Органічне землеробство на дачі. 4 головні правила

Органічне землеробство на дачі. 4 головні правила-

Тема органічного землеробства викликає багато суперечок. Не дивлячись на це, прихильників даного способу вирощування сільськогосподарських культур з кожним сезоном стає все більше. І це неспроста – для отримання максимальних врожаїв екологічно чистої продукції необхідно тільки створити умови, максимально наближені до природних, і рослини самі по собі будуть рости здоровими, міцними і стійкими до ураження шкідниками.

Як же цього домогтися?

Секрет 1: спостерігаємо за природою

чи Замислювалися ви, чому в лісі, навіть не дивлячись на посушливе або навпаки вологе літо, рослини не хворіють і продовжують рости й зеленіти? І чому на городі вам доводиться постійно з чимось боротися: з посухою, то з надмірною вологістю, то з шкідниками, то з хворобами?

Придивіться до природи. Рослини, отжив свій вік, залишаються на землі і, розкладаючись, забезпечують харчуванням такі рослини. При цьому розкладають їх особливі мікроорганізми, гриби та черви – вони поїдають органіку і перетворюють її у доступні для овочевих культур форми.

Якщо все так і відбувається в природі, може має сенс застосувати ці знання на практиці, на своєму городі? Так роблять десятки тисяч землеробів, доводячи на власному прикладі, що з застосуванням основ органічного землеробства праця стає більш легким, якість продукції поліпшується, а врожаї збільшуються.

Секрет 2: правильно доглядаємо за ґрунтом

Щоб підвищити родючість ґрунту і скоротити фінансові і трудові витрати, необхідно правильно доглядати за городом.

Для цього потрібно відмовитися від перекопування землі і замінити цей процес розпушуванням грунту на глибину від 5 до 7 див. Цього буде цілком достатньо для того, щоб посадити насіння не порушуючи пористу структуру верхнього шару ґрунту і не вбиваючи корисні ґрунтові мікроорганізми.

Для збільшення родючого шару землі, гумусу необхідно вносити в грунт органіку. Це може бути бадилля, трава, листя, харчові відходи і навіть бур'яни.
Органіку можна вносити кількома способами. Основними є: посів сидератів, мульчування, створення теплих грядок, компостування і мульчування.
Не варто нехтувати цим правилом, адже внесення органіки - основна умова підвищення родючості ґрунту. Подумайте самі – адже якщо рослина виросла, значить накопичила в собі всі необхідні для життя і росту хімічні елементи. Отжив свій вік і розкладаючись природним шляхом, рослина віддає накопичені елементи наступним рослинам. Таким чином органіка – ідеальне комплексне добриво.

Секрет 3: заселяємо в ґрунт гриби, черв'яків і мікроорганізми

Безумовно, в природі органічні залишки накопичуються протягом багатьох років і на своєму городі складно за короткий час накопичити необхідну кількість органіки. Щоб прискорити цей процес, можна вдатися до допомоги корисних мікроорганізмів, а також грибів і черв'яків.

З їх допомогою органіка розкладається швидше, тим самим забезпечуючи рослини збалансованим харчуванням, одночасно з цим створюючи запаси харчування для майбутніх рослин. Іншими словами, живі організми прискорюють процес підвищення родючості грунту.

Ви ніколи не замислювалися, чому південні чорноземи родючіші північних? Справа в тому, що в них накопичено багато органічних сполук і багато ґрунтових живих організмів. Завдяки теплому клімату вони живуть і розмножуються протягом усього року. Це підтверджується дослідженнями вчених, які визначили, що на півдні в одному гектарі чорнозему міститься в середньому 7,5 тонн живих ґрунтових мікроорганізмів. На півночі цей показник в чотири рази менше.

Щоб розмножити в ґрунті корисні мікроорганізми, можна застосувати такі мікробіологічні препарати, як «Схід ЕМ-1» та «Сяйво».

Секрет 4: боремося з хворобами правильно

Ні один сезон вирощування овочів не обходиться без появи хвороб. У традиційному землеробстві ми звикли використовувати хімічні препарати, які знищують не тільки хвороба, але і корисні мікроорганізми, зменшуючи тим самим родючість грунту.

В органічному землеробстві використовувати такі препарати не можна. Тому першим правилом хлібороба є не боротьба, а попередження хвороби.
Для цього впроваджується система сівозміни, змішаних посадок, осіннього мульчування та сезонної обробки грунту біологічними препаратами.

Дата публикации: 7.12.18