Полоття

Прополка - процес необхідний і, на жаль, постійний. Бур'яни забирають у культурних рослин світло, вологу, поживні речовини, є розсадниками шкідників і хвороб.

Полоття- Прополка, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Легше впоратися з однорічними бур'янами. Часто буває достатньо підрізати їх мотикою і подвяліть на сонці. Головне – не втратити час і не дати їм обсемениться.

Багаторічні бур'яни, такі як мати-й-мачуха, пирій повзучий, яглиця звичайна, кульбаба, винищуються з працею. Навіть крихітний шматочок кореня здатний дати життя новій рослині. Ґрунт від них треба очищати відразу, при освоєнні ділянки, вибираючи коріння при перекопуванні.

Особливо ретельно готують місця, відведені для газонів, альпійських гірок, багаторічників. Точкова прополка газону не обтяжлива, але масові сходи багаторічних бур'янів здатні зруйнувати будь-який газон. Квітники іноді доводиться пересаджувати до терміну, так як коріння бур'янів буквально вростають в коріння рослин.

Прополкою потрібно займатися через деякий час після дощу або поливу, давши землі трохи просохнути, щоб вона почала розсипатися. В дуже сухої землі коріння рвуться, і їх не вдається вийняти, а в занадто вологою залишки бур'янів здатні укорінятися знову.

Сапаючи клумби, грядки, намагайтеся видаляти бур'яни повністю, використовуйте вила, корнеудалитель, - лопата може розрізати бур'ян на кілька дрібних частин. Невеликі бур'яни легко отримати з землі, прорыхлив її спеціальною виделкою.

Ріст бур'янів можна заздалегідь спровокувати: перекопати грунт за 10-14 днів до посадок, дати їм зійти і виполоти.

На сильно забур'янених ділянках застосовують гербіцид типу "Раундапу". Можливо і його точкове використання для знищення окремих злісних бур'янів. Щоб рослини поруч не постраждали, їх прикривають захисним екраном.

Дата публикации: 1.05.17