Поради щодо приборкання хрону

Багатьом добре відомі корисні властивості хрону, тому він широко використовується господинями на кухні і в народній медицині. Багато городників намагаються виростити цю рослину самостійно, але поява хрону на вашій ділянці може принести масу клопоту.

Поради щодо приборкання хрону -

Ця культура має сильну кореневу систему і не вибаглива у догляді. Хрін - дуже живуча рослина, тому якщо він вийшов з-під вашого контролю, рослина може перетворитися в найлютіший бур'ян, від якого дуже важко позбутися. Існують кілька методик, застосування яких допоможе вирішити цю проблему.

Механічний вплив

Позбавиться від хрону з городу можна за допомогою скопування. Копати слід вилами, так як лопатою можна розрізати коріння. Корінь хрону має дуже незручною особливістю. Нове рослина може вирости з однієї невеликої частинки, тому якщо розрізати корінь, з його частин виросте нова рослина, тоді всі зусилля будуть марні. Роботи рекомендується проводити ранньою весною, як тільки з'явилися зелені паростки. Викопані корені слід винести з дільниці.

Поради щодо приборкання хрону -

Ще один спосіб позбавлення від хрону - регулярне розпушування землі на глибину 40-50 сантиметрів. Роботи зазвичай проводять за допомогою культиватора оснащеного стрілчастими лапами. Суть методу полягає в тому, що культиватор підрізає кореневища і відправляє їх на певну глибину, якщо регулярно проводити таку процедуру рослині буде важко пробратися на поверхню.

Затемнення

Багато садівники вважають цей спосіб найбільш дієвим. Даний захід проводиться ранньою весною, коли тільки-тільки починають з'являтися молоді сходи. Суть методу полягає в тому, що ви накриваєте місце зростання рослини яким-небудь щільним матеріалом.

Поради щодо приборкання хрону -

Добре для цього підійдуть: руберойд, шифер, темна плівка або ж лист металу, головне щоб матеріал повністю виключав попадання світла. А як відомо, без світла, рослини гинуть, хрін не виняток.

Народні засоби

Існує досить прості народні методи знищення бур'яну. Один з таких способів - рослина рясно посипати сіллю. Сіль порушить кислотно-лужний баланс грунту і бур'ян загине.

Поради щодо приборкання хрону -

Таку процедуру не рекомендується проводити поблизу інших рослин, так як їм теж може бути завдано шкоди. Досвідчені садівники пропонують ще один спосіб. Видаляємо листя рослини. Оголюємо коріння. Робимо в них хрестоподібний розріз і додаємо в нього 46-ти відсоткове аміачна добриво.

Хімічна атака

Багато агрономи ведуть боротьбу з бур'яном за допомогою гербіцидів. Вони поділяються на засоби загальної дії, знищує всі рослини без винятку і селекативные препарати, які ефективні проти певного рослини. Найбільш дієвими вважаю перші. При їх використанні необхідно дотримуватися всіх інструкцій, інакше можна знищити весь город. Агрономи рекомендують такі препарати:

  • Ураган. Засіб одиничного дії, дію можна виявити вже через 2-3 дні після потрапляння на рослини. Рекомендується використовувати цей засіб після того, як з'явилися перші сходи.
  • Торнадо. Поширюється шляхом обприскування листків, через які потрапляє в кореневу систему і знищує її.
  • Раундап. Під вплив цього препарату потрапляє тільки коренева система рослини, тому основною перевагою виділяється нешкідливість для наземної частини рослини. Щоб заповнити вільної простір, рекомендується підсаджувати сидеральні культури для більшої ефективності кошти.

Поради щодо приборкання хрону -

Для роботи з хімікатами необхідний шприц і тонка спиця. Обрізаємо зелену частину рослини, звільняємо кореневища. Далі з допомогою спиця проробляємо отвори в корені і заливаємо отрута, з допомогою шприца. При цьому вводиться концентрований розчин, тобто його не потрібно розбавляти. Для більшого ефекту можна повторити операцію через 2-3 дні.

Дата публикации: 7.12.18