Що робити, якщо витягнулася розсада баклажанів?

Доброго здоров'я і багатого врожаю вам, дорогі городники. В одній з попередніх статей я розповідала, як садити баклажани на розсаду. А ось зараз у мене з'явилася проблема з цими саджанцями. Сьогодні оглянула свої тепличні «володіння», і прийшла в жах: витягнулася розсада баклажанів дорогого елітного сорту.

Витративши добу на вивчення літератури та інформації в мережі, я знайшла спосіб допомогти своєму нещастю. Поділюся своєю знахідкою з вами.

Переростання розсади легше не допустити

Що робити, якщо витягнулася розсада баклажанів?-

Щоб не довелося в терміновому порядку ліквідувати наслідки, уникайте помилок ще на етапі пророщування насіння та молодих посадок. Причин, за якими поросль жовтіє і витягується кілька:

  • Надлишковий полив. Зайва волога не тільки викликає загнивання коренів рослин, але і сприяє посиленому росту виснажених пагонів.
  • Неправильно обрані терміни посадки насіння на розсаду.
  • Порушення світлового режиму. Коли овоч вирощують на затінених ділянках або не включають додаткову підсвітку, стебла витягуються, стоншуються.
  • Несвоєчасна пікіровка або висадка в грунт.
  • Температура менше 20-25 градусів. Баклажани теплолюбні, в прохолодному приміщенні розсада чахне і «тягнеться».
  • Надмірна підживлення. На стадії вирощування молодої порослі з насіння не вимагається внесення додаткових добрив. Надлишки живильних речовин забирає листя і стебла.

Виправляємо ситуацію

Що робити, якщо витягнулася розсада баклажанів?-

Чому витягуються синенькі, я вже розповіла. Залишається з'ясувати, що робити з неякісними паростками. Догляд за ними зводиться до наступного комплексу заходів:

  • Заглиблення посадки. Баклажани висаджують у відкритий грунт, вибираючи сонячні ділянки. Посадки не загущають. Під кожен кущ готують ямку глибше, ніж зазвичай. Туди й висаджують паростки, поглиблюючи їх не менше ніж на 2/3. Попередньо нижні листки обривають, а ранки підсушують розчином марганцю.
  • Якщо саджанці падають, допускається їх підв'язка до опори (але це означає, що ви недостатньо глибоко посадили рослина).
  • Не рекомендується виконувати прищипування овоча на стадії розсади з метою зменшення розмірів куща. Тим самим ви скорочуєте врожайність культури, не давши розвинутися квітам.
  • Якщо ви приймаєте реабілітаційні заходи, не забувайте про ретельному догляді. Вчасно поливайте рослини. Затягнуті, бліді паростки особливо чутливі до опіків. У сонячний, жаркий день кущі захищають ковпаками з газетного паперу. Для цієї мети підійдуть свіжі листя лопуха. Увечері їх прибирають.
Що робити, якщо витягнулася розсада баклажанів?-

Зізнаюся чесно, що більшість цих рекомендацій мені тільки треба перевірити на практиці. До вирощування розсади я підходжу відповідально, тому витягування посівів зазвичай не відбувається.

А нещодавно у мене з'явилася ще одна проблема: пожовкло листя у розсади баклажанів, що робити в цьому випадку, читайте тут.

Поділіться, будь ласка, своїм досвідом в коментарях. Дайте посилання на статтю друзям в соцмережах. Чим більше ми дізнаємося про рішення подібної проблеми, тим краще.

Дата публикации: 6.12.18