Садимо стахіс

Стахіс – рідка овочева культура. Кущики його схожі на м'яту, але їх коріння забезпечені великою кількістю бульбочок, схожих на черепашки. Вони-то і йдуть у їжу. У вареному вигляді за смаком нагадують спаржу, цвітну капусту, молоду кукурудзу. Їдять стахіс з вареним і смаженим м'ясом, а також маринованим і солоним. Використовують як гарнір до м'яса і в овочевому рагу. Діти із задоволенням їдять стахіс сирим.

Садимо стахіс-

© Stéphane TASSON

Він не містить крохмалю, це дуже важливо для хворих на діабет. Крім того, бульби стахиса мають інсуліноподібним ефектом. Лікуються їм і при хворобах дихальних шляхів, різних видах шлунково-кишкових захворювань, а так само він нормалізує кров'яний тиск. Стахіс – однорічна рослина, але щороку проростає з залишилися в землі бульбочок, значить, ця культура холодостійка.

Садимо стахіс-

© Ecelan

Садять бульби восени або навесні, відразу після зникнення снігу. Глибина загортання в грунт 8 – 11 см, відстань між бульбами 25 – 30 см, між рядами – 40 див. Урожайність хороша, викопують бульби у другій декаді жовтня. Стахіс можна посадити в півтіні, але не під кущами, бо він, як бур'ян, своїми коренями досить глибоко пронизує ґрунт, тому обробляти пристовбурні кола буде важко. Після збору цього овоча восени ділянку перекопують на глибину 22 – 27 см, розкидають попіл, пісок, торф, перепрілий гній і все це закладають в грунт. Влітку стахіс 3 – 4 рази поливають, бур'яни він забиває сам, але прополки потрібні, шкідники його «не люблять».

Садимо стахіс-

© H. Zell