Шапка Мономаха – царський помідор зі своєї грядки

Підбираючи сорт томатів, які можна було висадити в новому сезоні, варто звернути увагу на помідор під назвою " Шапка Мономаха. Він не випадково носить таке чудернацьке назву, адже цей крупноплодовый помідор дійсно виглядає помпезно і переконливо. Оцінили його городники за багато гідності, одними з яких є висока врожайність і стійкість до хвороб.

До того ж слід зауважити, що томат Шапка Мономаха, характеристика та опис сорту, якого наведено нижче, є результатом праць селекціонерів Росії. Зареєстрований він був у 2003 році.

Зміст

 1. Характеристика сорту
 2. Характеристика плодів
 3. Як вирощувати?
 4. Що потрібно знати при посадці помідорів Шапки Мономаха?

Характеристика сорту

Шапка Мономаха – царський помідор зі своєї грядки-

Вирощувати його можна практично в будь-яких умовах. Він однаково добре дає урожай під плівкою і в городі. Тому закуповують насіння і для теплиці, і для відкритого грунту. З одного квадратного метра городу можна зібрати до 18 кг помідор, у деяких цей показник може бути і більше, при дотриманні технології вирощування. Що потрібно знати про цю культуру?

 1. З одного куща збирають близько 8 кг плодів.
 2. В тепличних умовах врожайність на 10% нижче.
 3. Кущі і самі томати не схильні до захворювань.
 4. Плоди великі і смачні.
 5. високорослий Сорт, може досягати до 1 м у висоту.
 6. Невибагливий до умов, однаково добре переносить дощовий сезон або посушливі дні.

Проте є і мінуси у сорту, якщо почитати відгуки хто садив, стає зрозуміло, що гілки без підв'язки швидко ламаються – ще на стадії наливання плодів. Також необхідно встановлювати додаткові опори для підтримки всього рослини. При дуже якісному догляді один кущ (!) може обдарувати і 10-12 кг добірних томатів.

Від висадки розсади в ґрунт до початку дозрівання перших помідор проходить в середньому від 90 до 110 діб. Індетермінантний Сорт, штамбовий тип (вимагає формування), і відносять його швидше до середньораннім.

Характеристика плодів

Шапка Мономаха – царський помідор зі своєї грядки-

Навіть подивившись на фото, можна помітити, що всі плоди виглядають апетитно. Тому не дивно, що томати сорту «Шапка Мономаха» знайшли широке застосування в кулінарії. З них роблять відмінну томатну пасту, салати, супи, соки. Завдяки насиченому смаку, його із задоволенням їдять і в сирому вигляді.

Опис плодів виглядає наступним чином:

 • Великі екземпляри вагою до 600 г (якщо плід росте один на плодоніжці, його вага в деяких випадках може досягати до 900 м).
 • Форма округла, приплюснута на полюсах.
 • Колір яскравий насичений, переважно червоний або темно-рожевий.
 • Сухої речовини міститься не більше 6 %.
 • Всього камер до 8 штук.

Сорт стійкий до фітофтори, тому плоди гарні без вад. Завдяки щільній шкірці, томати можна легко транспортувати або залишати на зберігання на зиму. Для консервування вони практично не використовуються із-за свого великого розміру (не пролазять у банки). Висока врожайність дозволяє вирощувати їх на продаж.

Як вирощувати?

Шапка Мономаха – царський помідор зі своєї грядки-

Сорт «Шапка Мономаха» має свої особливості, але завдяки невибагливості, його можна вирощувати в будь-якому регіоні країни. Якщо це не суворі умови Крайньої Півночі, то віддаленість від півдня не сильно впливає на його урожайність. Хоча сорт вважається теплолюбних, найкращі результати городники отримують, займаючись вирощуванням цього виду культури на півдні.

Тим не менш! Навіть у середній смузі, при висадці, як свідчать відгуки, хто садив, при висадці у другій половині березня, кущ встигає до середини вересня віддати майже весь урожай (якщо прищипнути верхівки в кінці серпня). Зелені плоди можна дозарювати на вирваних кущах, підвішених вгору корінням у підвалі, або в ящиках в темному місці.

Що потрібно знати при посадці помідорів Шапки Мономаха?

Шапка Мономаха – царський помідор зі своєї грядки-
 1. Рослина не любить кислий грунт, при висадці в таких умовах, швидше за все воно швидко зів'яне. Тому краще збагатити грунт попередньо мінералами, посипати золою або внести вапно. Про підвищеної кислотності свідчать такі рослини: хвощ, мокриця, кінський щавель, білоус, осока.
 2. Кущ потребує своєчасної підрізуванні пагонів, після того, як були сформовані 2-3 зав'язі. Від цього безпосередньо залежить якість плодів.
 3. Про кріпленнях і надійної фіксації слід подбати заздалегідь, підготувавши надійну опору для рослини.

Найчастіше вражають сорт дротянки і личинки жуків-коваликів. Позбутися від них можна тільки щоденною збиранням вручну з рослин, хто не хоче обробляти помідори хімікатами.

Іноді великі плоди можуть розтріснутися біля основи, щоб цього не сталося, слід ретельно стежити за поливом, не переусердствуя і вчасно вносячи на ділянку селітру.

Дата публикации: 6.12.18