Ознаки шкідників на розсаді

Від покупки розсади, ураженої шкідниками, краще утриматися. Відрізнити таку розсаду можна за кількома ознаками.

Ознаки шкідників на розсаді - Ознаки шкідників на розсаді , Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,
  • Тьмяний, білястий колір листя або павутинка на них говорить про те, що рослина пошкоджено павутинним кліщем.
  • Злегка проведіть рукою по листю: якщо ви побачите дуже дрібних білих "метеликів" (довжиною всього близько міліметра) – значить, на розсаді оселилася оранжерейна білокрилка.
  • Скупчення на молодих листочках дрібних напівпрозорих комах зеленого, червонуватого або чорного кольору – колонія попелиць. Правда, їх не завжди можна побачити. У деяких квітів, наприклад айстр або бальзамінів, попелиці можуть знаходитися в точці росту пагона, про їх присутність можна здогадатися по листю рослин: вони стають як би м'ятими або скрученими.

Також розповсюджені шкідники:

  • трипси – дрібні, довгі, білуваті або темні комахи, що швидко пересуваються по рослині;
  • щитівки, утворюють щільні грудочки - "бородавки" на гілочках і стеблах;
  • слимаки, выгрызающие отвори на листках і пагонах.

Якщо ви помітили на рослинах будь-яких шкідників, від покупки такої розсади краще утриматися. Але, коли дуже хочеться мати даний вид або сорт, можна спробувати його "вилікувати", відправивши рослина в карантин – подалі від здорової розсади, кімнатних і садових рослин і 2-3 рази (з інтервалом в 5-7 днів) обробивши інсектицидами.