Просто і без особливих зусиль позбавляємося від бур'янів і хвороб на грядках

Посадка власних культур в наш час стала дуже актуальна – це не тільки їжа, але і безпеку для здоров'я. Саджаючи своїми руками і обробляючи ділянку, дачник знає точно, що його урожай був вирощений без застосування хімії.

Просто і без особливих зусиль позбавляємося від бур'янів і хвороб на грядках -

Тільки от часто виникають одним і ті ж проблеми, які змушують сумніватися – чи можна отримати овочі і ягоди без різних інсектицидів і фунгіцидів. Причина того бур'яниста трава і недуги. Але вихід куди простіше, ніж здається.

Бур'яниста трава – не перешкода

насправді праця на грядках може бути зовсім не болісним, якщо все робити з розумом. Є різні методи, так би мовити, з народу, що вирішують проблему засміченої ділянки і при цьому не потрібно витрачати кошти на хімікати.

Просто і без особливих зусиль позбавляємося від бур'янів і хвороб на грядках -

Метод перший

Ще до посадки культур на городі його потрібно обробити алкоголем. Такий незвичайний спосіб дозволяє раніше почати рости смітної траві, після чого її необхідно ретельно видалити один раз. Далі вирощувати культури буде набагато простіше. Приблизна концентрація – 6%. Можна використовувати для даних цілей недороге пиво або розвести більш міцні напої з водою.

Метод другий

Зараз все більше дачників стали використовувати досить простий, але надзвичайно ефективний варіант – зрізка смітної трави. Суть в тому, щоб після того, як рослини проросли, неважливо є вже посадки на городі чи ні, зрізати їх під саму землю. У чому ж плюси?

Просто і без особливих зусиль позбавляємося від бур'янів і хвороб на грядках -
  • Трава, якщо її просто смикати, залишає частину кореня в глибинних шарах – рослини все одно будуть рости. При окашивании такого немає.
  • Коренева система буде пригнічуватися, поступово відімре, так як без харчування зверху вона не витримає.
  • Якщо траву залишити на грядці після окоса, то це ще й природне, чисте добриво. Бур'яни містять дуже багато корисних елементів, перегниваючи, вони потрапляють в грунт.
  • Скіс трави проводиться 2-3 рази за сезон, коли як полоти доведеться регулярно.

Такий метод просто виконати, головне, не допускати, щоб трава скинула насіння і стала грубою.

Просто і без особливих зусиль позбавляємося від бур'янів і хвороб на грядках -

Метод третій

Щоб бур'яниста трава не росла під кронами плодових дерев, де їй досить комфортно – немає палючого сонця, завжди волого і тепло, можна використовувати голки від соснових. Там, де вони обсипаються, завжди можна бачити відсутність бур'янів. Ваша земля буде чистою, можна стовбури, навіть обрамити піском або декоративної тріскою. До речі, последняяпопулярны і може застосовуватися як варіант боротьби з травою скрізь. Справа в тому, що тріска викладається на клумбах або грядках на нетканий матеріал – він і вбирає вологу, і рости бур'янам не дає, і зберігає тепло.

Просто і без особливих зусиль позбавляємося від бур'янів і хвороб на грядках -

Шкідники покинуть город

Але адже трава – це далеко не єдиний ворог дачника, є ж ще і паразити. Але і з ними легко боротися, не застосовуючи шкідливих інсектицидів. Варто зазначити, що тут можуть допомогти багато трави, що часто вважаються бур'янами. Якщо в першому випадку ми з ними боремося, то тут можна використовувати рослини собі на користь.

Комахи-паразити не терплять запашних, пряних ароматів. Тому їх легко прогнати, наприклад, настоєм на полину, пижмі, сюди ж можна насипати перець, натерти трохи господарського мила. Обприскуйте город часто, головне, робити це рано вранці або ввечері. Також врятувати свій урожай можна за допомогою спільних посадок. Тут принцип той же – паразити не люблять, наприклад, часник, календулу, пряні трави, цибулю, чорнобривці, тютюн. Їх і висаджують поряд.

Просто і без особливих зусиль позбавляємося від бур'янів і хвороб на грядках -

На замітку!

Добре можуть допомогти і приманки. Це може бути пляшка з пивом, цукровий сироп, поставлений на городі – незабаром на це місце зберуться колонії різних комах.

Про недугах наостанок

Звичайно, з хворобами краще боротися відразу після їх виявлення або краще всього вести профілактику.

  • Зберегти розсаду і насіння допомагає слабкий розчин марганцю, який можна застосовувати весь період вегетації.
  • Соляний розчин створює шар на листочках, який перешкоджає поширенню хвороб, при цьому уражені жовті частини відпадають.

Просто і без особливих зусиль позбавляємося від бур'янів і хвороб на грядках -
  • Господарське мило на тертці з водою – ще один метод допомогти своїм посадкам.
  • Молочнокислі продукти дозволяють створити на поверхні культурних рослин тонку плівку, яка служить певним захистом. Звичайно, аромат буде не найкращий, але це тимчасово. Підходить і кефір, сироватка, кисле молоко.
  • Часник і цибулю можна застосовувати від різних недуг і хвороб. На їх основі робляться настої, відвари. Наприклад, на відро води близько 50 грам часникових зубчиків.

Такі методи може кожен молодий дачник взяти собі на замітку. Вони не вимагають витрат і не будуть шкодити здоров'ю.

Дата публикации: 7.12.18