Садимо брокколі правильно і хрустим взимку

Капусту броколі радять лікарі всього світу. І недарма. Вона вміщує в собі різноманітні вітаміни та мікроелементи. Брокколі допомагають зменшити ризик захворювань нирок, очистити організм і попередити виникнення пухлин. Саме тому багато хто самостійно вирощують її. Але для початку треба познайомитися з базовими основами вирощування капусти броколі.

Своєрідність капусти броколі, про що потрібно пам'ятати

Брокколі дуже люблять вологу та світло, як і інші види капусти. Бажана волога ґрунту для вирощування – не менше сімдесяти відсотків, а вологість повітря – вісімдесят п'ять. Ця капуста нормально витримує невеликий мороз і спеку, і може витримати зниження температури від -4 до -8°С. Але оптимальна для нього температура – від 15 до 20°С. У неї дуже швидко виростають пагони з боків, так що не варто виривати капусту відразу після зрізання основного качана. З бічних відростків потім можна зібрати ще урожай. Капусту відмінно вирощувати навіть в квартирі, наприклад, на балконі.

Садимо брокколі правильно і хрустим взимку -

З чого почати процес висаджування капусти

Найчастіше капусту спочатку висівають в ящики, чекаючи моменту, коли вона стане розсадою, але час її посіву таке, що від цього можна відмовитися. Набагато простіше засіяти броколі для розсади в останніх числах квітня – у перших числах травня в парнику. Десь через тридцять або сорок днів, коли у рослин з'являється четвертий або п'ятий листок, її вже навіть потрібно висаджувати у відкритий грунт. Для збору врожаю в жовтні - листопаді частку насіння можна не роздумуючи посіяти у відкритий грунт в перших числах травня.

Садимо брокколі правильно і хрустим взимку -

Брокколі віддає перевагу більш пухкий і родючий грунт. Але не можна садити цю капусту в ті місця, де раніше росли інші види капуст. Непоганими попередниками для брокколі будуть картопля, морква і представники бобових.

Коли прийшла пора садити капусту у відкриту місцевість, потрібно вибрати і час доби – найкраще цим займатися в тьмяну погоду або після обіду.

Як же правильно посадити?

Між лунками повинно бути не менше 30 см, а між рядами – не менше 40 див. Ямки повинні в міру бути глибокими. Якщо восени не удобрювали грунт, то потрібно придбати спеціальну суміш для добрива брокколі. Кожну капусту трохи присипати землею, щоб більша частина рослини перебувала в ямі.

Садимо брокколі правильно і хрустим взимку -

Далі потрібно не забувати про своєчасних прополках, часто поливати, удобрювати і розпушити грунт після годування або поливання. Брокколі вимагають уважне ставлення до поливу – не рідше, ніж через день ввечері, у спеку – кожен день, іноді навіть двічі. Щоб добре росла капуста, потрібно зберігати вологий шар грунту на 10 – 15 див. Капуста потребує постійного добрива.

Після того, як розсада влаштувалася на городі і почала рости, її підгодовують настоєм курячого посліду (один до двадцяти) або коров'яку (один до десяти). Через 15 днів потрібно повторити. Після появи перших квіток, удобрити в третій раз. Цього разу вже можна брати добрива з великою кількістю мінералів. Далі годівля відбувається після зрізання головного качана, щоб почався ріст пагонів з боків.

Свіжий брокколі взимку

Основний качан брокколі не можна перетримувати – потрібно зібрати ще недоспевшими, не чекаючи розкриття квіток. Перестигла капуста в їжу не годна. Найчастіше на початку відрізають центральний качан, після того як виросте довжиною 12 см, а потім з'явиться ще один урожай з бічних пагонів. Брокколі зрізати рекомендується вранці раніше, щоб капуста не зів'яла під сонячними променями.

Ранні врожаї влітку для тривалого зберігання непридатні – у прохолодному місці протримається не більше чотирнадцяти днів. Краще з'їсти тоді ж або заморозити. Але більш запізніла капуста, яку збирають у жовтні, може пролежати в погребі чи холодильнику близько двох - трьох місяців.

Садимо брокколі правильно і хрустим взимку -
Дата публикации: 7.12.18