Салат-латук – невибагливий і корисний

Невибагливий і корисний салат-латук – один з популярних і заслужених постояльців наших дачних грядок. І чого ж його не любити? Росте швидко, тільки встигай поливати, та збирати ніжну і корисну зелень. До того ж у захищеному грунті латук можна вирощувати хоч цілий рік, було б бажання. Чудово почувається взимку і на підвіконні, забезпечуючи всю сім'ю необхідними вітамінами.

Салат-латук – невибагливий і корисний-

У співвідношенні «ціна-якість» салат-латук неперевершений чемпіон серед своїх побратимів по вмісту корисних речовин при його неймовірній здатності до відтворення. Загалом, справжня зелена фабрика здоров'я.

Чим корисний салат-латук

У ньому є і наймогутніший антиоксидант, бета-каротин, необхідний для кожної клітинки нашого організму. І фолієва кислота, що бере участь в злагодженій роботі нашої імунної системи. Алкалоїд лактуцин, від якого і походить назва «латук», надає салату особливу пікантну гірчинку, бере участь у метаболізмі, покращує сон, діючи на нервову систему, як природний антидепресант.

Цілий арсенал мікроелементів: магній, залізо, фосфор, калій, натрій і потужний заряд вітамінів (С, Е, групи в та ін) – всі ці багатства живої природи готовий нам надати простий і скромний салат латук. Не будемо, звичайно, лукавити, що все це нам дістанеться даром. Латук, як і всі рослини, любить увагу і вимагає догляду.

Різноманітність сортів

Різновидів і сортів салат-латук налічує неймовірна кількість, але всі їх можна умовно розділити на три спільноти: листові, качанові і спаржеві. Трохи особняком у цій класифікації варто салат-ромен, вузькі листя якого утворюють качан довгастої витягнутої форми.

Салат-латук – невибагливий і корисний-

Салат-латук відноситься до швидкозростаючих рослин, його перший урожай після посіву готовий покинути насиджені грядки вже через три тижні. Численні сорти салату значно відрізняються за строками дозрівання (ранні, середньостиглі та пізні), тому на грядках слід висівати насіння різних сортів потроху, приблизно з двотижневим інтервалом.

Латук вирощують, як розсадою, так і безпосереднім висівом насіння у відкритий грунт. Для раннього врожаю салату розсаду вирощують в укриттях плівкового типу вже з ранньої весни, насіння і сходи цього листового овоча стійкі до холодів і прекрасно себе почувають при - 5-6оС.

Салат-латук віддає перевагу добре освітлені місця і вимогливий до вологи. При нестачі того чи іншого, соковиті листя рослин витягуються, стаючи жорсткими, і втрачають свої ніжні смакові якості – дуже гірчать. Крапельний полив – найоптимальніший варіант для цієї листової і качанної культури, оскільки надлишок вологи може призвести до зараження рослин грибком і кореневою гниллю.

Детальніше про вирощуванні та догляді за латук читайте в наших наступних матеріалах.

 

Дата публикации: 6.12.18
Детальная информация строительство и ремонт под ключ на сайте.