Посадка буряків

Грунт для посадки буряків повинна бути достатньо пухким і поживною. Грядки краще готувати заздалегідь - пізньої осені.

Посадка буряків- Посадка буряків, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

А можна зробити і підзимовий посів, втерши з зледенілих борозенок сніг віником. Сходів при такому способі набагато менше (проріджувати не доведеться), зате вони здоровіші і стійкіше.

На один квадратний метр вам буде потрібно внести відро дернової землі або торфу, відро гнойового перегною або компосту, відро піску і склянку доломітового борошна (як "розкислювач" вона набагато краще традиційної вапна-пушонки). Добре додати склянку звичайної пічної золи (тільки врахуйте, що вона повинна бути сухою – намоклі швидко втрачає корисні властивості). В принципі такого складу для буряків вже достатньо, але можна покласти ще сірникову коробку суперфосфату, стільки ж калійної солі і столову ложку калійних добрив. А ось чого слід уникати, так це надлишків азоту (скажімо, не варто захоплюватися гноєм, особливо неперегоревшим) – від нього в коренеплодах виникають порожнечі.

Найчастіше насіння сіють прямо у відкритий грунт, на відстані 8-10 см, закладаючи їх у землю на сантиметр-півтора. Надійний і перевірений спосіб. Проте в наших умовах він не дозволяє збирати ранні врожаї. Якщо хочете отримати буряк швидше, згадайте про теплиці з огірками. Ранньою весною між рядами огірків посійте насіння буряків на розсаду. Сусідство цілком підходяще. А коли на огірках витягнуться батоги, отселите буряк у відкритий грунт. При пікіруванні розсади непогано озброїтися ножицями і відсікати довгий, тонкий "хвостик" корінця – це сприяє правильному формуванню коренеплоду, оскільки він тут же починає наливатися, замість того, щоб тягнутися в нитку.

А якщо ви все ж вирішите сіяти насіння у відкритий грунт, робіть це в два строку з перервою в два тижні. Справа в тому, що іноді перші посіви вимерзають. Якщо паростки приб'ють раптові морози, то буряк почне "можуть стрілкуватись", іншими словами, всю життєву енергію спрямує не на те, щоб налити апетитними соками коренеплід, а на те, щоб швидше випустити квіткову стрілку і дати визріти насінню. До того ж другі посіви, як правило, врожайніша.

Дата публикации: 1.05.17