Перекопування ґрунту

Щоб рослини добре виглядали і благополучно плодоносили, потрібно правильно доглядати за грунтом. Крім регулярного добрива, їй потрібно так звана механічна обробка. Перекопування, поглиблення, глибоку оранку землі називати зазвичай називають основною обробкою, а розпушування і розрівнювання - поверхневої.

Перекопування ґрунту- Перекопування ґрунту, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Посадки і поливи ущільнюють землю, вона стає повітро - і вологонепроникною. Особливо це характерно для важких ґрунтів. Існує думка, що традиційна перекопування з оборотом пласта покращує структуру і дренаж землі, а також її аерацію. Цю процедуру можна проводити за допомогою лопати або вил. Пласти верхнього, родючого ґрунтового шару на глибину приблизно на 20-25 см (тобто, на довжину багнета стандартної лопати перевертають, частково дроблячи і перемішуючи). Робити це треба акуратно, щоб не витягти на поверхню неродючий підзолів, щільні важкі глинисті і суглинні горизонти. 

Під час перекопування з грунту прибирають коріння бур'янів, які потім спалюють або компостують. При перекопуванні ділянок, сильно зарослих травою, або цілини потрібно ретельно перевертати дернину. На легких грунтах її закопують на глибину 20-25 см, на глинистих і суглинних – на 15 див. Тоді вона швидше перегниває. 

Кращий термін підйому цілини – серпень-початок вересня. Перезволожені землі зазвичай перекопують раніше, ніж землі нормального зволоження. Якщо ви перекапываете восени – під зиму, землю краще залишити у великих грудках : вона буде менше промерзати. Важливо завершити перекопування до початку затяжних дощів та випадіння снігу: його в грунт не можна закопувати. Це затримає прогрівання, відтавання і просихання грунту навесні. 

Осіння перекопка з оборотом пласта допомагає боротися з насінням бур'янистих трав і патогенними організмами. Викинуті на поверхню, вони вымораживаются. Навесні і влітку пласти і розбивають грудки, очищають від кореневищ бур'янів, після чого проводять поверхневу обробку. 

Існує теорія, що перекопування руйнує природну структуру грунту, так як збільшує швидкість розкладання органічних речовин, і в довгостроковій перспективі знижує її родючість землі. Прихильники цієї точки зору пропонують землю не перекопувати, а рихлити. 

Однак фахівці в основному дотримуються думки, що обробка грунту за допомогою лопати або вил настільки руйнівної дії на ґрунт не надає. Інша справа - механізована обробка фрезою великих сільськогосподарських угідь. Активне застосування цього методу дійсно з часом може призвести до руйнування структури ґрунту. На це варто звернути увагу і власникам дачних ділянок, які застосовують різних мото - і электрокультиваторы. Вони гарні для оранки цілини і при нечастому вживанні на важких глинистих грунтах. Легким ж грунтів ці механізовані засоби можуть завдати серйозної шкоди.