Пастернак – марно забутий овоч

Зараз люди стали менше висаджувати пастернак, який є дуже корисним овочем. В ті часи, коли картоплі було мало, російські землероби вирощували ріпу, капусту і пастернак в однакових кількостях.

Пастернак – марно забутий овоч -

Головною перевагою пастернака було те, що це дворічна рослина. Саме тому він раніше користувався великим попитом.

Корисні властивості пастернака

В даний час пастернак вирощують мала кількість людей, можливо з тієї причини, що не здогадуються про велику кількість корисних властивостей цієї рослини, головними з яких є поживність і легке засвоєння в організмі людини.

Пастернак – марно забутий овоч -

Основними корисними елементами цього овоча виступають: травна клітковина, яка необхідна для нормального травлення, ефірні олії, солі калію, каротин (джерело довголіття) і більшість інших вітамінів.

Також з пастернаку роблять лікувальні настої, які дуже корисні в народній медицині. Вони допомагають відновитися організму людини після важких і тривалих хвороб. Пастернак запобігає виникненню кашлю і пом'якшує горло, якщо він все-таки з'явився.

Пастернак – марно забутий овоч -

Листя даного овоча не менш корисні, так як вони містять ефірні олії. А відвар з цих листя дуже добре справляється зі спазмами в різних областях тіла. Пастернак часто використовують як сечогінний засіб, а також при проблемах з капілярами.

Вирощування і догляд

Якщо людина вирішила вирощувати пастернак, то йому потрібно поставитися до цього процесу серйозно так як, цей овоч вимагає догляду і ретельного догляду. Уважно потрібно стежити за вологістю грунту. Поливати пастернак потрібно достатньою кількістю води, але так щоб вода не застоювалася, і не почався процес гниття коренів.

Пастернак – марно забутий овоч -

Вкрай важливо давати необхідну кількість води під час дозрівання коренеплоду, в іншому випадку плід потріскається, а рослина може засохнути. Грунт необхідно підживлювати добривами з калію і фосфору, це дасть овочу збагатитися всіма корисними властивостями, а під час приготування зберегти ці властивості.

Також варто пам'ятати про те, що ця рослина може бути небезпечно для людини. У той час, коли на вулиці спекотна і посушлива погода, листя пастернаку починають виділяти отруйні олії. Вони виконують захисну роль під час посухи для рослини, але можуть нашкодити людині, викликавши опіки та висипання на шкірі.

Пастернак – марно забутий овоч -

Тому збір і будь-які взаємодії з рослиною краще всього проводити в похмурі або дощові дні, а якщо таких не намічається, то збір рекомендується проводити в рукавичках, які збережуть здоров'я ваших рук.

Посів пастернака

Так як пастернак з сімейства сельдереев, жити він буде не менш двох років. У перший рік він дає плід, а в другому році відбувається зростання квітконосного пагона, що досягає висоти близько двох метрів.

Посів необхідно робити по весні (в кінці квітня або на початку травня). Оптимальна температура для пастернака - близько двадцяти градусів, варто відштовхнутися від цього і вирішити, коли краще проводити посів.

Пастернак – марно забутий овоч -

Відстань між рядами бажано дотримуватися в межах тридцяти - п'ятдесяти сантиметрів. Глибина лунки повинна бути близько трьох - чотирьох сантиметрів. Місце для посіву бажано підготувати в кінці осені.

У висновку хотілося б сказати що, хоч зараз пастернак практично не користується попитом у садівників, він все також залишається овочем, який володіє великою кількістю корисних властивостей.

Це рослина має широкий спектр застосування, починаючи від вживання в сирому вигляді, а також приготування різних страв і закінчуючи застосуванням у галузі народної медицини!

Пастернак – марно забутий овоч -
Дата публикации: 7.12.18
Детальная информация состав аптечки первой помощи здесь.