Роботи городника влітку. Як підготувати елітні сорти до посадки?

В основному до половини весни роботи для овочівників проводяться на підвіконні. Як він правильно виростить розсаду - такий урожай і збере.

Роботи городника влітку. Як підготувати елітні сорти до посадки? -

Вирощування розсади овочів

На жаль, не можна створити на підвіконні ідеальні умови для кожного овочу. Доведеться тільки дотримуватися основні правила для вирощування розсади овочів. Для розсади потрібно достатнє освітлення (краще фитолампой) грамотний полив. Крім того, вночі температура повинна бути менше, ніж вдень.

1. Посів овочів.

В кінці червня ще не пізно посіяти на розсаду баклажани, перці, високорослі помідори для закритого грунту. Якщо враховувати Місячний календар, то слід висівати вже пророщені насіння. Грунт потрібно приготувати до оптимальній температурі і поживністю. Тоді паростки відразу підуть у ріст.

Роботи городника влітку. Як підготувати елітні сорти до посадки? -

2. Посів капусти.

Пора сіяти на розсаду ранню кольорову і білоголової капусти. Від сівби до висаджування на грядку проходить в середньому 2 місяці. Виходячи з цих умов можна підібрати час для посіву, враховуючи свої кліматичні умови.

3. Пікіровка.

сіянці Розсаджують овочів і квітів, які посіяли в лютому. Сіянці кореневого селери при пікіровці потрібно видаляти дрібні корінці. При пересадці таку ж процедуру доведеться повторити, щоб виростити великі коренеплоди.

Роботи городника влітку. Як підготувати елітні сорти до посадки? -

4. Підготовка картоплі.

Для пророщування і розмноження елітних сортів картоплі бульби тонким шаром насипають в освітленій кімнаті при температурі близько 20 градусів. Через 3 тижні перші паростки відламують і висаджують в ємності для вкорінення.

5. Птахи.

Скоро прилетять птахи. Потрібно привести в порядок старі шпаківні і побудувати нові. Продовжити підгодовувати пернатих помічників, вони допоможуть при боротьбі з шкідниками.

6. Шкідники.

В сонячні дні можна помітити коагульовані сухе листя в павутині, яйцекладки на стовбурах і гілках. Там ховаються шкідливі комахи. Їх трохи. Але вони здатні завдати шкоди саду і городу.

Поки не пізно, потрібно зняти і знищити. Краще спалити всі до одного. Також слід зняти збереглися на кущах і деревах плоди і ягоди. У них на зиму знайшли притулок збудники грибка і гнилі.

Роботи городника влітку. Як підготувати елітні сорти до посадки? -

Замочування насіння

1.Тала вода. Перед посівом насіння краще замочити в талій воді. Так вони швидше сходять і дають більший урожай. Також можна використовувати швидко охолоджений окріп. Туго сходження зміна петрушки, моркви, цибулі та шпинату замочувати треба обов'язково.

Під час процедури замочування воду доведеться міняти через кожні 5 годин, а насіння промивати. Насіння не можна тримати в одній воді довше 10 годин. Замочування насіння корисно поєднувати з замочуванням в живильному розчині.

2. Сік картоплі. Крім різних стимуляторів, які продаються в магазині, можна використовувати картопляний сік. Потрібно 2 картоплини без пошкоджень і ознак хвороб промити і покласти на добу в морозилку. Далі бульба розморожують, подрібнюють і вичавлюють сік.

Роботи городника влітку. Як підготувати елітні сорти до посадки? -

Можна використовувати прес для часнику. Цей сік багатий великою кількістю біологічно активних речовин, добре діють на проростання насіння. Замочувати насіння овочів потрібно на 8-9 годин. Для замочування насіння помідор треба загорнути їх у вологу ганчірочку, просочену соком картоплі. Розсада росте дружно, перед висаджуванням на грядку буває міцною з товстими стеблами.

Посіви на папері

В магазинах продають насіння моркви, наклеєні на стрічку. Вони дорого коштують, зате їх легше сіяти. Такі насіння можна посіяти навесні раніше і одержати більш багатий урожай. Рослини при такій посадці з першого дня не заважають рости один одному. Городникові не доведеться їх проріджувати. Для посіву на папір слід брати цілі, сходження насіння. Їх наклеюють на стрічку туалетного паперу.

Роботи городника влітку. Як підготувати елітні сорти до посадки? -

На папері в 2 ряди розкладають насіння. На звичайний папір наносять клейстер. На смужку клею сірником викладають насіння. Їх слід відокремлювати один від одного:

• для насіння моркви, петрушки, редиски достатньо 5 см;

• для буряків і ріпи потрібно 10 см;

• для салату кочанного – 20 см, листового – 2, 5 см;

• для насіння цибулі-чорнушки на зелень і шпинату потрібно залишити 3 див.

Однак при сівбі насіння у лавах їх розкладають в два рази частіше. Тоді потім можна висмикнути рослину через одне для отримання ранньої зелені. Стрічку з насінням потрібно просушити, згорнути в слабкий рулончик і до посіву покласти в сухе місце.

Дата публикации: 7.12.18