Правильне вирощування розсади перцю. Яких помилок слід уникнути?

Городники радять висаджувати перці в лютому, а то й ще раніше. Однак в середній смузі Росії весна настає не рано, тому розсада, посіяна в лютому, втратить свої якості до моменту висадки в грунт. Рано посіяні перці швидко витягується, слабшає. Тому насіння перців потрібно сіяти в середині березня.

Правильне вирощування розсади перцю. Яких помилок слід уникнути? -

Посів насіння

Щоб сіянці з'явилися вже черга три дні, висівати слід пророщені насіння.

Проростити насіння зовсім не важко. Досить покласти на плоску тарілку марлевий тампон або просто ганчірочку, насипати насіння, прикрити їх теж ганчірочкою і змочити водою. Буде краще, якщо додати у воду стимулятор росту.

Тарілочку покласти на поличку у ванній і не забути щодня перевіряти насіння і обприскувати їх. Приблизно через 4 дні насіння досить проростуть, їх можна сіяти на розсаду.

Правильне вирощування розсади перцю. Яких помилок слід уникнути? -

Ємності для розсади

Садити слід в непрозорі пакетики – коріння не потрібен зайвий світло. Глибина посадки на 3 мм, тобто їх потрібно тільки присипати грунтом. Перці не люблять пересадки, тому їх пікірувати слід перевалкою. Під час пікіровки розсаду перців викопувати не можна. Тоді рослини затримаються у зростанні на два тижні.

1. Тому, що б не потривожити корінці, насіння висаджують відразу в стаканчики. Тоді і пікіровка не потрібно. Але можна посіяти насіння відразу в торф'яні таблетки. Далі просто переносять сіянці у великі ємності не чіпаючи корінців, і засипають грунтом.

2. Можна в якості тари використовувати чайні пакетики. Для цього обрізають верхівку пакетика, розпрямляють стінки. Заварка нехай залишається на дні пакетика, вона стане в нагоді в якості дренажу. Насипають грунт і висівають насіннячко.

Правильне вирощування розсади перцю. Яких помилок слід уникнути? -

3. Також можна взяти шкаралупу яєць. Необхідно скласти докупи кілька половинок яєчних скорлупок, насипати грунт і покласти пророщене насіннячко. При висаджування саджанців у великі за обсягом торф'яні горщики, потрібно тільки трохи зім'яти шкаралупу, не турбуючи коренів.

Деякі овочівники нарікають, що горщики довго не розчиняються в грунті. Цю проблему можна вирішити просто. Перед висаджування перців, горщик потрібно добре полити і трохи пошкребти дно. Тоді він швидко розповзеться в грунті і дасть рослині додаткове харчування.

Догляд за перцями

1. Під час вирощування розсади перцю не можна допускати, щоб грунт пересихає. Якщо листочки повянут, то цьогорічного врожаю буде менше. 2. Висаджують перці на освітлений, прогрівається сонцем ділянку городу, але без протягів, в прогріту грунт.

Правильне вирощування розсади перцю. Яких помилок слід уникнути? -

3. Перці дуже теплолюбні. Оптимальна температура для нього 26 градусів. Особливо для перців важлива тепла грунт.

Перці чутливим до перепадів температури. Тому для акумуляції тепла на грядку потрібно покласти пластикові пляшки з водою. За світловий день сонце нагріє воду, а вночі вона буде поступово віддавати тепло ґрунті. На грядки можна покласти також великі кругляки.

4. Дорослі рослини, як і розсада, потребують вологи. Для підтримки вологості ґрунту слід використовувати мульчування. Після висаджування перців на постійне місце, слід замульчувати грядку шаром на 20 див. щотижня мульчу потрібно підсипати. Для мульчування можна використовувати повяленную траву, перепревшую солому, гній або опалий лист.

Правильне вирощування розсади перцю. Яких помилок слід уникнути? -

5. Підгодовують перці щотижня. Найкраща підживлення – настій попелу. До цвітіння підгодовувати можна трав'яним добривом. У відро води треба накидати траву, додати трохи гною і Ем-препарату. А після цвітіння зольним настоєм (дві склянки золи висипають на відро води).

При виконання запропонованих рад, овочівник збере багатий урожай перців.

Правильне вирощування розсади перцю. Яких помилок слід уникнути? -
Дата публикации: 7.12.18