Секрети догляду за садової суницею (полуницею)

Садова суниця або полуниця – сама улюблена ягода не тільки дітей, але і дорослих. Вона смачна, корисна, хороша в заготовках. Однак багато хто вважає, що вирощувати її не так і просто, і тому не поспішають розводити у великих кількостях. А адже насправді все залежить від правильного підходу до культури. Давайте поговоримо про секрети садової суниці.

Секрети догляду за садової суницею (полуницею)- Суниця,полуниця,садова,догляд,посадка,вирощування,розмноження,секрети,фото

Секрет № 1. Тільки якісна розсада

Ні для кого не новина, що народна приказка "дешева рибка – погана юшка" свідчить не тільки про супі. Дане правило дуже добре підходить і до вибору розсади суниці. На жаль, в прагненні заощадити, ми часто купуємо посадковий матеріал низької якості, тим самим несвідомо відтягуючи отримання повноцінного врожаю довгоочікуваних ягід іноді на цілий рік. Якісна ж розсада – запорука швидкої приживлюваності, високого потенціалу рослин і відмінних результатів витраченого на них праці.

Що варто купувати?

Вибираючи новий сорт садової суниці обов'язково звертайте увагу на стан пропонованих рослин. Кращим варіантом є однорічні саджанці, вирощені в індивідуальних стаканчиках, які мають 2 – 3 розвинених листочка і кореневу систему не менше 5 см.

Що не варто купувати?

Не купуйте розсаду, якщо вона має нездоровий вигляд, ознаки ураження хворобами, відкриту кореневу систему. Звичайно, такий посадковий матеріал коштує дешевше, однак приживлюваність його низька, а присутні хвороби гарантують свідомо слабкий урожай і необхідність витрачати зусилля на боротьбу з ними.

Секрети догляду за садової суницею (полуницею)- Суниця,полуниця,садова,догляд,посадка,вирощування,розмноження,секрети,фото

Секрет № 2. Вибір місця

Суниця – культура світлолюбна, тому дуже важливим, фундаментальним принципом вибору місця під неї має стати співвідношення сторін світу. Якщо ви хочете отримувати з ділянки багато ягід і мати добре розвинені рослини – грядки необхідно розташовувати строго з півночі на південь.

Крім того, для садової суниці важливий правильний попередник. Ні в якому разі її не можна висаджувати після картоплі або томатів (їх люблять загальні хвороби), поблизу або після злив (вони однаково сильно уражаються довгоносиком та попелиць). Необхідно вибирати грядки для садової суниці після часнику, цибулі, кропу, гороху, а так само після таких сидератів, як люпин, вика, овес, редька і чорнобривці.

Хорошим місцем для посадки садової суниці будуть і теплі грядки. Зазвичай їх готують з осені, однак, якщо час упущений, можна виконати всі операції і навесні: добре заправити конструкції гноєм, компостом, золою, залишками органіки, старими листям. За такими грядками легше доглядати, вони раніше дають врожай, їх простіше накривати на зиму.

І пам'ятайте, садова суниця любить пухкі ґрунти!

Секрети догляду за садової суницею (полуницею)- Суниця,полуниця,садова,догляд,посадка,вирощування,розмноження,секрети,фото

Секрет №3. Посадка молодих рослин

Тепер, коли місце вибрано і підготовлено, необхідно правильно посадити розсаду. І тут теж існують свої правила.

По-перше, важливо розташування суничних кущиків відносно один одного: мінімум 50 см в ряду і від 50 до 70 см між рядками, причому рослини повинні бути зміщені в шаховому порядку. Ширина самої грядки при дворядкового посадці може складати від 80 см до 1 м. Це забезпечує не тільки повноцінний доступ світла до кожного кущика, але і хороше провітрювання рослин (що є профілактикою від багатьох хвороб і деяких шкідників), і більш простий доступ до посадок при обрізанні вусів та збиранні врожаю. При однорядном вирощуванні відстань між кущиками і між рядами повинна становити 50 див.

По-друге, велику роль у подальшому догляді за культурою і збір першого врожаю, грає час посадки. Якщо розсада висаджується навесні – необхідно встигнути до настання третьої декади травня, влітку – в останніх числах серпня – в перші десять днів вересня. Літньо-осінні терміни більш кращі, так як за такими посадками потрібно менше догляду і гарантований урожай на наступний рік.

