Поради бувалих: як виростити кріп

Важко уявити літній стіл без свіжої зелені. Яким би маленьким по площі не був дачну ділянку, для грядки зелені місце завжди знайдеться. Тим більше, що кріп, петрушку часто не балують увагою, виділяючи їй цілу грядку. Часто зеленні культури ростуть на одній площі з овочами, коренеплодами

Поради бувалих: як виростити кріп -

Як отримати ранню зелень до столу

Кланятися кропу городники не люблять, от і виростає він у недбайливих господарів дачних ділянок кволим, тонким. Зате в інших, хто йому увагу приділяє, виростає зелень соковитою, густий.

Культура нескладна, але має свої секрети: кріп любить добре удобрені грунти. В затіненому місці рослини будуть витягатися, колір зелені зблідне, знизиться вміст ефірних масел, і зелень не буде ароматною, тому рекомендується висівати на зелень кріп на ділянках, освітлених сонцем.

Поради бувалих: як виростити кріп -

Кріп не любить кислих грунтів, з цієї причини на грядку із зеленню не рекомендується вносити золу, вапно, які сприяють розкисленню грунту. Він чудово вміє добувати поживні речовини з ґрунту, тому додаткової підгодівлі золою не потребує. Сонце і вологість – ці дві складових важливі для гарного врожаю.

Для отримання ранньої зелені сіяти кріп потрібно рано, в першій декаді квітня, коли з грунту ще не зійшла сніжно-крижана кірка. Сіють легкі насіння борозною до 5 см шириною. Попередньо її потрібно зволожити. Сіяти кріп потрібно на глибину 1-2 см, не більше, потім посадки засипати перегноєм і більше не поливати. Через 20-30 днів можна знімати перший урожай – свіжу зелень, яка виростає до 15-20 см заввишки.

Поради бувалих: як виростити кріп -

протягом літа турботливий огородник знімає кілька врожаїв свіжої зелені, а в період бутонізації, коли кріп викидає ароматні парасольки, його знімають на сушку, добавки до солінь, маринадів.

Кріп – городникові помічник

Від сусідства з кропом на грядці виграють багато культури. Він робить позитивний вплив на врожайність огірків, подовжує плодоношення, і в теплиці корисно на одній грядці вирощувати обидві культури. Якщо навесні висадити на тепличну грядку кріп, до висаджування розсади огірків перший урожай вже буде знято, тому можна подсеять свіжі насіння не тільки по сусідству, але і упереміш з огірковим кущами.

Поради бувалих: як виростити кріп -

Не відмовиться від такого сусідства і капуста. Зелена культура значно поліпшить соковитість і смак капусти, прожене геть тлю, гусениць. Запах кропової зелені відлякує шкідників від томатів і картоплі. Помічено, що посаджений в безпосередньо близькості від картоплі кріп здатний позбавити його від колорадського жука. Якщо не зовсім, то значно скоротити чисельність популяції.

Поради бувалих: як виростити кріп -

Завдяки цим властивостям кріп часто не вирощується окремо, а використовується в змішаних посадках. Не любить ефірні масла, якими багатий кріп, морквяна муха, тому відмінним поєднанням буде спільна посадка в городі моркви, кропу, цибулі, селери. Корисні властивості кропу зберігаються і на наступні роки.

Дата публикации: 7.12.18
Сделать заказ https://fishman.in.ua черная пятница