Робимо самостійно теплі грядки. Як виростити ранній урожай?

Ранній урожай вимагає до себе великої уваги та догляду. Для того щоб культивувати різні овочі, потрібно звернути особливу увагу на температуру ґрунту, в яку буде висаджена та чи інша культура. Для хорошої і швидкої схожості і врожаю рослини висаджують в зігрітий грунт, який деякий час був вкритий поліетиленовою плівкою.

Робимо самостійно теплі грядки. Як виростити ранній урожай? -

Таким чином, створюються умови парника, що дозволяє не тільки зберегти ранні посіви, але і помножити кількість плодів. Каркас для «теплих грядок» роблять для того, щоб якомога швидше отримати перший збір плодів овочів (редис, перець, морква) або зелені (кріп, петрушка).

Весняні заморозки раптові, тому, відмінним захистом послужить споруда, яка має назву чотирикутний каркас. У теплій грядці роблять два гребеня землі, а з краю виконують борознування. Саме в ці борозни роблять посів насіння необхідних культур.

Крім цього, такий парник призначається для вирощування розсади. Варто відзначити, що спорудивши такий каркас, можна заощадити кошти на придбання різних активаторів росту, адже під плівкою овочева культура або зелень може дати врожай раніше покладеного терміну на 10-15 днів.

Робимо самостійно теплі грядки. Як виростити ранній урожай? -

Тепла грядка - інструкція

Поглиблена тепла грядка має ширину близько 30 сантиметрів і глибину 20 сантиметрів. Довжина виритої траншеї може бути довільною, але розраховувати треба на кількість придбаних насіння. Та земля, що залишилася після траншеї, укладається поруч, утворюючи гребінь.

Саме ця невелика насип буде захищати культури від поривчастого вітру, і проникнення холодного повітря після заморозок. Важливо знати, що північна сторона теплою грядки повинна бути надійніше, тому, гребінь там можна зробити вище на 4-7 сантиметри. Оптимальним варіантом вважається розташування гряди з заходу на схід.

Ранні посіви дуже ніжні і чутливі навіть до незначного холоду. Щоб перші паростки не промерзли і не загинули, на дно траншеї рекомендується додати деяку кількість біодобавок у вигляді свіжого гною, або м'ятою перепрілої соломи. Ідеально можуть підійти для цієї ролі тирсу, або будь-які залишки рослин, які так само пріє.

Якщо наповнювач був сухий, то після укладання його в обов'язковому порядку заливають гарячою водою (50-70 градусів). Тільки після цього, теплу грядку можна накрити плівкою.

Робимо самостійно теплі грядки. Як виростити ранній урожай? -

Які добрива потрібні теплою грядці

Для активної схожості насіння, теплу грядку відкривають через тиждень, і послідовно удобрюють наступними речовинами:

- Аміачна селітра ( 40-45 грам), калійна сіль (30 грам), магнію сульфат (55 грам)

- Суперфосфат - 50 грам на 10 кілограм наповнювача

- Вапно - приблизно 100 грам на кожні 10 кг наповнювача. Її краще насипати поверх солом'яною подушки.

- Особлива грунтосуміш. Зазвичай, у склад цього наповнювача входять рештки рослин, коріння, різний перегній, запревшие рослини або компост. Шар цього наповнювача краще робити не менше 12 сантиметрів, щоб коріння сходів отримали необхідні мікроелементи і не хворіли.

- Мінеральна підживлення. До складу даної підживлення входить зазвичай деревна зола і нітрофоска. Розрахунок золи роблять у кількості 1 склянки на 1 квадратний метр. Нітрофоску додають розсіюючим методом - 2 великі ложки на всю теплу грядку.

- Марганцівка використовується в самому кінці, коли наповнення грядки вже всыпано. Все що укладено, добре трамбують і поливають розчином з марганцівкою, 5 літрів кошти на 1 кв. м. теплою грядки.

Робимо самостійно теплі грядки. Як виростити ранній урожай? -

Як спорудити плівковий каркас самостійно

Невеликі плівкові ковпаки будуть необхідні в початку весняних днів, коли можуть настати короткі і слабкі заморозки. Рослинам під ними буде максимально комфортно, адже, температура триматиметься плюсова.

Для цього беруть дріт, і роблять з неї колоколообразную форму. Замість дротяного матеріалу каркас іноді виконують з гнучких прутів, або просто з тонких досочек. Дану конструкцію влаштовують там, де це необхідно, і зверху накидають звичайну поліетиленову плівку. Щоб повітря як можна довше зберігався, краї плівки фіксують важкими насипами піску або землі.

Плівковий тунель дозволяє укрити відразу всю гряду, тому, найчастіше його використовують для утеплення грядок для посіву насіння ранньостиглих. Для цього, беруть 10 штук дугоподібних дротів, чим більше їх пружність, тим краще. Один кінець дроту розташовують на правому краю грядки, а інший - на лівому. Відстань між дугами має бути не більшим, приблизно - 20 - 40 сантиметрів. З'єднати дуги можна у верхній точці, прокинути дріт уздовж дуг.

Після того, як всі дуги розташовані на своїх місцях, зверху накидають плівку, а краї притискають цеглою, або присипають землею. Тунельний плівкове укриття для ранніх посівів готове до використання.

Робимо самостійно теплі грядки. Як виростити ранній урожай? -
Робимо самостійно теплі грядки. Як виростити ранній урожай? -
Робимо самостійно теплі грядки. Як виростити ранній урожай? -

 

Дата публикации: 7.12.18
Все о доме и не только на сайте здесь