В-третіх, перед тим, як висадити розсаду у лунки, її необхідно обов'язково наситити вологою. Для цього молоді рослинки з відкритою кореневою системою, якщо ви все-таки придбали такі, поміщають у воду з додаванням 3-х крапель препарату НВ-101 на 1 л води (можна використовувати Корневін), до ростової нирки і залишають на 8 – 10 годин. Якщо розсада в пластикових стаканчиках – її поміщають у воду на 10 – 20 хвилин, якщо в торф'яних горщиках на 30 секунд. Однак, рослини в стаканчиках можна і просто рясно полити стимулює ріст коренів розчином за годину до посадки.

Секрети догляду за садової суницею (полуницею)- Суниця,полуниця,садова,догляд,посадка,вирощування,розмноження,секрети,фото

А тепер найважливіше. Висаджуючи розсаду у лунки, необхідно стежити за тим, щоб коріння суниці не загиналися! Для цього, кожна рослинка дістають з горщика, розправляють його кореневу систему і обрізають корінці на 10 див. Якщо цього не зробити, то все що загнеться – буде гнити, а сам суничний кущик сильно відстане в зростанні, що позначиться на врожаї. Крім того, корінець спочатку повинен мати щільний контакт із землею. Для цього його висаджують або на горбок, викладений в лунці, розправляючи окремі корінці рівномірно навколо земляного насипу або за допомогою мокрого методу – заливаючи лунку водою і поступово підсипаючи прямо у воду земляний субстрат.

. При посадці суниці потрібно перевіряти щоб сердечко розсади, було на рівні грунту, не вище і не нижче. Якщо воно виявиться заглибленим – рослина загине, якщо високо над землею – буде виснаженим.

Секрет №4. Якісний догляд

Як тільки грядки висаджені, суницю відразу ж мульчують. Цей прийом дозволяє зберегти навколо молодих рослин вологу, захищає від бур'янів і забезпечує їм додаткове харчування. Подальший догляд, розглянемо в залежності від віку і часу посадок.

1 - й рік

Якщо суниця висаджується навесні, то з'являються на ній квіточки необхідно видаляти, щоб кущики наростили за літо хорошу вегетативну масу. Звичайно, багатьом з нас шкода виконувати цю процедуру, однак вона є запорукою повноцінного врожаю наступного року.

Крім того, для зміцнення весняних посадок необхідно проводити щотижневі позакореневе підживлення (обприскування по листю, у тому числі з нижньої сторони) препаратом Сяйво-1 (1 ст. ложка на 10 л води), у поєднанні з препаратом Гумістар (0,5 склянки на 10 л води), і один раз в місяць з добавкою 10-ти гранул препарату "Здоровий сад" або "Экуберин".

Якщо суниця висаджена восени, головне, про що необхідно подбати, щоб молоді рослини добре перенесли зиму. Для цього, міжряддя суниці засівають сидератами або грядки накривають агроволокном. На наступний рік квіточки у таких посадок не видаляють, дозволяючи культурі дати врожай.

2-й і 3-й рік

Другий рік вирощування суниці вимагає регулярних підгодівлі і час для першої з них – ще до настання стійкої теплої погоди. При цьому добре застосовувати той же препарат Сяйво-1, але вже з розрахунку 2 ст. ложки на 10 л води шляхом поливу під рослину. Цей прийом активізує грунтові бактерії і дає старт розігріву грунту, в результаті чого врожай суниці можна отримати на тиждень раніше. З цією ж метою (отримання більш раннього врожаю) можна обприскати рослини препаратом НВ-101 (30 крапель на 10 л води) і накрити грядку будь-яким покривним матеріалом.

Всього за сезон має бути вироблено три підкормових поливу і все до появи зав'язі: перша – після очищення грядки від пожухлої листя, друга – при появі квітконосів і остання – при появі перших квіточок. При цьому Сяйво-1 і Сяйво-2 чергуються. Якщо їх немає – гарний і настій біогумусу або Гумістар.

