Раз картопля, два картопля! Ефективні методи збільшення врожаю.

«Другий хліб», - так називають картоплю, і вже складно уявити, що коли-то в нашій країні навіть не підозрювали про такий культурі. Зараз без неї важко уявити звичайний або святковий обід. Не дивно, що картопля займає чимало місця на городі, і виростити хороший урожай намагається кожен хлібороб.

Раз картопля, два картопля! Ефективні методи збільшення врожаю. -

Урожай на місяць раніше

Хочете ласувати ранньою картоплею в той час, коли в інших ще цвітуть кущі? У ємності приготуйте субстрат:

  • 1 частина грубозернистого піску;
  • 1 частина торфу;
  • 1 частина родючої землі;
  • 2 частини тирси;
  • 2 склянки золи.

На 4-5-сантиметровий шар живильної суміші розкладіть бульби, залишивши відстань між ними 2 див. Тієї ж сумішшю засипати їх повністю, пролити рясно злегка рожевим розчином марганцевокислого калію. При осіданні суміші додавати її.

Раз картопля, два картопля! Ефективні методи збільшення врожаю. -

Ящики тримати в теплому місці, періодично поливаючи. На початку травня бульби дають перші зелені паростки. Хоча земля ще не прогрілася, їх можна висаджувати на грядку, попередньо додавши в лунку по жмені золи, перегною, суперфосфату. Закрийте грядку нетканим матеріалом, щоб захистити паростки. Побачите самі – урожай буде ранньою.

«Ванна» для бульб

У картоплі два головних ворога – дротянка і колорадський жук. Щоб врятувати посадки від жуків, насіннєвий матеріал можна помістити в ємність, залити ледь рожевим розчином марганцівки. «Купуйте» бульби хвилин 15, потім просушіть.

Раз картопля, два картопля! Ефективні методи збільшення врожаю. -

Від дротяників допомагає бадилля від часнику. Порубаєте її і разбросьте по грядці. Не люблять личинки жука-щелкуна яєчну шкаралупу. При посадці насипте в лунки подрібнену і злегка змочену олією шкаралупу. Не тільки дротянка, але і капустянка гине від такого «частування».

«Зимовий» картопля

Виявляється, картоплю можна садити під зиму. Для цього місце посадки утеплюють: в борозенки укладають «перинку» з гною на соломі, а зверху роблять шар мульчі з торфу або компосту. Погодні умови в усіх регіонах різні, тому не варто весь картоплю садити восени, але чому б не поекспериментувати?

Варто підгортати?

Всі звикли до того, що картоплю треба двічі за літо підгортати. Виявляється, це може часом заподіяти шкоду. Підгортати картоплю рекомендується тільки там, де досить природного зволоження ґрунту, а в жарких регіонах це може призвести до надмірного пересушування грунту.

Коріння картопляного куща висихають, тому краще обмежитися простим розпушуванням грунту. Так само слід чинити в посушливе літо, якщо ви не хочете, щоб урожай «випікся». Краще проводити захід ввечері або рано вранці.

Раз картопля, два картопля! Ефективні методи збільшення врожаю. -

Спочатку – купати, потім – зберігати

Незвичайний спосіб зберегти врожай картоплі до весни, правда, трудомісткий. Бульби потрібно ретельно вимити, потім у сітці на 4 секунди опустити в окріп і розстелити в прохолодному приміщенні, щоб просохли. Вбиваються всі шкідливі мікроорганізми, а картопля зберігає крохмаль і зберігається краще. Тільки чи готові ви чаклувати над картоплею в урожайний рік?

Раз картопля, два картопля! Ефективні методи збільшення врожаю. -
Дата публикации: 7.12.18