Плями на листі — аскохітоз

Небезпечна хвороба аскохітоз, збудником якої є гриби, може вразити гарбуз, дині, кавуни, горох, квасоля, буряк, огірки, смородину, аґрус, деякі інші культури.

Аскохітоз — захворювання культурних рослин, виникаюче недосконалими грибами, здебільшого належать до роду Аскохита (Ascochyta).

Плями на листі — аскохітоз- аскохітоз,аскохита,плями,плями на листках,хвороби,грибкові,захворювання,як позбавитися,фото

Опис аскохітозу

Виявляється аскохітоз появою опуклих плям різної форми і кольору (частіше – коричневих) з темним оздобленням. Плями покриваються дрібними бурими крапками — так званими пикнидиями. З'являються вони на всіх надземних частинах рослини — стеблах, листках, плодах і насінні. На стеблах захворювання проявляється у вигляді дрібних точкових або подовжених виразок.

Найбільш характерні симптоми проявляються у підстави стебла і на розгалуженнях. Уражені тканини швидко всихають, що може привести до загибелі рослини. Насіння від хворих рослин щуплі, легковагі, з жовтими або коричневими плямами.

Частіше інших рослин аскохітоз вражає стебла і боби гороху, нуту, сочевиці, квасолі. Особливу небезпеку представляє гороху і нуту. На бобах плями темно-коричневі, опуклі. При пошкодженні стулок бобу насіння не утворюються.

Джерело зараження — уражені аскохітозом насіння і залишки попереднього врожаю.

Плями на листі — аскохітоз- аскохітоз,аскохита,плями,плями на листках,хвороби,грибкові,захворювання,як позбавитися,фото

Запобігання захворювання і боротьба з аскохітозом

Поширенню аскохітозу сприяє волога тепла погода. Зараження рослин відбувається при температурі вище 4°С та вологості вище 90%. Сильний розвиток аскохітозу спостерігається при випадання рясних опадів і при температурі 20-25°С. При чергуванні вологої та сухої погоди розвиток хвороби сповільнюється, а при температурі вище 35 градусів припиняється.

Для попередження ураження грибком треба висаджувати тільки здорове насіння, дотримуватися сівозміни (повернення зернобобвых культур на попереднє місце через 3-4 року), знищувати залишки врожаю, не допускати густоти насаджень.

Важливо згрібати і спалювати опале листя, оскільки на рослинних залишках гриб може зберігатися до 2-х років. Хорошою профілактикою є розміщення зернобобових по культурам що не поражаються, наприклад, по зернових. Восени рекомендована зяблева оранка.

Уражені частини рослин рекомендують опудривать сумішшю сірчанокислої міді і крейди, також товченим вугіллям, обприскування посівів під час вегетації фунгіцидами.

При сильному ураженні хворі рослини рекомендують видаляти і спалювати.

Дата публикации: 8.04.17