Підготовка городу після збору врожаю. Що можна зробити?

Щоб отримати багатий врожай в 2018 році, необхідно провести на земельній ділянці ряд комплексних робіт: звільнити теплиці, обрізати дерева, чагарники, обробити рослини засобами проти шкідників і хвороб, а так же правильно підготувати грунт до зими.

Підготовка городу після збору врожаю. Що можна зробити? -

Навести чистоту

Після збору урожаю, необхідно прибрати із земельної ділянки весь сміття та садові пристосування: сухе листя, залишки стебел, бур'янів, мотузки шланги, подвязочные палиці, сітки для огірків та інше. До зими присадибна ділянка має бути повністю чистим. Для профілактики розвитку грибкових захворювань, пізні сорти фруктових дерев необхідно обробити слабким розчином сечовини.

Родючий грунт

Відновити родючість землі допоможуть добрива. Можна використовувати курячий послід, перегній, торф тирсу або придбати готовий пакет азотних, фосфорних та інших мінеральних добрив. Їх потрібно рівномірно розсипати по всій площі земельної ділянки, після чого перекопати землю. На 1 квадратний метр грунту потрібно до 120 грам добрив. Ці добрива можна розсипати в ямки призначені для посадки саджанців.

Підготовка городу після збору врожаю. Що можна зробити? -

Висадка саджанців

Середина осені – найкращий час для висадки садових дерев і чагарників. Зимові холоди настануть через місяць. За цей час рослини встигнуть прижитися. Саджанці повинні бути підготовлені до посадки – знаходиться в стані спокою і повністю припинити зростання. Свіже коріння - викопаних з розплідника саджанців необхідно підрізати перед посадкою. Щоб не переплутати посаджені сорту, потрібно намалювати схему їх висадки. Іноді садівники рекомендують викопувати ямки за кілька місяців до посадки. Але це не принципово.

Обрізка дерев

Коріння молодих дерев недостатньо розвинені. Вони не можуть повноцінно забезпечити наземну частину дерева поживними речовинами. Тому, щоб дерева не відчували такої потреби необхідно щорічно робити підрізування. При весняної висадки робити це потрібно відразу ж. Якщо висадка проводилася восени, тоді обрізку роблять навесні.

Обрізати потрібно кожен пагін, не доходячи до нирок. Сильні гілки обрізають на половину, слабкі – на третю частину від їх довжини. Зріз робиться навскіс під кутом 45 градусів.

При наявності хвороб і опіків дерева підрізають. Після чого пагони обробляють препаратом «Купрат», щоб хвороби не з'являлися надалі.

Підготовка городу після збору врожаю. Що можна зробити? -

Боротьба з шкідниками

Восени шкідники саду починають готуватися до зими. Комахи починають ховатися в тріщини між корою дерев, верхні шари грунту, залишки рослин. Бактерії розмножуються в висохлих залишки листя. Щоб на листках не з'являлися плямисті освіти, дерева обприскують бордоською рідиною. Малину потрібно обрізати до заснування пагонів пошкоджені міллю, а ґрунт де росте малина потрібно перекопати, щоб позбутися від хрущів, довгоносиків.

Ще не мало важливо захищати свій город від гризунів, вони приносять велику шкоду не тільки дерева, але і самому врожаю. Зазвичай ще зі старих часів використовували капкани, які засовували в нору, вириту в грядку. Таким чином боролися з землерийками і кротами. Щоб захистити дерева, їх огороджували картоном або саморобними сітками, наносили на кору побілку. Ще хороший метод - це пастки для гризунів. У пастку заманюють приманкою. Жертва, потрапляючи в неї, не може вибратися.

Підготовка городу після збору врожаю. Що можна зробити? -

Як підготувати теплицю

Працювати і збирати урожай у теплицях – це улюблене заняття садівників. Адже в теплицях в помірному кліматі не тільки вирощують помідори, огірки або перці. Популярним останнім часом стало вирощувати виноград, дині і кавуни. Якщо врожай вчасно не зібрати, то він може або зіпсується, втратити колір або вицвісти. Для цього садівники не чекають, коли плоди почервоніють або перезреют.

Наприклад томати збирають жовтими або оранжевими, потім кладуть на веранду або в тепле приміщення будинку, для того щоб вони дозріли самі по собі. Тому урожай треба збирати до перших заморозків (не нижче 1 C тепла) - це дуже важливий момент. Коли парник звільнений від врожаю, плівку необхідно замотати, скласти в рулон або в квадрат. Перед цим ретельно її очистити і вимити в розчині купоросу.

Підготовка городу після збору врожаю. Що можна зробити? -

Всі бур'яни і залишки від рослин необхідно спалити або скласти в гнойову купу(перегною), а землю перекопати і розбити грудки землі. Можна перекопати з гноєм, щоб в наступному сезоні було багато поживних речовин і кращий урожай. В скляній теплиці слід помити скла, продезінфікувати їх розчином і обприскати грунт хлорованих засобом від шкідливих комах і хвороб грунту.

У дерев'яній теплиці часто накопичується волога і з'являються цвіль, бактерії і паразити. Це її головний недолік. Головне вчасно прийняти заходи, після збору врожаю, обтерти сірчаним розчином або сірчаної шашкою "ФАС". Розчин, так само як і сірчана шашка знищує грибкові хвороби, шкідливих комах і захищає дерев'яну конструкцію від гниття й цвілі.

Зрошування грунту після збирання врожаю

Для того, щоб на майбутній рік грунт, на якій сідає урожай і плодоносні дерева давали найкращий результат, необхідно наділити її вологою. По-перше, після збору добре полити, так як навіть дощі йдуть влітку недостатньо живлять грунт, тому для підживлення волога повинна проникнути на 1 метр завглибшки, щоб забезпечити і задовольни достатню кількість мінеральних і поживних речовин.

Підготовка городу після збору врожаю. Що можна зробити? -
Підготовка городу після збору врожаю. Що можна зробити? -
Дата публикации: 7.12.18
Тут. серная шашка фас. Читайте.