Розміщення та формування дині

Батоги дині можна розмістити двома способами: в шпалері і в розстилання.

Розміщення та формування дині- Розміщення та формування дині, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Щоб отримати вертикальну (шпалерну) культуру, потрібно заздалегідь натягнути каркас із дроту на висоті близько 2 м, прив'язати верхній кінець мотузки до каркаса, а нижній підвести до рослини і обв'язати вільної петлею. Це роблять через 3-4 дні після посадки.

Пагони по мірі зростання закручують навколо мотузки. У вертикальному положенні батоги краще освітлені, а значить, на них утворюється більше плодоносних гілок.

При розміщенні в розстилання батоги дині розстеляють на землі. При цьому не потрібно ні спеціальних каркасів, ні парників – досить простих невисоких плівкових укриттів.

Дині потрібно формувати – прищипувати у батогів верхівкові точки зростання. Завдяки цьому поживні речовини будуть надходити не до батога, а безпосередньо в плоди, і вони раніше дозріють, вийдуть більш великими і солодкими.

В шпалерах рослини прищипують над 3-4-м листом відразу після висадки в грунт. З пазушних бруньок утворюються бічні пагони – з них вибирають два найбільш розвинених і залишають їх заміщають, інші видаляють. Кожен пагін підв'язують до шпалери, і рослина набуває V-подібну форму.

Якщо диню вирощують в розстилання, головний стебло також прищипують над 3-4-м листом, залишають два потужних втечі, але при відростанні їх пришпилюють до землі. Наступні прищіпки роблять на всіх бічних пагонах, залишаючи на кожному по 4-5 аркушів.