Протяг в теплиці – огіркам шкоди

Одна з найбільш примхливих городніх культур, виявляється, - улюблений усіма хрумкий огірок. Щоб отримати гідний урожай, мало виростити розсаду: доведеться виконувати забаганки городньої пестуни.

А вимагає огірок чимало – крім грамотного поливу й дотримання режиму температури і вологості, любить овочева культура, коли її ретельно бережуть від протягів.

Протяг в теплиці – огіркам шкоди -

Закрийте двері! Дме!

Багато недосвідчені городники допускають помилки у вирощуванні тепличних овочів, висаджуючи огірки разом з помідорами, а потім дивуються, чому загинули рослини, не радує урожай. Помилка може бути банальною томати і огірки по-різному реагують на температурні зміни в теплиці. Якщо помідори не відмовляться «провітритися», то огірок – овоч теплолюбний, не дарма ж його батьківщина – тропічні країни.

Протяг в теплиці – огіркам шкоди -

Головні вороги огіркових ліан – різкі зміни температури, похолодання і протяги. Запустили їх у теплицю – доброго врожаю не чекайте. Це не означає, що потрібно повністю заборонити доступ свіжого повітря в огіркову теплицю. Однак важливо дотримуватися правила підтримання сприятливого мікроклімату, який допоможе рослинам розвиватися й плодоносити.

Важливе правило вирощування смачних огірків – підтримання температури повітря в денний час+21-230 С, вологість повітря повинна становити 75-85%. Зниження температури нижче оптимальної може призвести до захворювань рослини:

  • фузаріоз – грибкове захворювання, при якому в'яне верхівка рослини, а стебло і коріння гниють. Врятуватися від хвороби можна лише знищивши заражені кущі;
  • коренева гниль – не менш небезпечне ураження рослини, що призводить до пожовтіння нижніх листків, їх в'янення, яке потім переходить на весь кущ. Виявити захворювання відразу не вдається, а врятувати огіркову ліану вже неможливо;
  • біла гниль – вражає рослини при низьких температурах, викликаючи в'янення верхівки, а потім і всього куща. Визначити захворювання можна за наявності білого нальоту на стеблі й листках;
  • борошниста роса – грибок, активно розвивається при протягах. Рослина припиняє ріст, а потім гине.

Протяг в теплиці – огіркам шкоди -

Як уникнути протягів в теплиці

У спекотні літні дні теплиця швидко нагрівається під променями палючого сонця, і бажання городника відкрити всі вікна для зниження температури зрозуміло. Однак не рекомендується провітрювати парник, якщо температура в ньому не перевищує +300С.

Але навіть у цьому випадку протягу важливо уникнути, для цього відкривають фрамуги або двері тільки з одного боку. Можна робити це по черзі, але ні в якому разі не одночасно обидві сторони. Протяг може призвести до пригнічення рослин, їх слабкого розвитку і, як наслідок, до низького врожаю.

Протяг в теплиці – огіркам шкоди -

Відкривати теплицю або парник для провітрювання потрібно тільки вдень, уникаючи різких перепадів температури. Огірочки не люблять частого чергування холоду і тепла – відчувши недобре, вони починають скидати квіти і вже утворилася зав'язь.

Щоб створити рослинам комфортні умови, не допускати перегріву, ні протягів, можна робити спеціальні кватирки для вентиляції або вішати на вікна жалюзі. У спекотні літні дні знизити температуру в теплиці можна шляхом частого дощування або рясного поливу.

Протяг в теплиці – огіркам шкоди -
Дата публикации: 7.12.18