Особливості вирощування зелені в теплиці взимку

Здрастуйте, дорогі дачники! Вирощування овочевих культур у тепличних умовах для багатьох дачників –справа звична.Теплиці різних конструкцій надають можливість отримати не лише гарний урожай овочів, фруктів, але і зелені.

Хочу поділитися своїми секретами, як виростити зелень взимку в теплиці.

Особливості вирощування зелені в теплиці взимку-

Багатьом відомо, що ці рослини володіють підвищеною стійкістю до різних хвороб і несприятливих зовнішніх умов. Зелень можна посадити пізньої осені, при цьому отримати кілька врожаїв за рік.

Погодьтеся, дуже зручно і вигідно, особливо для тих, хто хоче цю справу як розкрутити бізнес – на ринок або здавати перекупникам (вигідно і так, і так).

Виростити зелень у теплиці зовсім не складно. Моя порада – дотримуйтеся основних правил агротехніки кожної культури – і у вас обов'язково все вийде. Цибуля, салат, кріп і петрушка – часті гості на нашому столі. Про них і піде мова.

Вирощування цибулі в теплиці

Особливості вирощування зелені в теплиці взимку-

Перш за все, хотілося б почати з лука. Практично кожен садівник вирощує цю корисну і дуже смачну культуру. Для вирощування в теплиці я купую насіння сортів Спаський і Троїцький.

Для посадки відбираю тільки якісні цибулинки, без яких-небудь ушкоджень або гнилі. Звичайно, багато городники вирощують цибулю під звичайним плівковим укриттям, але я рекомендую садити зелень в добре обладнаній теплиці.

Маючи в цій справі багаторічний досвід, скажу, що урожай суттєво відрізняється, як за обсягом, так і за смаковими якостями.

  • Перед посадкою цибулі, добре готую грунт. Спочатку проводжу перекопування грунту з перегноєм або компостом, потім його удобрюю. На ділянку теплиці площею 1 кв. м вношу суміш з суперфосфату і хлориду калію (по 30 грамів кожного речовини).
  • Посадку цибулі здійснюю до того, як настануть перші заморозки. В моєму регіоні з теплими кліматичними умовами – це середина жовтня. Для повноцінного розвитку і зростання рослин, цибулинки саджу на відстані двох сантиметрів один від одного, присипаю грунтом і рясно поливають.
  • З приходом холодів накриваю посадки невеликим шаром мульчі з соломи та гною. В кінці зимового періоду мульчу прибираю, і натягую зверху звичайний поліетилен.
  • Саме в цей період дуже важливо розпочати годування лука азотовмісні добривами. Підживлення вношу два рази за весь сезон. Вже до середини травня маю перший урожай цибулі.

Свіжа зелень кропу... взимку?

Особливості вирощування зелені в теплиці взимку-

Що ж стосується вирощування кропу, то хотілося б звернути вашу увагу на те, що ця культура невибаглива у догляді і відмінно росте в зимових теплицях. Єдине, що їй потрібно забезпечити – це певний температурний режим і високу вологість повітря.

Для отримання хорошого врожаю цієї зелені, намагаюся оптимально витримати всі необхідні умови. Високу вологість забезпечую частими обприскуваннями посадок.

Хочу сказати, що краще всього кріп росте при температурі 15-17 градусів, не нижче. Для того, щоб отримати урожай до зими, насіння висіваю на початку осені. Вже через два місяці у мене на столі ароматна і соковита зелень кропу.

Перший салат в теплиці

Особливості вирощування зелені в теплиці взимку-

Крім цибулі, кропу, з великим задоволенням вирощую салат в теплиці. Подобається те, що ця культура невибаглива у догляді і вимагає мінімум уваги.

Хочу зазначити, що для вирощування в теплиці можна використовувати будь-які сорти салату. Для посадки готую пухкий грунт і підвищую її поживність компостом. Перед самим посівом насіння проводжу ще одне харчування грунту.

Для цього використовую мінеральні добрива – вношу п'ятдесят грамів речовини на 1 кв. м площі.

Для тих, хто хоче отримати кілька врожаїв за сезон, рекомендую використовувати качанові види – спаржеві сорту чи ромен. Ближче до весни відмінно йде сорт айсберг, тільки він більше примхливий.

Особливості вирощування зелені в теплиці взимку-

деякий час займалася вирощуванням салату на продаж. Досвідчені садівники порадили взяти високоврожайний і скоростиглий сорт – крес-салат. Через два тижні після висадки дозрів перший урожай соковитих і смачних листя.

Дуже вигідно – можна зробити бізнес. Раджу! До того ж будете забезпечені корисної зеленню протягом всієї зими.

Ароматна петрушка круглий рік

Особливості вирощування зелені в теплиці взимку-

І наостанок, хочу поділитися досвідом вирощування петрушки в теплиці. Існує два методи. Як можна виростити цю зелень – коренеплодами і насінням. Вирощувала і тим, і іншим способом – результат відмінний.

  • З коренеплодами, звичайно, доведеться трохи повозитися. Спочатку їх саджу в пісок і витримую в такому стані не менше 10 діб. При цьому температура повинна бути не нижче 2 градусів.
  • Після цього приступаю до посадки. Перед садінням коренеплодів грунт добре зволожую.
  • Тільки в таких умовах, мені вдається отримати смачний і рясний урожай цієї культури.

Насінний метод набагато простіше. Перед посівом загортаю насіння у вологу ганчірку, і чекаю, коли вони проростуть. На це йде близько десяти днів. На 1 кв. м площі висіваю двадцять грам насіння, а в результаті отримую хороший урожай – близько 2 кг смачною і соковитої зелені.

Займаюся вирощуванням зелені в теплиці круглий рік. Це захоплюючий процес, а результат завжди очікуваний, тому рекомендую і вам!

А якщо у вас немає зимової теплиці, то спробуйте виростити зелень вдома на підвіконні.

Маріанна Павлей