Несправжня борошниста роса

В розгубленості варто початківець огородник на дачі перед своїм коханим городом. Ще вчора «світилися» здоров'ям під ласкавим сонцем огірки, кабачки, томати, цибулю та інші овочеві культури. Пройшов вночі довгоочікуваний весняний теплий дощ і ось результат. Листя рослин втратили тургор, вкрилися плямами. Значить, домашніх екологічно чистих огірків та інших овочів не буде. Рослини пошкодила борошниста роса – найнебезпечніший патогенний грибок.

Ураження рослин викликають кілька нижчих грибів сімейства пероноспоровых, які паразитують на живих рослинах. Борошниста роса поділяється на 2 групи: справжня і несправжня борошниста роса. Шляхи зараження та зовнішні прояви хвороби мають відмітні особливості. У статті розглянемо більш детально особливості несправжньої борошнистої роси і заходи захисту від інфікування.

Читайте також наш матеріал: Заходи боротьби з борошнистою росою.

Несправжня борошниста роса- несправжня борошниста роса,пероноспороз,хвороби,методи захисту,заходи боротьби,на листках,догляд,профілактика,рослини,захворювання,грибкові,Препарати,засоби,фото

Шляхи інфікування рослин несправжньою борошнистою росою

Обов'язковою умовою поширення несправжньої борошнистої роси є вологе середовище, тому хвороба найбільш швидко проявляється після дощів і подальшої сирої погоди. В циклі життя грибкових обов'язково присутня фаза спороутворення, що формує особливий вид спір. Їх називають зооспорами. Це окремі клітини, вкриті оболонкою. На зовнішній стороні зооспори розташовуються 2 джгутика. У вологому середовищі, завдяки жгутикам, зооспори швидко пересуваються і впроваджуються у внутрішні органи рослини-господаря через продихи, тріщини та рани на молодих стеблах і корі.

Внутрішнє середовище інфікованого несправжньої борошнистої росою рослинного організму є ідеальною для життя зооспор, які формують вегетативний орган – міцелій або грибницю. Міцелій розростається з величезною швидкістю і вже на 2-3 день його гіфи буквально забивають всю внутрішність ураженого органу і через продихи, розриви тканин, рани виходять назовні. Їх-то у вигляді білуватого або сіро-фіолетового гармата і бачить збентежений господар на нижній стороні ураженого листя. Це остання стадія розвитку облігатного патогена, коли рослина вже не підлягає лікуванню.

Уражені листя, спочатку ще зелені, никнуть і зморщуються. На верхній стороні з'являються окремі жовтуваті плями, що поширюються по всій поверхні листа. Обезхлорофиленные, вони набувають буро-коричневий колір. Листя висихають і розсипаються на окремі шматочки, які залишаються здатними заразити здорову рослину. Набула грибниця несправжньої борошнистої роси формує органи розмноження, які через збільшувальне скло на нижній стороні листків помітні у вигляді темних крапок. Це плодові тіла, в яких знаходяться зооспори (зооспори), готові до захоплення і поразки нового здорового господаря.

Вражає несправжня борошниста роса всі групи культурних рослин (овочеві, фруктові дерева, чагарники, кімнатні та садові квіти). Патоген формує до 20 генерацій за вегетацію, поширюючи мільйони зооспор. Зооспори зимують в опалому листі, уражених органах рослин і з настанням тепла (+11°С) вітром, краплями дощу, бризками поливної води розносяться, осідаючи на здорових рослинах. В теплу і вологу погоду інкубаційний період патогена сильно скорочується. Епіфітотійний поразка може охопити великі площі рослин буквально в 2-7 днів. З настанням спекотної сухої погоди хвороба затухає, але патоген залишається живим, тому (не тішачи себе мріями помилковим висновком, що хвороба пішла) необхідно продовжувати захист рослин від нової хвилі поразок.

Широкого поширення несправжньої борошнистої роси в великій мірі сприяють комахи шкідники, такі як попелиці, білокрилки і інші. Саме вони розносять зооспори на великі відстані, збільшуючи ареал зараження. Крім того розповсюдження хвороби може відбуватися і через насіння, що ймовірно, і сталося при поширенні борошнистої роси з Далекого Сходу в середні і теплі регіони СРСР у 80-ті роки минулого століття.

