Піраміди для вирощування полуниці своїми руками ПОКРОКОВО!

Піраміди для вирощування полуниці своїми руками ПОКРОКОВО! -

Метод використання грядок у вигляді піраміди має цілий ряд переваг.

 1. Грядки, розташовані один над одним, дозволяють економити корисний простір. В результаті з однієї і тієї ж площі виходить більший урожай, ніж при традиційному варіанті облаштування грядок.
 2. Характер конструкції забезпечує оптимальне виділення і збереження тепла. Для полуниці створюється ідеальний мікроклімат, в якому вона буде швидше рости і зріти.
 3. Вважається, що піраміди здатні збирати позитивну енергію. Навіть якщо це не так, такі грядки прикрасять ділянку, нагадуючи споруди індіанців Центральної і Південної Америки.

Піраміди для вирощування полуниці своїми руками ПОКРОКОВО! -

Щоб облаштувати пірамідальну грядку, необхідно виконати кілька відносно нескладних дій.

Спочатку готуються необхідні матеріали, які будуть описані в наступних пунктах.

 • Готується місце для грядки. Якщо збирається енергетична піраміда, то звертають увагу на сторони світу. Одне ребро грядки повинна дивитися точно на північ. Відповідно всі інші сторони квадрата також будуть розташовані по сторонах світу.
 • На обраному місці розкладається квадратний шматок сітки рабиці. Розмір сторони квадрата: два метри сорок сантиметрів. Це стане основою майбутньої грядки.
 • На сітку встановлюється квадратний короб зі сторонами два метри двадцять сантиметрів і висотою двадцять п'ять сантиметрів. Роблять його з шиферу або дерев'яних дощок, просочених антисептиком. Верхню крайку дощок злегка округляється з допомогою рубанка. Це потрібно для того, щоб не пошкодилися ніжні стебла полуниці об гострі кути.
 • короб насипається грунт або торф. Товщиною приблизно в п'ятнадцять сантиметрів. Він прикриє сітку і стане підставою для ґрунту, яка буде насипана пізніше.
 • У центрі ставлять труби з ПВХ або азбестоцементу діаметром десять сантиметрів. У ній повинні бути просвердлені отвори. Знизу їх діаметр п'ять міліметрів, а зверху – десять. Знизу трубу закривають. Вона буде використовуватися для поливу.
 • Навколо труби розміщують суміш з компосту і гною. Складати її треба, створюючи конусоподібну форму. Цю купу ретельно трамбують і постійно підтримують вологість. Вона стане джерелом добрива для полуниці, і завдяки процесам гниття буде зігрівати грядку.
 • Ставлять другий короб з довжиною сторони сто сімдесят сантиметрів, висота як у першого. Перший і другий ярус засипають грунтом.
 • Далі встановлюється ще три яруси зі сторонами один метр двадцять сантиметрів, сімдесят сантиметрів і двадцять сантиметрів. Всі засипаються грунтом, який попередньо просіюється.

Піраміди для вирощування полуниці своїми руками ПОКРОКОВО! -

Після завершення піраміди починається посадка розсади полуниці. Висаджують рослини, починаючи з самого нижнього ярусу. У ньому по кожній стороні садять за сім кущиків. У другому ярусі на кожній стороні розміщується по п'ять кущиків полуниці. У третьому ярусі кожна сторона має по три кущика, в четвертому – по два, а на самому верхньому ярусі є місце тільки для двох кущиків. У підсумку на пірамідальної грядці розміщується сімдесят полуничних кущів. Якщо висаджувати їх на звичайну плоску грядку, то буде потрібно набагато більша площа.

Якщо наступає холодна погода, то грядка у вигляді піраміди закривається плівкою. Це збереже тепло і ремонтантні сорти будуть плодоносити набагато довше. Можна їсти свіжі ягоди практично до снігу. Піраміда краще зберігає тепло і забезпечить їм рослини.

При бажанні таким способом можна вирощувати і деякі інші городні культури. Але при цьому треба подбати, щоб вони не загороджували світло один одному.

Піраміди для вирощування полуниці своїми руками ПОКРОКОВО! -
Піраміди для вирощування полуниці своїми руками ПОКРОКОВО! -
Піраміди для вирощування полуниці своїми руками ПОКРОКОВО! -
Піраміди для вирощування полуниці своїми руками ПОКРОКОВО! -
Дата публикации: 7.12.18