Прибирання врожаю ревеню

Перший урожай ревеню можна зняти вже на наступний рік після посадки розсади або кореневищ, але найбільший він дасть лише на п'ятий рік.

Прибирання врожаю ревеню - Прибирання врожаю ревеню , Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Збираючи ревінь, його листя зрізають або виламують біля самої основи черешка. При цьому на кожній рослині повинно залишатися до 5-7 листків. Зрізати черешки можна починати, коли вони виростуть в довжину на 30 см і більше і досягнуть товщини 2-3 див. В такому стані черешки ще ніжні, не встигають огрубеть і стати волокнистими.  Зрізають листя кожні 10-12 днів.

До середини липня збір черешків зазвичай припиняють, тому що в них накопичується зайва кількість щавлевої кислоти (втім, при термічній обробці вона руйнується). У вересні можна знову збирати урожай.

Ревінь абсолютно незамінний на кухні. За смаком нагадує кисленькі яблука або аличу. З товстих соковитих  зеленувато-рожевих м'ясистих черешків готують мармелад, киселі, компоти, начинку для пирогів, соуси - всього не перелічити.

На початку літа, поки його стебла не огрубіли і не втратили більшу частину вітамінів, ревінь можна заморозити в запас. Черешки очищають від волокон (як черешкова селера), ріжуть на шматочки, бланшують в киплячій воді 1-2 хвилини (щоб не розварився), остуджують і заморожують в  пластикових контейнерах.