Обходимося без хімії. Покращуємо родючість грунту

Покращити родючість ґрунту можна різними способами. Одним з них є використання ефективних мікроорганізмів – основу ЕМ-технології. При цьому відзначається не тільки наростання родючості грунту.

Обходимося без хімії. Покращуємо родючість грунту -

Також підвищується якість врожаю, збільшується опірність рослин впливу хвороб і шкідників.

При використанні ЕМ-технології значно скорочується час компостування. При цьому ефективність такого компосту у багато разів більше ніж у компосту, приготовленого звичайним способом. Для компостування використовуються бур'яни, бадилля прибраних овочевих рослин та інші подрібнені органічні залишки, що утворюються в процесі господарської діяльності.

Обходимося без хімії. Покращуємо родючість грунту -

Приготувати ЕМ-компост можна аеробним і анаеробним способами. При використанні аеробного способу компостування здійснюється з доступом повітря. Для цього шари органіки укладаються пухко, через півтори-дві тижня бурти перевертаються з рівномірним внесенням ЕМ-розчину.

При анаеробному спосіб компостування проводиться без доступу повітря. Компостування проводять у викопаних траншеях або в компостницах, що обмежують доступ повітря до верствам компосту.

Обходимося без хімії. Покращуємо родючість грунту -

В обох способах анаеробного компостування, шари органічних залишків закриваються тонким шаром грунту, проливаються ЕМ-розчином і засипаються землею. Зверху покриваються плівкою. Повна переробка органіки може тривати до півроку. Компост, отриманий таким способом більш ефективний, ніж компост, приготований аеробним способом.

Компостування слід починати, коли температура повітря вище 15°С. При низьких температурах, живі організми можуть припинити свій розвиток або загинути.

Обходимося без хімії. Покращуємо родючість грунту -

Приготований компост вноситься на грядки, при цьому слід виключити перекопування грунту. У ґрунті живі організми знаходяться в зонах проживання. При перевертанні пласта землі, вони потрапляють у неприйнятні умови для свого існування і гинуть.

Тому, для змішування компосту з грунтом, досить поверхневого розпушування грунту вилами або плоскорізом Фокіна. Хороші результати досягаються у разі використання стаціонарних грядок.

Обходимося без хімії. Покращуємо родючість грунту -

Результати позначаються в залежності від тривалості застосування ЕМ-технології. З її застосуванням щорічно стан грунту буде поліпшуватися, при скороченні трудовитрат і часу на обробку грунту.

При використанні ЕМ-препаратів важливо знати міру. Завищені дози можна застосовувати тільки на «відпочиваючою» грунті.

Обходимося без хімії. Покращуємо родючість грунту -
Дата публикации: 7.12.18