Що садити в травні

Травень місяць температурних контрастів. За ранньої весни найчастіше слід похолодання, а нічні заморозки можуть захопити і першу декаду червня. Зберігають незворушність тільки синоптики, стверджуючи, що погодні зміни не виходять за межі норми.

Що садити в травні- Що садити в травні, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Плануючи посадки у відкритому грунті, краще орієнтуватися не на календар, а на фактичну температуру. При +10°С розсада гірше приживається. Іноді невеликі похолодання (до -1°С) не дають видимих пошкоджень, але призводять до того, що рослини відстають у рості, а терміни цвітіння і плодоношення відсуваються. Щоб зберегти розсаду від поворотних заморозків, краще використовувати додаткове укриття - укривні плівки і нетканий матеріал.

Розсаду, вирощувану в квартирі, рекомендують гартувати протягом всього періоду до висадки у відкритий грунт. Для цього після пікіровки регулярно провітрюють приміщення, щоб сіянці звикали до знижених температур. Протягом 1-2 тижнів перед висадкою в грунт можна залишати на ніч відкриту кватирку. Якщо дозволяє погода, розсадочні ящики бажано виставляти на балкон, щоб привчити рослини до прямих сонячних променів і вітру.

Кінець квітня – початок травня, коли земля вже розмерзлася, але рослини ще не почали проростати - найкращий час для поділу і пересадки клематисів у відкритому грунті.

На початку травня сіємо на розсаду для висадки у відкритий грунт овочі цвітну капусту, ранні сорти білокачанної капусти гарбуза, кабачок, патисон огірки, дині, кавуни і теплолюбні декоративні літники: садові боби, ипомею та інші. Вирощуючи їх через розсаду можна наблизити період їх цвітіння на кілька тижнів.

Якщо немає можливості виростити розсаду, на початку травня висівають у відкритий ґрунт для більш пізнього цвітіння літники: айстри, аліссум, геліхрізум та інші.

Висаджуємо у теплицю березневу розсаду ранніх сортів огірків, томатів перців і баклажанів.

В перших числах місяця, якщо температура позитивна, сіємо у відкритий грунт овочів культури моркву, буряк редис, листові і качанові салати, горох цибулю, петрушку.

До кінця першої декади сіємо в грунт квасоля, кукурудзу, соняшник, брокколі (під плівку), а також багаторічні і однорічні квіти, вирощені без розсади. В парник на розсаду сіємо кабачки, гарбуза, дині кавуни.

В середині травня, коли грунт достатньо прогріється, можна висаджувати на постійне місце розсаду цибулі-порею.

У другій половині травня продовжуємо висаджувати розсаду у теплиці огірків, томатів перців і баклажанів. Висаджуємо в грунт розсаду холодостійких кольорів: віоли, незабудки, турецької гвоздики, маргариток та інших. Садимо яровий часник і цибулю-сіянку.

Також висаджуємо картопля. Вибираючи строки його садіння, краще орієнтуватися не на календарні дати, а на температуру ґрунту: на глибині 8-10 см вона повинна прогрітися до 6-8°С. Щоб не вимірювати температуру ґрунту самостійно, зверніть увагу на дерева – завдяки глибоким корінням вони точно "знають", наскільки прогрілася грунт на тій чи іншій глибині. У народі оптимальний для посадки картоплі момент визначають за цвітіння черемхи. Розпустилися квітки – пора діяти. Щоб встигнути підготувати посадковий матеріал, корисно знати, що черемха зацвітає на 28-й день після цвітіння ліщини і на 10-й день після того, як зазеленіє береза.

Висаджуємо в грунт під укриття (лутрасил) розсаду холодостійких овочів: білокачанної капусти, брюссельської капусти, кореневого селери і цибулі-порею березневого посіву.

Якщо встановилася тепла погода, висаджуємо у відкритий грунт раніше вирощену розсадуайстри, агератуму, вербени віоли, гайлардії, гвоздики, левового зіву, цинерарії, кореопсису та інших.

В третій декаді місяця сіємо у відкритий грунт декоративні багаторічники і однорічники: годецию, кларкию, календулу, космею, лаватеру, мак, настурцію, тагетес, эшшольцію та інші. Сіємо у відкритий грунт під плівку насіння або висаджуємо раніше підготовлену розсаду огірків, кабачків, патисонів гарбуза. Висаджуємо непророщенные бульби жоржин.

Вибір готової розсади і догляд за нею

Висадка розсади кольрабі у відкритий грунт

Що садити в теплиці? Кругообіг культур

Рослини в теплиці: корисні поради

Щеплення на гарбуз динь і огірків. Майстер-клас

"Шкілка" для сіянців, живців і деленок

Як зберегти до посадки посадковий матеріал з відкритою кореневою системою

Як зберегти до посадки рослини в контейнерах і меристемних

Зберігаємо троянди до посадки

Посадка клубнелуковичных