежного дрібного дощику – ваш сад в зоні ризику.

Розбурхані підходящої погодою, цілі колонії шкідливого грибка спрямовуються з грунтових шарів туди, де найпростіше знайти близкорасположенные до землі листя, і привільно на них селяться.

Уражені листки набувають матовий, восковий відтінок ще до того, як покриються борошнистим нальотом, вони злегка жовтіє і провисають, як ганчірочки, до самої землі. Їх треба негайно прибрати з рослини і спалити.

Що таке борошниста роса і як з нею боротися?-

Пройдіться поглядом по посадкам. Якщо вони надмірно загущене, треба видалити зайві. Бур'яни так само треба видалити повністю.

Хоча обрізка дерев і чагарників і так справа блага, особливо якщо сад вже у віці, але глибока омолоджуюча обрізка ще й значно знижує стійкість яблунь та інших фруктово-ягідних насаджень до борошнистої роси.

Що таке борошниста роса і як з нею боротися?-

Прибираючи заражені листя і пагони, намагайтеся не доторкатися до здоровим, поки хворі не будуть спалені, а ваші руки не вимиті. Проводьте профілактику проти різних комах-шкідників, т. к. вони є переносниками спір борошнистої роси. Не захоплюйтеся азотними добривами, вчасно проводьте фосфорно-калієві підживлення.

Хоча один з видів цього грибка і називається помилковим (несправжня борошниста роса), він не менш небезпечний для вашого садка-городу.

Як позбутися від борошнистої роси – питання дуже актуальне практично для кожного хлібороба. Зробити це можна за допомогою спеціальних хімічних препаратів, які діють швидко і дуже ефективно. Наприклад, це такі засоби, як «Тілт КЕ», «Топаз», «Скор» і багато інші.

Чудово підійдуть биофунгициды, хоча терміни їх впливу кілька затягнуті, але зате і очищення більш глибока і дає більш тривалий ефект.

Ну, а вже народних засобів і методів лікування саду-городу перелічити просто неможливо, хоча визнано, що в порівнянні з препаратами від борошнистої роси вони однозначно програють.

Дата публикации: 6.12.18
https://lehome.ru/katalog/tumbochki/?f_product_color_gold=on