Посадка гарбуза

Посадка гарбуза- Посадка гарбуза, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Гарбуз любить світло. Тому місце, де вона росте, повинне бути освітлене сонцем весь день. У тіні плоди будуть дрібні і малосахаристые. Так як плетисті сорти гарбуза вимагають багато місця, садити її краще біля парканів, з південної сторони будинків, направляючи пагони вгору. А якщо ділянка зовсім невеликий, то, напевно, варто віддати перевагу кущові сорти.

На півдні Росії гарбуза чудово визрівають, якщо садити насіння прямо в грунт, але в середній смузі потрібно подбати про розсаді. Насіння перед посівом прогрівають при температурі близько +60 °С протягом 2-3 годин. Розсаду вирощують при температурі не нижче +18 °С вдень і +15 °С вночі. За цей час її 1-2 рази підгодовують комплексним добривом. Якщо рослина дуже змінився, подсемядольное коліно акуратно укладіть на грунт кільцем і присипте грунтом.

Місце для гарбуза краще готувати заздалегідь. Восени внесіть органічні добрива: на малородючих ґрунтах – гній або компост (3-5 кг на 1 мІ), на важких і кислих додатково золу або вапно (200-300 г на 1 кв. м). Крім того, додайте фосфорні і калійні добрива (відповідно 25-30 15-20 г на 1 кв. м). Перед посівом грунт перекопують. На легких грунтах сіють по рівній поверхні, на важких і вологих роблять грядки.

Гарбуз висаджують рідко – через 50-60 см, тому органо-мінеральні добрива краще вносити прямо в лунку. Якщо грунти бідні, в кожну лунку при посадці вносять органічні добрива, суперфосфат (50 г) і золу (дві склянки), а потім добре перемішують з верхнім шаром ґрунту.

Особливо хороший урожай гарбуза у північних районах можна отримати, якщо вирощувати її на теплих грядках, компостних купах у бочках. Складіть в купу або в бочку залишилася бадилля, листя, тирсу, кору, харчові відходи, вапно та золу. Навесні все перемішайте, додайте свіжий гній, пересыпанный тирсою. Зробіть лунку і заповніть перегноєм. Полийте водою і трохи присипте землею. Потім в лунку висадіть розсаду або посійте насіннячко.

Найкраща температура для росту і розвитку плода +20-25 °С. Дорослі рослини переносять осінні заморозки до -1 °С, але розсада їх не витримає. Як і різкі коливання температур. Тому бажано вкривати рослина будь теплоудерживающим матеріалом (акрил, плівка тощо).

 

Дата публикации: 1.05.17