Несправжня борошниста роса- несправжня борошниста роса,пероноспороз,хвороби,методи захисту,заходи боротьби,на листках,догляд,профілактика,рослини,захворювання,грибкові,Препарати,засоби,фото

Методи захисту від несправжньої борошнистої роси

Агротехнічні заходи

Методи захисту рослин від несправжньої борошнистої роси складають профілактичні (агротехнічні заходи) і активні (використання препаратів). Захист рослин від будь-яких захворювань, у тому числі грибкових, необхідно починати з профілактичних заходів, левова частка яких припадає на агротехніку городніх культур. Це тим більше важливо, що в домашніх умовах кожен господар дачного або присадибної ділянки намагається виростити екологічно чисту продукцію, тобто без застосування хімічних препаратів.

Догляд за ґрунтом під овочевими культурами

Щорічна ретельне прибирання ділянки від уражених рослин і їх спалювання. Це необхідно, так як при компостуванні життєздатність зооспор патогенів зберігається.

Щорічна перекопування та знезараження ґрунту, призначеної під городні культури. Перекопування ділянки здійснюють на глибину 25-30 см. При сильному зараженні рослин у попередній рік, доцільно повторити перекопування навесні і знезаразити ділянка 2-3% розчином мідного купоросу або 1% розчином марганцівки з подальшою дрібної закладенням на 5-10 див Бажано не захоплюватися знезараженням мідним купоросом. Він отруйний не тільки для хвороботворної, але і корисної мікрофлори. При щорічному знезаражування грунту краще використовувати для її оздоровлення біологічні препарати або народні методи.

З дозволеного переліку препаратів для знезараження грунту від несправжньої борошнистої роси можна застосовувати биофунгициды: Фітоспорин, Алирин-Б, Гамаїр. Обробку проводити обов'язково з рекомендаціями, супроводжуючим препарат.

Несправжня борошниста роса- несправжня борошниста роса,пероноспороз,хвороби,методи захисту,заходи боротьби,на листках,догляд,профілактика,рослини,захворювання,грибкові,Препарати,засоби,фото

Відмінні результати від несправжньої борошнистої роси показує багаторічна застосування препарату «Байкал ЕМ-1», який діє і як добриво і пригнічує розвиток збудників багатьох хвороб, в тому числі і несправжньої борошнистої лози.

Обов'язково в городі дотримуватися культурооборот і повертати культури на колишнє місце не раніше 3-5 років. При багаторічному використанні ділянки однією і тією ж культурою, відбувається накопичення інфекції, що різко підвищує захворюваність рослин.

Догляд за рослинами

Обов'язково висівання насіння і садіння розсади овочевих культур проводити в оптимальні строки районированными сортами або гібридами. Насіння перед посівом необхідно знезаразити термоспособом (15 хвилин при температурі +40°С) або 0,1% розчином марганцівки. Коріння розсади на 2-3 години опустити в розчин триходерміну або іншого знезаражуючого препарату.

Дотримуватись всі агротехнічні вимоги до посіву і посадки. Витримувати густоту посіву і садіння городніх культур.

протягом вегетаційного періоду ділянку під рослинами утримувати в чистому від бур'янів стані. Хворі несправжньої борошнистої росою, що не піддаються лікуванню городні культури прибирати з ділянки і спалювати.

Захист овочевих культур від несправжньої борошнистої роси протягом вегетації

Овочеві культури (огірки, кабачки, гарбузи, квасоля, томати, капусту, цибулю, часник, перець та інші) у фазу масових сходів, а розсадні через 2 тижні після висадки з метою профілактики необхідно обприскати 0,5-1%-ним розчином бордоської рідини.

Якщо втрачено початок і сталося масове ураження рослин несправжньою борошнистою росою, то можна обприскати овочеві культури (особливо гарбузові) розчином сірки з розрахунку 50-80 г/10 л води.

Дуже важливо систематично підгодовувати рослини органічними і мінеральними добривами, згідно з рекомендаціями для культури, що сприятиме підвищенню опірності до різних захворювань, включаючи грибкові.

Так як овочі протягом сезону використовуються в основному в свіжому вигляді, краще не застосовувати хімічні, а обмежитися біологічними препаратами, які при правильному застосуванні не завдають шкоди організму людини і тварин.

Якщо літо прохолодне і вологе, то приблизно раз в 2-3 тижні рослини овочевих культур обробляють наступними біопрепаратами: Фітоспорін-М, Глиокладин, Алирин, Гамаїр, Планриз.

При тривалої сухої та спекотної погоди обробку рослин проводять рідше, приблизно 1 раз в місяць. Дози, способи та строки внесення препаратів вказані на упаковці або у супровідних рекомендаціях.

