Роботи на городі в період вересня

Для вересня характерними городніми роботами є: збирання врожаю, посадка під зиму насіння і підготовка грунту до холодного періоду.

Роботи на городі в період вересня -

До того, як настануть перші заморозки, слід в обов'язковому порядку здійснити збір огірків, патисонів, капусти, баклажанів, перцю, буряка, моркви, а також викопати і прибрати картоплю.

Чому рекомендується прибрати з грядки овочі

Не слід зволікати із збиранням врожаю баклажанів, оскільки пізніше є можливість грубості плодів, при цьому вони стають більш гіркими. Якщо плоди не дозріли, то їх слід прибрати в приміщення сухого типу для дозрівання.

Роботи на городі в період вересня -

Томати рекомендується знімати зеленими, вони можуть доспеть пізніше, перебуваючи в ящиках з дерева. Якщо залишити помідори на грядці, то зниження температури може негативно позначитися на їх зберіганні.

Вересень є місяцем, коли закінчують збирання таких овочів як патисони, гарбуз і кабачки. Стиглі патисони використовуються для приготування заготовок на зиму або для зберігання, при цьому овочі поміщають в холодильник, обгорнувши в поліетилен. Більш стиглі плоди можна зберегти в кімнатних умовах практично до отримання свіжого врожаю.

Роботи на городі в період вересня -

Прибирання гарбуза

Гарбуз слід прибирати до того моменту, поки настануть заморозки, для цього підбирається суха пора. Якщо ж овоч подмок під дощем, то його рекомендується висушити в тіні. Ознаками дозрівання овоча є:

  • усохшая плодоніжка;
  • наявність малюнка, досить чіткого, на плоді;
  • тверда кора.

Плоди необхідно з обережністю зрізати, якщо є ушкодження або незрілість, то слід вжити такі овочі спочатку.

Роботи на городі в період вересня -

Як прибрати і зберегти капусту

Триває збір середньостиглої капусти. Частково білокачанна капуста використовується для заквашування, в основному ж вживання відбувається в свіжому вигляді або ж капуста закладається в льох на лежанку.

Якщо овоч кладеться на зберігання, то залишається кілька листів на качані, а також не прибирається качан в розмірі 2-3 см. Це допомагає захистити капусту від бруду, пошкодження і загнивання. Укладання качанів відбувається на стелажі, при цьому плоди повертаються качаном до верху.

Роботи на городі в період вересня -

Зрізка та зберігання зелені

В останніх числах вересня здійснюється зрізка пряно-ароматичних рослин, вони зв'язуються в пучки і сушаться, для цього використовують приміщення, яке виявиться добре провітрюваним.

Для того щоб селера вживати якомога довше в свіжому вигляді, його слід викопати і прикопати в грунт у теплиці, при цьому підтримується температура близько 2-5 градусів. Зелень петрушки і селери можна зрізати неодноразово, після кожного зрізу рекомендується здійснювати підживлення з використанням азотного добрива.

Роботи на городі в період вересня -

Збір урожаю коренеплодів

Прибирання коренеплодів здійснюють, залежно від багатьох умов: погоди, особливостей сорту, цільової спрямованості плодів. Якщо у коренеплодів основна частина знаходиться над землею, то невеликі заморозки здатні їх пошкодити. Тому прибирання буряка, редьки й ріпи здійснюють в середині або в кінці вересня. Також слід прибрати петрушку і селеру. Коренеплоди рекомендується просушити в півтіні.

Деякі овочі можна залишати на зимівлю в ґрунті, до них відносяться морква, пастернак і петрушка. Їх рекомендується використовувати по весні. Для цього слід видалити листя у рослин, розпушити грунт і засипати поверх сухі тирсу або скористатися торфом.

Роботи на городі в період вересня -

При наявності сухої погоди можна трохи почекати зі збором урожаю, оскільки це позитивно позначиться на збереження плодів під час холодів. Якщо ж вологість буде коливатися, то можна спостерігати розтріскування коренеплодів, в даному випадку рекомендується негайний збір плодів і вживання їх в їжу, оскільки такі овочі для зберігання стануть вже не придатні.

До городнім робіт у вересні відноситься як збір урожаю, так і підготовка грунту і посів нових насіння. У середній частині вересня виробляють висадку часнику, при більш пізній посадці не станеться потрібного укорінення рослин.

Дата публикации: 7.12.18