Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів

Здравствуйте, шановні дачники! Парники і теплиці – наші вірні помічники в городніх справах, що дозволяють успішно вирощувати багато овочів, зокрема й огірки. Але мало побудувати укриття, треба знати, як вибрати найкращі сорти огірків для парників, на які характеристики звернути увагу.

Зміст

 1. Особливості вибору огірків
 2. Використовуємо поетапний підхід
 3. Ранні огірочки для парників
 4. Середньостиглі огірки
 5. Пізні огірки для теплиць
 6. Огірок солоний, рослина сімейства закусочних
 7. Універсальні
 8. З бджолою або без бджоли?
 9. Підбираємо огірку місце проживання

Особливості вибору огірків

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Досвідчені городники відмінно знають, що існують огіркові сорти і гібриди, які призначені для обробітку в укриттях. Вся справа в тому, що в парниках або теплицях створюється свій особливий мікроклімат, який відрізняється від умов під відкритим небом.

У захищеному грунті температура вище, що дозволяє раніше висаджувати рослини, а значить – прискорювати терміни дозрівання овочів. У парниках огірки захищені від опадів, вітру, не випадково навіть існує вираз «тепличні умови». Все це плюси, але є і «мінуси»:

 • перепади температур;
 • висока вологість;
 • затінення рослин.
Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

що Знаходяться у теплицях огірки можуть загрожувати різні інфекції, що поширюються в таких умовах з космічною швидкістю. Крім того, для огірків необхідно організувати запилення, інакше плодів можна не дочекатися.

Щоб уникнути клопіткої формування кущів, а також загущення, бажано підбирати огірки зі слабким розгалуженням бічних пагонів. Виходячи з перерахованого, можна визначити, які характеристики мають бути головними при виборі огірків для посадки:

 1. Невибагливість.
 2. Стійкість до перепадів температурного режиму.
 3. Стійкість до хвороб.
 4. Висока врожайність.
 5. Партенокарпічні або самозапильних сорти огірків для парника
Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

На пакеті з насінням в описі має бути вказана інформація, що даний сорт або гібрид огірка має вирощуватися в плівкових або інших видах теплиць і парників.

Слід враховувати терміни дозрівання зеленцов, щоб протягом всього літнього сезону знімати урожай. Оптимально, якщо під укриття будуть висаджені ранньостиглі, середньостиглі огірки, а також сорти пізнього строку дозрівання.

ВАЖЛИВО! Краще всього вирощувати в парнику кілька перевірених сортів, а також кожен рік пробувати новинки.

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Не забуваємо і про рекомендації по районуванню сортів. Огірки, відмінно плодоносні в середній смузі, можуть «дати збій» при вирощуванні на Уралі або на Північно-Заході.

Потрібні огірки для засолювання і консервування? Значить, треба підбирати саме такі сорти і гібриди (можливо навіть корнішонного типу), тоді як салатні огірки (за дуже рідкісним винятком) для заготовок не годяться. Часто городники вирощують універсальні сорти, які гарні в свіжому вигляді, а також можуть використовуватися для всіх видів консервації.

Враховують і розміри укриттів, так як для маленьких парників підійдуть низькорослі сорти огірків, для просторих теплиць кращим вибором будуть гібриди високі (зручно вирощувати шпалерні методом), але зі слабким розгалуженням.

Використовуємо поетапний підхід

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Вибираючи найкращі сорти огірків для теплиць і парників, враховуємо їх можливості щодо термінів віддачі врожаю. Тому висаджуємо усі види:

 1. ультраранние, ранні;
 2. середньостиглі;
 3. пізні огірочки.

Ранні огірочки для парників

І почнемо з ранніх «пташок» - сортів і гібридів, плоди яких можна знімати вже через 40-45 днів.

НА ЗАМІТКУ! Зазвичай такі огірки дозрівають рано, але і час плодоношення у них коротке. Виручать середньостиглі та пізні сорти.

Анюта F1

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Цей гібрид від агрофірми «Манул» порадує зеленцями вже на 40 день після перших сходів. Є партенокарпическим огірком, має схильність до пучковому утворення зав'язей у пазухах.