Несправжня борошниста роса- несправжня борошниста роса,пероноспороз,хвороби,методи захисту,заходи боротьби,на листках,догляд,профілактика,рослини,захворювання,грибкові,Препарати,засоби,фото

Захист фруктових дерев та чагарників від несправжньої борошнистої роси

Після знімання врожаю очистити грунт під кронами дерев від опалого листя та плодів. Залишилися гілки та інше сміття після обрізки деревних та чагарникових культур прибрати з ділянки і спалити. В саду штамби і скелетні гілки пробеливать кілька разів на рік сумішшю свіжогашеним вапна, глини, мідного купоросу і фунгіцидних препаратів.

Восени, після повного опадання листя крони дерев необхідно обробити 2-3%-вим розчином мідного купоросу.

Навесні до розпускання бруньок (фаза набубнявіння) для профілактики обробити щтамб, крону дерев та пристовбурні кола розчином мінеральних добрив. Для крони застосовується 5%, а для грунту 7%-ний розчин сечовини або 10% розчин аміачної селітри, які можна чергувати з 15%-ним розчином сульфату амонію. Оброблені пристовбурові круги через 3-4 дні перекопати на 10-15 см.

При масовому розпускання бруньок (фаза зеленого конуса) крону дерев і кущі обприскують 1%-ним розчином бордоської рідини. Обробки повторюють до і після цвітіння і на початку зав'язування плодів.

Деякі садівники-дачники використовують хімічні препарати, що захищають плодово-ягідні культури від зараження грибковими хворобами, вважаючи достатньою 1-2 разову обробку в початковий період вегетації. Але така схема застосування хімічних препаратів не гарантує захисту від зараження в більш пізні терміни розвитку культур і тим більше не забезпечує отримання екологічно чистого врожаю. Тому при необхідності подальшого захисту плодово-ягідних культур від ураження грибковими хворобами, включаючи несправжню борошнисту росу, необхідно переходити до використання біопрепаратів.

Перед цвітінням (фаза рожевого бутона) і практично до збирання врожаю обробляють кожні 3 тижні (при сирій погоді частіше) дерева і чагарники наступними біопрепаратами: «Фітоспорін-М», «Гамаїр», «Інтеграл», «Мікосан», «Гаупсин» «Агат-25», «Планриз». Причому планриз можна обробляти культури за добу до знімання плодів. Цей захід сприяє кращому зберіганню продукції. При обробці культур необхідна зміна препаратів, щоб не викликати звикання. Систематична обробка рослин біопрепаратами згідно рекомендацій дозволить зберегти здоровий урожай з високою якістю і буде гарним захистом від епіфітотійного ураження борошнистою росою.

Щоб протягом вегетації знизити кількість обробок культур, можна проводити обприскування баковими сумішами. Для цього окремо для кожного препарату приготувати відповідний розчин, перевірити їх на сумісність, злити в одну ємність, ретельно перемішати і обробити дерева. В бакових сумішах можна використовувати 3-5 препаратів від різних хвороб і шкідників одночасно.

Несправжня борошниста роса- несправжня борошниста роса,пероноспороз,хвороби,методи захисту,заходи боротьби,на листках,догляд,профілактика,рослини,захворювання,грибкові,Препарати,засоби,фото

Народні засоби боротьби з помилковою борошнистою росою

Знищить несправжню борошнисту росу 10 крапель 5% йоду, розчиненого в 1 л молока і змішаного з 9 л води. Молоко повинно бути знежиреним. Розчином обприскують рослини.

2 склянки золи заварюють (як чай) 2-3 літрами окропу, проціджують через 2-3 шарову марлеву серветку. «Заварку» змішують з 10 л води і обприскують рослини.

Проти борошнистої роси ефективна обробка рослин слабким розчином марганцівки. Досить розчинити 1,0-1,5 г марганцевокислого калію на 10 л води і обприскати рослини.

Знімає в початковій стадії зараження борошнистою росою настій лушпиння цибулі. 200-300 г зрілої лушпиння залити 10 л води, довести до кипіння, залишити на 1-2 дні настоюватися і використовувати розчин для обприскування. Розчин необхідно процідити.

Відомо, що в гної розвивається величезна кількість корисної мікрофлори, яка знищує грибницю патогенних грибів. Для приготування препарату 1 частина коров'яку розводять 3 частинами води, настоюють 3-4 дні, ретельно проціджують, додають води до 7-8 л і ввечері або в похмуру погоду обприскують листя через 7-9 днів.

Дата публикации: 8.04.17
Itark it interesting device mining bitmain компания.