Потрібно видаляти пасинки на помідорах і як це робити

Здравствуйте, шановні трудівники-городники! Отримати великий урожай помідорів – мрія кожного дачника. І всі знають, що тут не обійтися без ретельного догляду. Полив, підживлення, розпушування, прополка – це всім знайоме, але у томатів є і свої тонкощі в агротехніці. І серед них – прищіпка томатів – важлива процедура, яку необхідно проводити систематично. Як видаляти пасинки на помідорах і яка користь від цієї процедури – про все це ми і постараємося розповісти.

Зміст:

 1. Пасинкування: що, де, навіщо
 2. Пасинкування: коли і як
 3. Способи формування куща

Пасинкування: що, де, навіщо

Потрібно видаляти пасинки на помідорах і як це робити-

Навіть ті, хто ніколи не вирощував томати, чули про помідорні пасинки та їх видалення. Отже, в пазусі кожного листка рослини томата практично завжди починають рости нові пагони. Їх і називають пасинками (в стадії початкового росту).

Особливість їх у тому, що це – частина головного стебла, а тому на них точно так само, без листочків, можуть формуватися квіткові кисті і визрівати помідори.

А тепер уявіть, що буде з кущем, якщо не прибирати ці непотрібні пагони. Ростуть вони швидко, тому рослина буде розгалужуватися, загущаться, при цьому часто деякі пасинки навіть починають обганяти головний стебло. «Викидаючи» все нові зав'язі, кущ перевантажує себе плодами, що призводить до подрібнення помідорів, зниження їх якості.

ПАСИНКУВАННЯ – видалення в пазухах листків помідорного куща непотрібних пагонів.

Потрібно видаляти пасинки на помідорах і як це робити-

НА ЗАМІТКУ! Головною умовою видалення пасинків є фактор часу. Процедуру проводять систематично, втеча повинен бути не довше 5 див.

Іноді городники, через брак часу або просто власного небажання і невіри в корисність цього прийому агротехніки (зазвичай це початківці дачники), не пасинкують рослини. До чого це може призвести?

 • Можливо, врожай буде непоганий, але плоди будуть дрібні, недостатньо соковиті і солодкі.
 • Дозрівання помідорів буде відбуватися набагато повільніше.
 • Загущені посадки томатів та несформовані належним чином кущі – ідеальне середовище для розвитку самих різних захворювань і, передусім, небезпечної фітофтори.

отже, висновок один – якщо ви бажаєте зібрати хороший урожай томатів, то пасинкування рослин повинно бути одним з основних пунктів агротехніки.

Пасинкування: коли і як

Потрібно видаляти пасинки на помідорах і як це робити-

Отже, тепер ми знаємо, що пасинкування необхідно. Переходимо до практичних порад: коли проводити його і як правильно це робити. В інтернеті можна знайти навіть відео, де наочно показана процедура, але й без цього розібратися в особливостях видалення пагонів зможе кожен.

Перші пагони в пазухах листочків можуть з'являтися вже на помідорної розсаді. Не пропускайте цей момент, видалите пасинки.

Після висадки на постійне місце – в теплицю або на грядку, пасинки будуть утворюватися вже постійно. Тому контролюйте ситуацію і проводите огляд і видалення непотрібних пагонів не рідше одного разу на тиждень.

При цьому не слід допускати переростання пагонів, оптимальна довжина до 5 див. Чому так? Це дозволить рослині безболісно пережити видалення, тоді як прищипування більш довгих пасинків буде сильним стресом.

Потрібно видаляти пасинки на помідорах і як це робити-

Особливості проведення процедури:

 • Простіше і легше всього обривати пасинок руками (бажано в рукавичках).
 • Пасинкування проводять акуратно й дбайливо, щоб не пошкодити сусідні пагони, листя, стебло.
 • Працювати з пасинками найкраще рано вранці, а також в першій половині дня. В цей час стебла більш соковиті, а що утворилася на місці зламу ранка вже до вечора підсохне, що виключає попадання будь-якої інфекції.
 • Можна працювати з ножем або ножицями, але інструменти повинні бути гострі, а також обов'язково продезінфіковані (можна використовувати розчин марганцівки).

Після проведення пасинкування видалені втечі обов'язково забирають з теплиці або з грядки.

Способи формування куща

Потрібно видаляти пасинки на помідорах і як це робити-

Видалення пасинків має свої особливості. Городники знають, що кущ томатів можна формувати різними способами:

 • Видаляють пагони в пазухах. Вирощування рослини томатів відбувається в одне стебло. Також, у серпні, проводять прищіпку і головного стебла.
 • Вирощування куща в два стебла. Один із найпоширеніших способів вирощування томатів. Схема така: залишають втеча в пазусі листка під першої квіткової пензлем, решта протягом літа прибирають. Даний спосіб дає можливість зібрати хороший урожай помідорів, але не всі плоди визрівають на кущі.
 • Формування в три стебла. Залишають два пасинка, які по своїй довжині і швидкості росту повинні поступатися головному стеблу.

Зазвичай в інструкціях до сортів та гібридів томатів обов'язково вказується бажаний спосіб вирощування рослини.

Сорти помідорів, які не вимагають пасинкування, досить невибагливі у догляді. Але вибираючи тільки їх для своєї ділянки, городник повинен пам'ятати, що урожай на них буде не такий великий (зазвичай це детермінантні сорти).

Потрібно видаляти пасинки на помідорах і як це робити-

Треба пасинкувати низькорослі помідори? Тільки у випадку, якщо ви хочете отримати ранній урожай і якщо у вас достатньо часу для догляду.

А ось індетермінантні сорти обов'язково потребують пасинкуванні, і якщо будуть дотримані всі правила агротехніки і забезпечений хороший догляд, ви завжди будете з відмінним урожаєм!

Наталія Сєвєрова

Дата публикации: 6.12.18
https://seostimul.ru SEO-аудит сайта мебели: аудит структуры интернет магазина мебели.