Відрізняється відмінною врожайністю, при цьому має досить тривалий термін плодоношення. Дуже гібрид стійкий до різних інфекцій, включаючи вірус огіркової мозаїки і доставляють немало клопоту городникам борошнисту росу.

Огірочки невеликі (до 9-10 см), з дуже щільною і хрусткою м'якоттю. На шкірці є бугорчатость, шипи білі. Плоди універсального призначення.

Аристократ F1

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

лише 35 днів буде потрібно вам для очікування перших огірків гібрида Аристократ. Він відрізняється стабільним плодоношенням в самих різних регіонах, швидким дозріванням зеленцов, дуже високими смаковими якостями.

Огірочки вирівняні, зазвичай не бувають більше 10 див. Бугорчатость дуже слабка. Цінується за універсальність використання плодів і невибагливість у догляді.

Мірабелла F1

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Цікавий гібрид раннього огірка для вирощування в захищеному грунті – Мірабелла. Виробляють різні фірми, хоча початкова розробка належить голландцям.

НА ЗАМІТКУ! У продажу представлений гібрид під назвами Мірабелла, Мірабель, Мирабелл.

Ранній (40 днів), урожайний (до 20 кг з одного м2), простий у догляді – цей гібрид заслуговує уваги городників різних регіонів. В одній пазусі визріває не менше 6-7 плодів-корнішонів. Використовувати в усі види консервації.

В цю групу можна віднести такі огірки як Ємеля F1, Маша F1, Леандро F1.

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Середньостиглі огірки

Трохи довше, 47-50 днів, зріють огірки у середньостиглих сортів і гібридів.

Тут у фаворитах вже довгий час «ходить» гібрид голландської селекції Маринда. Самоопыляющийся огірок плодоносить в умовах Сибіру, і в дуже складному кліматі північно-західних регіонів, і в Підмосков'ї. На ринку цей огірок вже більше 20 років, городники цінують Маринду за відмінну врожайність, стійкість до хвороб.

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Кущі середньорослі, батоги середньої довжини (що важливо для теплиць), зав'язі формуються пучками.

Огірочки знімають довжиною до 10 см (при нерегулярному зборі зеленці можуть злегка переростати), підходять вони для салатів, солінь. У цього гібрида відмінна лежкість.

Зазначимо сорт Сонячний, сюди ж віднесемо популярні огірочки Клавдія F1, Конні F1 і Матильда F1.

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Пізні огірки для теплиць

У цій групі сорти і гібриди, урожай яких припадає на другу половину літа. Вони завершують сезон, дуже відрізняючись високими смаковими якостями зеленцов.

Терміни дозрівання – до 60 днів, і коли ранні огірки вже відійшли, приходить черга пізніх сортів.

Атлет F1

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Цей гібрид салатного типу відрізняється стійкістю до несприятливих умов, затінення, дає відмінні врожаї навіть при невеликих зниженнях температури.

Огірочки великі, довжиною 18-20 см, з великими горбиками.

НА ЗАМІТКУ! При переростанні зеленці досягають довжини до 30 див. Смакові якості при цьому не знижуються.

Геркулес F1

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Гібрид з таким ім'ям просто не може бути відстаючих, і дійсно, незважаючи на пізні терміни дозрівання, Геркулес відрізняється високою врожайністю.

Плоди завдовжки до 19 см, призначення універсальне. Як справжній герой і силач, Геркулес володіє дуже високою тіньовитривалістю, не знижуючи віддачу врожаю. З одного квадратного метра при правильному догляді у теплиці збирають до 22 кг смачних огірків.

Серед пізньостиглих огірків також виділяються Фенікс 640, Водолій, Переможець.

Огірок солоний, рослина сімейства закусочних

Жартівливий заголовок розділу обрано не випадково, так як при виборі сортів огірка важливо врахувати і призначення плодів. Що вам потрібно: огірочки в салат, для засолювання чи маринадів? Швидше за все, ні від чого не відмовитеся, а тому в парнику повинні бути висаджені різні огірки. І наступний критерій: використання плодів.

