Правила вирощування великого врожаю гібридних кабачків

Кабачок це кущова рослина родини гарбузових. Основною його відмінністю є невеликі плетива гілок, многоурожайность, скоростиглість.

Правила вирощування великого врожаю гібридних кабачків -

Його вирощують практично на кожному городі чи присадибній ділянці. Він не вибагливий у догляді, але важливо знати деякі його особливості.

Як висаджувати кабачок?

Щоб зібрати хороший урожай необхідно дотримуватись правил агротехніки вирощування кабачка. Культура любить сонячне місце, захищене від протягів, і вітрів. Все це необхідно для того, щоб відбувалося активне утворення зав'язі. Оптимальною температурою є +220С.

Правила вирощування великого врожаю гібридних кабачків -

Молоді, як і дорослі рослини дуже чутливі до холодної погоди, бо навіть невеликі заморозки можуть знищити культуру і весь урожай.

Вирощування гібридних сортів кабачків значно спрощують працю городників. Перш ніж почати займатися посадкою, необхідно підготувати грунт для рослини, і роблять це з осені. Перед перекопуванням грунту вносять компост, подрібнене сіно, тирса, суперфосфат з золою.

Правила вирощування великого врожаю гібридних кабачків -

При підвищеній кислотності землі необхідно додати доломітове борошно або порошковий крейда. Кабачок добре росте на супіщаних, нейтральному ґрунті, а глиниста земля практично непридатна для його вирощування. У весняний період землю просто розрівнюють.

В лунки виливають щедро розчин гумінових добрив з азофоской або аміачною селітрою. Роблять це за тиждень до висівання насіння. Кабачок відмінно росте на тій землі, де росли бобові, редис, дайкон, картопля. Насіння висаджують в травні-червні і глибина посадки не більше 5 сантиметрів. Щоб рослина не заважали один одному необхідно садити 3 насіння на 1 кв. м. В лунки додають трохи води і ущільнюють грунт.

Потім можна замульчувати грунт торфом, соломою. Гібридні сорти не варто попередньо замочувати, оскільки вони вже оброблені і зайва волога на них провокує зворотний ефект перешкоджає розвитку, нормальному росту і позбавляє захисту від грибкових захворювань.

Правила вирощування великого врожаю гібридних кабачків -

Догляд за рослиною

У північних регіонах практикують висаджування гібридних сортів кабачка через розсаду. Її висаджують в похмуру погоду вранці, разом з грудкою землі. Вирощувати у парниках і теплицях не приносить бажаного результату, оскільки його необхідно штучно запилювати регулювати вологість і формувати кущі.

Коли зійшло насіння, якщо земля не замульчирована, грунт потрібно розпушувати, видаляти бур'яни і прорідити сходи. Розпушування грунту дозволяє кисню проникати в землю, а також не утворюється кірка після поливу або дощу. За весь період росту кабачок необхідно удобрити три рази. Перший раз вносять добриво, коли насіння сходить, другий в період цвітіння, третій - початку плодоношення.

Правила вирощування великого врожаю гібридних кабачків -

Під час вирощування кабачків необхідно формувати кущі. В період цвітіння видаляють кілька великих листків з середини куща. Все це необхідно для того, щоб рослина отримувала максимум сонячного світла, провітрювалося. Формування куща сприяє також профілактики від освіти гнилі, а також дає можливість комах безперешкодно запилювати квітки.

Кожні 4-3 дня рослину потрібно поливати теплою, відстояною водою по 2-3 літри на кожен кущ. Поливати потрібно під корінь рослини, намагаючись, щоб вода не потрапила на листя. Можна полив поєднувати разом з підгодівлею.

Правила вирощування великого врожаю гібридних кабачків -

Кабачок піддається поразці попелиці, павутинного кліща. При великій вологи і прохолодних днями рослина може заразитися борошнистою росою, пероноспорозом, антракнозом.

Кабачки довжиною 15-20 сантиметрів готові до вживання і їх важливо вчасно збирати, так як це впливає на подальше плодоношення.

Правила вирощування великого врожаю гібридних кабачків -
Правила вирощування великого врожаю гібридних кабачків -
Дата публикации: 7.12.18