Правила зберігання овочів і фруктів в зимовий період

Для того, щоб овочі та фрукти добре зберігалися, залишалися такими ж свіжими і соковитими, необхідно знати і дотримуватися правила підготовки до зберігання і безпосередньо самого зберігання тих чи інших продуктів. Саме про цих канонах і буде докладніше розказано в цій статті.

Правила зберігання овочів і фруктів в зимовий період -

Зберігання моркви

Способів зберігання моркви відомо дуже багато. Нижче буде описано більш ефективний з усіх відомих.

Після того, як коренеплоди моркви будуть викопані, необхідно прибрати з них на особисту грунт і дати добре просохнути. Так само заздалегідь необхідно підготувати глину, яка знадобитися для зберігання плодів. Необхідно пів відра глини залити водою так, щоб ємність виявилася повної до країв.

наступного дня необхідно повторити процедуру, тільки води взяти значно менше (налити так, щоб приховало глину) і добре все перемішати.

Ящики для зберігання моркви необхідно застелити плівкою, за тим на неї помістити плоди моркви в кілька рядів. Коли морква покладена зверху її потрібно залити приготовленою глиною. Такий спосіб дає можливість зберегти коренеплоди на дуже довгий час.

Правила зберігання овочів і фруктів в зимовий період -

Зберігання кавуна

Для тривалого зберігання необхідно вибирати не перестиглі кавуни без вм'ятин і пошкоджень. Ретельно відібрані плоди потрібно обтерти ганчір'ям і нанести три шари алебастру. Кожному шару необхідно дати добре просохнути і стати твердим.

Обмазаний кавун необхідно помістити в сітку і повісити у погребі, але ні в якому разі не лягати, це значно скоротить термін зберігання. Якщо всі дії зробити правильно, то кавун збереже свою соковитість і свіжість на кілька місяців.

Правила зберігання овочів і фруктів в зимовий період -

Зберігання капусти

Є два ефективних способу зберігання капусти

Спосіб 1. Такий спосіб трохи дивний, але досить дієвий. Для того, щоб капуста добре зберігалася, її треба засипати снігом. Робити це потрібно ще до настання сильних заморозків. Слід викласти капусту щільно один до одного в кілька рядів один на одного, просипаючи гарненько кожен ряд снігом. Такий спосіб допоможе зберегти капусту свіжою і хрусткою.

Спосіб 2. Зберігання капусти в землі. Для цього необхідно викопати яму глибиною в один метр, насипати на дно пісок і поміщати туди капусту корінням вгору. Кожний ряд необхідно ретельно присипати землею. Після того, як яма заповнена, її необхідно зверху утеплити гноєм або соломою. Капусту можна залишати в такій ямі до того, поки навесні не почати танути сніг.

Правила зберігання овочів і фруктів в зимовий період -

Зберігання персиків і абрикосів

Для тривалого зберігання підходять пізно стиглі сорту. Необхідно брати трохи недоспелые плоди без пошкоджень і вм'ятин. Потім персики і абрикоси потрібно акуратно розкласти в темному і сухому приміщенні для того, щоб вони добре просохли протягом трьох днів. Потім необхідно ще раз перебрати плоди.

Кожен плід потрібно загорнути в папір і покласти в ящик, в якому на дні буде насипано невеликий шар піску. Розкладати плоди слід не щільно, так як після того, як вони будуть покладені в три ряди, їх потрібно буде повністю засипати піском і помістити в льох.

Правила зберігання овочів і фруктів в зимовий період -

Зберігання картоплі

Після того, як картопля буде викопано необхідно прибрати залишки грунту з плодів і дати їм добре просохнути. Потім слід помістити картоплю в ящики і кожен ряд ретельно пересилати подрібненими листям горобини.

Такий спосіб допоможе не тільки зберегти свіжість картоплі, але й захистити її від розвитку різних хвороб.

Зберігання яблук

Для тривалого зберігання краще всього вибирати яблука пізніх сортів. Пізньої осені необхідно прям поруч з деревом викопати яму глибиною близько 50 сантиметрів.

Яблука помістити в поліетиленові пакети і добре зав'язати, потім помістити їх у підготовлену яму і закопати. Такий спосіб дозволить зберегти яблука до самої весни соковитими і дуже смачними.

Правила зберігання овочів і фруктів в зимовий період -

Зберігання часнику

Викопаний і добре просушений часник необхідно помістити в ящик, на дні якого розстелена папір. Коли ящик буде заповнений часником, у нього потрібно насипати сіль періодично струшуючи, щоб вона заповнила всі порожні ділянки скриньки. Так часник збережеться дуже довго.

Дата публикации: 7.12.18