Салатні

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Які сорти салатних огірків садять в парниках? Підійдуть Смарагдовий потік F1, Агат F1, Стелла F1, екзотичні Китайські змії. З гібридів зарубіжної селекції відрізняються врожайністю Астерікс F1 і Салім F1.

Агат F1

Огірочок середньоранній, дає довгі (до 40 см) зеленці з гладкою шкіркою. М'якоть дуже смачна, ароматна. Для приготування салатів цей гібрид від агрофірми СеДек буде одним з кращих.

НА ЗАМІТКУ! У теплиці врожайність гібрида досягає 20 кг з одного м2.

Засолювальні

Ця група є однією з найчисленніших, і «свої» сорти можуть вибрати будь-городники регіонів Росії. Важливо вирощувати районовані сорти та гібриди, так як вони максимально адаптовані до певного клімату.

Хлопчик з пальчик F1

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Чудовий гібрид вирощують приватники, фермери, віддаючи йому перевагу серед багатьох інших гібридів.

Урожайний, дуже невибагливий – дві якості, які є пріоритетними при виборі. Хлопчик з пальчик відповідає вимогам «на всі 100%».

Утворює зеленці завдовжки до 9 см, м'якоть їх щільна і дуже смачна. У засолюванні і маринадах – відмінний смак, до того ж, зеленці хрумтять, а це, на думку багатьох, вважається ознакою «правильного» солоного огірка.

У цю ж групу входять вже згадуваний вище гібрид Маринда F1, Орфей F1, Квартет F1, Платина F1, Англійський стандарт F1.

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Універсальні

Вбити «двох зайців», а в нашому випадку отримати огірки, які будуть придатні для засолювання і смачні у свіжому вигляді, дозволяє вирощування сортів і гібридів універсального призначення.

Серед найбільш врожайних для теплиць:

 • Амур F1;
 • Омелько F1;
 • Смарагд F1;
 • Пасадена F1;
 • Гепард F

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Кожен з них має свої особливості: Пасадена дуже стійкий до несприятливих умов, Омелько радує ранніми термінами дозрівання, а огірки Амура дозріває практично одночасно.

З бджолою або без бджоли?

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Як показала практика, краще всього в парниках і теплицях плодоносять самозапильних огірки і партенокарпіки. Їм не потрібні комахи для запилення, при цьому гібриди дають дуже хороші врожаї.

Внучок F1, Травневий F1, Орлик F1, Директор F1, Сігурд F1, Немо F1, Бетіна F1, Кадриль F1 – це лише деякі з гібридів, які не потребують комах опылителях. Вартість насіння цих огірочків вище, ніж у звичайних сортів, але зате витрати окупаються дуже непоганими результатами.

Підбираємо огірку місце проживання

Фахівці не дарма рекомендують вирощувати сорти та гібриди, які районовані в певній місцевості. Це треба враховувати при купівлі насіння, інакше навіть самі надурожайні огірочки вас розчарують.

Для Підмосков'я необхідно підбирати огірки, стійкі до вологості повітря, прохолоді, перепадів температур. Таким же вимогам повинні відповідати і сорти, які будуть вирощуватися в Сибіру, на Уралі, при цьому вони повинні бути ще більш стійкими до всіх напастей.

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Отже, що можна запропонувати городникам:

 • урожайний гібрид Герман, який дуже популярний серед городників;
 • Швидкий старт F1;
 • Сфінкс;
 • Малишок-крепышок та інші.

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

В Сибіру в теплицях дачники успішно вирощують сорти Матриця, Смак, Чемпіон, гібриди Афіна (дуже тіньовитривалий), Еколь (смачні хрусткі зеленці), Апогей.

Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-Рекомендуємо кращі сорти огірків для парників для городників різних регіонів-

Для Північно-Заходу (Архангельська, Псковської, Ленінградської областей, Карелії) підійдуть вже згадувані гібриди Герман F1, Омелько F1, а також Біла ніч F1, Буратіно F1, Мурашка F1, Ліліпут F1.

Сподіваємося, що наш огляд буде вам корисний. І, звичайно ж, бажаємо високих врожаїв!

Наталія Сєвєрова

Дата публикации: 6.12.18