Що робити з мокрецом?

Ця рослина зустрічається в городах, садах, на забур'янених територіях, біля будинків. З кожної насінини воно утворює тонкі пагони, які розповзаються на всі боки і вкорінюються, через два тижні з'являються квітки, ще через дві – тисячі насінин, розсипаються навколо і швидко проростають. І так протягом усього року. З-за цього рослина здобуло славу злісного бур'яну, від якого важко позбутися. Народні назви цієї рослини: «мокричник», «остудник», «серцева трава». Ботанічний ж назва «зірочник середній».

Що робити з мокрецом?-

Незважаючи на таку славу, позбутися від нього нескладно: треба лише раз побризкати гербіцидом. Найпоширеніший з групи таких препаратів — Раундап, хоча інші теж ефективні. Слід тільки пам'ятати, що бризкати треба на зелені листя, тому що лише так Раундап може потрапити в рослину. Він діє на одне з ланок метаболізму, що і призводить до загибелі рослини. Цей препарат дієвий тільки для рослин (однорічні та багаторічні бур'яни) і нешкідливий для інших істот (дощові черв'яки, капустянка, жуки, гусінь та ін). Не діє і на насіння, які лежать на поверхні ґрунту, тому через деякий час з них виростають нові рослини. Їх теж треба буде обприскувати.

При цьому культурні рослини слід захищати плівкою або щитами, оскільки вони також можуть постраждати від препарату. Навіть одна крапля цього гербіциду на листку може викликати пошкодження рослини. Тому не обов'язково бризкати надто інтенсивно. Слід лише злегка бризнути в центр розетки, — та ефективно та економно.

Що робити з мокрецом?-

Але мало хто знає, що мокрець — лікарська рослина, застосовується в народній медицині досить багатьох країн. Вважається, що препарати з нього покращують роботу серця і стан нервової системи, зменшують больові відчуття, зупиняють кровотечу, сприяють загоєнню гнійних ран, розсмоктують пухлини різного походження, мають протизапальну, антисептичну і протицингового дією. Настій трави або сік вживають при захворюваннях жовчного міхура і печінки, легенів (особливо при кровохарканні), при блювоті з кров'ю, геморої, а також хворобах щитовидної залози (тиреотоксикоз). Настоєм трави промивають очі і лікують початкові стадії помутніння кришталика (катаракта), використовують для очищення шкіри (вугри, висипання, гнійні рани) — в якості примочок, ванн — при набряках ніг і нервовому збудженні. Свіжі рослини додають у салати для лікувально-профілактичного харчування, при хворобах легень, серця, печінки і нирок. Запас рослина заквашують (можна з капустою) і маринують (можна з грибами, огірками або одна рослина). Для заготівлі траву зривають і висушують у тіні, розклавши тонким шаром.

Застосування. Всередину: сік свіжої рослини з медом — по чайній ложці 4-6 разів на день; настій: чайна ложка на одну склянку окропу, настоюють у термосі 8 год — по чверті склянки 4 рази на день; салат: з зеленою цибулею, кропом, вареним яйцем, заправлені вершками або сметаною (можна і за іншими рецептами). Зовнішньо: відвар або настій трави для промивань і компресів.

Тепер, дізнавшись більше про мокреце-звездчатке, подумайте: чи варто використовувати Раундап або, може, краще почекати, поки він виросте, щоб зміцнити здоров'я.

Що робити з мокрецом?-
Дата публикации: 9.04.17