Секрети догляду за садової суницею (полуницею)- Суниця,полуниця,садова,догляд,посадка,вирощування,розмноження,секрети,фото

Однак, якщо ви більше довіряєте народним методам добрива, то вибір для весняного підживлення краще зробити на користь трав'яних настоїв, настоянки кінського гною або Оргавита, або курячого посліду, – саме він підходить для даної культури найкращим чином. Важливо, що в чистому вигляді вносити його не можна, а необхідно настояти протягом тижня з розрахунку 1 до 3-х частинах води, а потім знову розбавити водою в пропорції 1 х 20.

Для того, щоб дати основу наступного врожаю, після збору ягід необхідно провести останню підгодівлю, але на цей раз трав'яним настоєм з додаванням Сяйво-3, Гумистара, нітрофоски або будь-якого іншого комплексного добрива з підсипанням під кожен кущик 0,5 склянки золи.

Але це правило для звичайних сортів суниці – ремонтантні ж сорти потребують підгодівлі щотижня протягом усього сезону.

Ще одним важливим етапом весняного догляду другого року життя суничника є очищення рослин від пошкоджених листків і обробка суниці проти шкідників і хвороб. Її проводять як тільки дозволяє погода, при цьому листочки краще не зривати граблями або руками, а зрізати ножицями, щоб не пошкодити кущик.

Так само добре знати і заходи боротьби з хворобами диво-ягоди. Для цього підходять препарати: Дачник (пухирець на 5 л води), НВ-101 – препарат для підняття імунітету рослин, Здоровий сад, Экоберин (на 10 л води 2 ст. л., 20 гранул, 20 гранул відповідно).

Секрети догляду за садової суницею (полуницею)- Суниця,полуниця,садова,догляд,посадка,вирощування,розмноження,секрети,фото

Крім того, починаючи з весни і протягом всього літнього сезону сунична грядка повинна бути вологою! Тут доречні різні способи – якісний регулярний полив (під рослини!) з повноцінним мульчуванням соломою, перепревшими тирсою, підсушеними бур'янами або скошеної газонної травою; крапельний полив. Другий варіант більш вигідний, так як не вимагає постійних вкладень праці і забезпечує повноцінне промокання прикореневої зони.

ніяких розпушувань! Коріння суниці розташовані близько до поверхні ґрунту і не люблять, коли їх турбують!

Секрет № 5. Оновлення посадок

При гарному догляді суничні грядки з одноразовим плодоношенням можуть плодоносити на одному місці 4 роки, але практика показує, що краще не залишати суничник на одній і тій же грядці більше 3-х років. Ремонтантні сорти тримають на одному місці не більше двох років.

І ще кілька уточнень:

Мульча

Важливість прийому мульчування в питанні вирощування суниці неможливо переоцінити. Мульча хороша і для того, щоб зберегти ягідки від вимокання, і захистити рослини від сірої гнилі, і позбутися від слимаків та равликів. Однак, для того, щоб вона працювала на 100% мульчування необхідно проводити на протязі всього сезону, поступово доводячи шар соломи або іншого матеріалу до висоти 10 – 15 см. А щоб вихід поживних елементів з неї був більш повноцінним, необхідно закласти під кожен кущик буквально за кілька крупинок препарату "Сяйво-2".

Для більшої переконливості додам: в Європі суниця і солома нерозлучні, в деяких місцях дану культуру так і називають – «солом'яний ягода».

Секрети догляду за садової суницею (полуницею)- Суниця,полуниця,садова,догляд,посадка,вирощування,розмноження,секрети,фото

Обрізування вусів

Обрізування вусів – ще один хвилюючий питання для багатьох городників-любителів. Для високого врожаю суниці видаляти вуса потрібно! Цей прийом забезпечує більш зручний догляд за грядкою, більш простий збір врожаю, профілактику від сірої гнилі, і, що ще більш важливо, – більш велику ягоду. А для розмноження сорту необхідно завести маточник – в ньому прибирають квіточки!

Обрізка після плодоношення

Після збору врожаю одноразових сортів необхідно обрізати не тільки вилочки, що залишилися від ягідок, але і уражені хворобами листочки, і нижній ярус старих поляглих листя. Якщо рослини сильно уражені хворобами – листя видаляють повністю. Ремонтантні ж сорти обробляють навесні.

Дата публикации: 9.04.17
Мебель мед АМ большой каталог корпусной мебели. . В Киеве купить ламинат beauty floor можно только у нас