Що сприяє накопиченню гумусу?

Постійно перекапывая грунт, ми гальмуємо процес накопичення гумусу.

Що сприяє накопиченню гумусу?- Що сприяє накопиченню гумусу?, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Справа в тому, що ґрунтовий мікросвіт умовно ділиться на дві частини. Представникам однієї необхідний кисень, і вони ж складова мікросвіту, що живе на глибині 15-30 см, пристосована до життя без кисню. При перекопці ґрунту ми міняємо місцями її шари, а відповідно, і умови насичення ґрунту киснем. Якщо копати глибоко і часто, загинуть і ті, і інші ґрунтові живі організми.

Друга велика помилка – «генеральне» прибирання, коли ділянку очищають від всіх рослинних, тобто органічних відходів. А адже маса органіки і так виноситься з урожаєм, вимивається дощами і талими водами. Таким чином, ми власними руками позбавляємо мікросвіт їжі.

У природі відбувається природний кругообіг: протягом всієї вегетації рослини споживають з грунту необхідні речовини, а в кінці сезону віддають їй листя, зів'ялі трав'янисті залишки, гілочки і так далі. Ґрунтовий мікросвіт знову переробляє цю органіку в доступні для рослин поживні елементи. І цей процес повторюється знову і знову.

Щоб не порушувати подібний кругообіг на садових ділянках, рослинні залишки компостують, використовують для мульчування, а опале листя восени не згрібають. Винятком є рослини, уражені різними захворюваннями. Їх листя безжально знищують.

Дата публикации: 1.05.17