Рятуємо хворі овочеві грядки

Кожен овочівник, як новачок, так і професіонал витрачає чимало зусиль для того щоб виростити багатий урожай. На жаль нерідко, овочеві культури вражають різні захворювання, які впливають на врожайність. Не варто зневірятися, на сьогоднішній день існує безліч способів врятувати хворі рослини.

Рятуємо хворі овочеві грядки -

Хвороби редиски. Незважаючи на те, що редис не вибагливий у догляді, бувають випадки його захворювання

Бактеріоз виражається пожовтінням листя, при цьому сам коренеплід, покритий слизом і має різкий гнильний запах.

Для лікування рослина рясно обприскують 1% складом бордоської рідини

Кила також характерна пожовтінням листя, проте крім іншого вони в'януть, а на плоді утворюються нарости

Землю редиски необхідно полити «вапняним молоком», на відро води 2 склянки вапна. Полив з розрахунку 1 л на 1 саджанець

Чорна ніжка грибкове захворювання, якому піддаються молоді пагони. Стебло біля основи чорніє при цьому листки скручуються і жовтіють

Рятуємо хворі овочеві грядки -

Для лікування обробляють рослину розчином купоросу. По 1ст.ложці мила і купоросу розмішати в 10 літрах води.

Хвороби цибулі. Найчастіше садять цибулю між грядками як рятівника від шкідників, але і він сам може хворіти

Несправжня борошниста роса з'являється в дуже вологе літо. Через кілька тижнів після посадки, на листках з'явилися можна побачити сірий наліт, потім листя жовтіє і поступово в'януть, а грибок далі пошкоджує цибулину

Антракноз як правило виражається темними зеленими або чорними колами з легкою пухнастою на листках. Самі пір'я жовтіють і сохнуть

Якщо в якості лікування вибрати рідини з мідним купоросом, хлор окисом міді або бордоський склад, овоч придатний в їжу тільки через кілька тижнів. При використанні фітоспорину або його аналогів, через 2 дні рослина придатна для їжі.

Рятуємо хворі овочеві грядки -

Хвороби картоплі

Кільцева гниль викликана бактеріями, пошкоджує листя або весь картопляний кущ. Зовнішня частина картоплі темніє і стає м'якою, а гниль поширюється до самого центру овоча. Особливо швидко розвивається захворювання у вологу погоду

В профілактичних цілях, висаджують сорти стійкі до захворювання, не часточками а цілим бульбою. При виявленні хвороби, кущ висмикують і спалюють. Самі картоплини необхідно як можна краще просушити, на світлі.

Парша дуже поширена серед картопляних хвороб. Виявляється на проростках, бульбах і сходах. Характерна темними плямами на паростках або бульбах, наростами і виразками. Листя починають жовтіти і підсихати, маківка скручуватися.

Починати посадку не раніше, ніж температура повітря прогріється до 10° тепла. Удобрювати грунт органічними і мінеральними добривами.

Рятуємо хворі овочеві грядки -

Хвороби огірка

Кутаста плямистість або бактеріоз. Як правило з'являється у рослин в теплиці, і утворюється на всіх ділянках овочевої культури. На листках і стеблах з'являються плями, які перетворюються на виразки з липкою рідиною.

При виявленні, рослина обробляють бордоською рідиною, кожні 10 днів. Після збору врожаю, рослина знищують, а заражений грунт змінюють.

Фузаріозне в'янення, йому схильні не тільки огірки, а також патисони, гарбуз і кабачки. Листя втрачають яскравість і бліднуть, стебло покривається білим нальотом, а листя у підстави покриваються плямами. У посушливий час хвороба поширюється по кореневій системі

В цілях профілактики насіння вимочують у слабкому розчині марганцівки. Самі рослини чергують. Землю необхідно, як можна краще розпушувати.

Рятуємо хворі овочеві грядки -

Захворювання помідор

Фітофтороз. Найчастіше псує плоди, однак грибок, може впливати на стебло і листки. Знизу лист покривається нальотом білого кольору, верхня частина вкрита плямами коричневого кольору. На стеблах і пагонах з'являються темні плями. Як правило захворюванню сприяють, підвищена вологість, низькі нічні температури, роса.

Картоплю і томати варто розсаджувати якомога далі один від одного. Насіння перед посадкою замочити в 1% марганцевої рідини на 15 хвилин, потім промити. В період розвитку, кущ обприскувати настоєм часнику або розчином 10% з кухонною сіллю.

Чорна ніжка вражає стебло і листя овочевої культури, темними плямами. Найчастіше зустрічається на рослинах, що ростуть в парнику.

Час від часу рослини необхідно провітрювати, у разі виявлення, рідше поливати. Щоб уникнути повторного появи, грунт замінити

Рятуємо хворі овочеві грядки -

Захворювання моркви

Церкоспороз листя відноситься до грибкових хвороб. При ньому листя спочатку покриваються, блідо зеленими або жовтими плямами, потім вони чорніють

Землю слід глибоко перекопувати, морква сіяти щороку в нове місце. Хворі овочі, підгодовувати добривами з вмістом калію та фосфору.

Чорна гниль. На листках рослини з'являються жовті, потім бурі плями. На зібраному врожаї, утворюється чорна гниль. Поширюється вона через заражені насіння або залишки хворого рослини

Для боротьби з гнилизною, слід висаджувати здорове насіння, викорчовувати бур'яни, удобрювати грунт. Моркву садити на попереднє місце не раніше ніж через 5 років.

Йдучи зазначеним способам боротьби, можна вилікувати овочеві культури, а з допомогою профілактичних заходів, попередити їх появу.

Рятуємо хворі овочеві грядки -
Рятуємо хворі овочеві грядки -

Рятуємо хворі овочеві грядки -
Дата публикации: 7.12.18