Обов'язково чистити баклажани перед приготуванням

Кулінарні шедеври кожної сучасної господині унікальні. Найбільшої уваги заслуговують рецепти з здорової їжі. А овочі найчастіше стають їх основними інгредієнтами. Поряд зі звичними плодами кабачків, капусти, моркви з грядки гідне місце на нашому столі зайняв баклажан. Адже з нього можна винайти багато незвичайних, смачних, поживних, корисних страв. Треба чистити баклажани від шкірки? Це питання цікавить багатьох кулінарів, особливо початківців.

Обов'язково чистити баклажани перед приготуванням-

Процес попередньої обробки овоча також має неабияке значення. По сей день перед кулінарами, особливо початківцями, виникає питання: чи треба чистити баклажани від шкірки?

Існує думка, що в багатьох овочах вся користь полягає в шкірці. З дієтичної точки зору харчові волокна, які містить баклажан, нормалізують функції шлунково-кишкового тракту. А гіркота, присутня в овочі, знаходиться не в шкірці, а в м'якоті. Тому перед приготуванням рекомендується замочити її у воді з невеликою кількістю солі.

Якщо перезрілий плід, то шкірку краще зняти, а представників молодого врожаю чистити не обов'язково. Тому не існує встановленого правила, потрібно звільняти баклажани від шкірки чи ні. Зазвичай цей момент враховується при виборі страви, яке хочеться приготувати.

Обов'язково чистити баклажани перед приготуванням-

Наприклад, без шкірки, потрапляючи на сковороду, баклажан може втратити форму, тому важливо вирішити для себе, чи потрібно чистити баклажани перед смаженням. Все-таки, щоб отримати цілі шматки при обсмажуванні, знімати оболонку з баклажана не варто. Якщо плід молодий, то досить нарізати пластинками і, після панірування, опустити в розпечене масло на сковороді. А перезрілі порізані часточки краще замочити на півгодини в солоній воді.

Якщо ви плануєте гасити синенькі, то перед приготуванням їх краще очистити. У разі приготування ікри, пюре, аджапсандала, – очищення є обов'язковою.

Правила чищення баклажанів

Обов'язково чистити баклажани перед приготуванням-

Так само, як і будь-який інший овоч з городу, баклажан вимагає ретельної обробки проточною водою. Як очистити посинілі від шкірки? За допомогою ножа з гострим лезом усунути кінчик біля основи стебла. Ця область плоду сама тверда і видалення її тільки поліпшить консистенцію страви.

Як знімати шкірку, якщо, звичайно, рецептура того вимагає, допоможуть такі життєві поради:

  • Міцно тримаючи плід рукою на обробній дошці з допомогою овочечистки або овочевого ножа в іншій руці зняти поздовжні смужки шкірки зверху вниз. Такі почергові рухи потрібно виконувати до тих пір, поки баклажан повністю не звільниться від своєї оболонки.
  • Якщо на м'якоті не зчищати деякі поздовжні смужки, то можна отримати смугастий баклажан. Відмінною особливістю такого підходу служить не тільки оригінальністю, але і запобігання м'якоті від разваливания при готуванні.

Одним словом, позбавлення баклажани від шкірки може перетворитися не тільки в механічний, але й творчий процес. Все залежить від вашої винахідливості. Ну а чистити його чи ні – вибір кожного залишає за собою сам.

Дата публикации: 6.12.18