Секрети поливу солодкого перцю

Болгарський перець – культура, яка на багатьох ділянках садівників прижилася настільки добре, що займає іноді в теплиці стільки ж місця, скільки томати. Але для отримання хорошого врожаю важливо знати всі правила догляду за рослиною, у тому числі правила поливу.

Секрети поливу солодкого перцю -

Любить перець воду

Перець дуже чутливий до поливу –для нього згубна посуха, але ще небезпечніше перелив. Головні правила догляду за овочевою культурою:

  • поливати краще вранці, щоб до полудня, коли сонце пече, вода вбереться в грунт;
  • поливаючи, намагайтеся, щоб волога не потрапляла на листя, інакше рослині загрожують опіки;
  • перед поливом землю потрібно розпушити.

Секрети поливу солодкого перцю -

не Можна поливати перець, так і інші овочеві культури холодною водою – ідеальною для рослин вважається вода кімнатної температури (+22-25 градусів). А різниці між режимом поливу рослин в теплиці і у відкритому грунті, практично немає. Хіба що зарядять дощі – тоді в поливі рослин на грядці в ці дні немає необхідності.

Коли і як поливати перці

Правильний полив – половина успіху при вирощуванні овочів. Вже при вирощуванні розсади перцю потрібно дотримуватися правила: краще недолити, ніж перелити. Надлишок вологи в грунті може викликати захворювання чорною ніжкою. Від холодної води розсада теж може захворіти, навіть загинути. Важлива не тільки вологість ґрунту, але і повітря, тому розсаду потрібно періодично обприскувати, а приміщення – добре провітрювати.

Після появи з землі перших паростків поливати розсаду потрібно кожні 2-3 дні, стежачи за вологістю грунту. Відразу після пересадки розсади на постійне місце кущ рясно поливають під корінь, зате наступний тиждень краще залишити його в спокої, даючи рослині добре прижитися, вкоренитися.

Секрети поливу солодкого перцю -

Як тільки кущ зацвіте, дощування застосовувати не можна – можливий тільки полив під кущ. Вода може збити пилок, необхідну для утворення зав'язей. Для однієї рослини потрібно не менше 1 літра води. Якщо перці вирощують в теплиці, важливо періодично провітрювати її.

В період зав'язування плодів поливати потрібно не частіше, ніж двічі на тиждень, а в період розвитку перчиком частоту поливу скорочують до одного разу в тиждень. Приблизно за 2 тижні до збирання врожаю полив припиняють, даючи плодам налитися і придбати солодощі та соковитість.

Секрети поливу солодкого перцю -

Частоту поливу необхідно скоригувати залежно від характеристики грунту на ділянці. Якщо в ньому багато піску, вода швидше всмоктується в грунт, і поливати доведеться частіше. Для піщаних грунтів рекомендується додавати на ґрунт торф або компост.

Зберегти вологу в грунті допоможуть:

  • розпушування;
  • мульчування.

Не дарма кажуть: краще один раз полити перець добре, ніж два рази полити його погано. А мульча допоможе зберегти вологу, забезпечуючи коріння можливість добувати її з землі і доставляти до рослині поживні речовини.

Секрети поливу солодкого перцю -

Поливати перці можна з лійки, шланги або налагодити на ділянці або в теплиці крапельний полив. Останнім часом такий спосіб поливу набирає популярність серед садівників: трохи зусиль по прокладанню труби та налаштування крапельниць, зате вода буде точно попадати під кущ. Можна використовувати пластикові труби або шланги, виконавши в них в потрібних місцях дірочки. Якщо оснастити систему автоматикою і встановити таймер, вода буде надходити строго за графіком, позбавивши себе від зайвих турбот городника.

Дата публикации: 7.12.18