Небезпечний бур'ян з красивою назвою

В останні роки землі півдня Росії виявилися сильно засмічені амброзією, яка завдає чимало клопоту городникам.

Небезпечний бур'ян з красивою назвою-

© G.-U. Tolkiehn

На території нашої країни амброзія (родина айстрових) представлена трьома видами: полинолистої, трироздільної і багаторічної. Всі вони – особливо небезпечні бур'яни і оголошені карантинними. Тому якщо в насінні виявляють амброзію, їх забороняють перевозити в інші регіони країни і продавати. Амброзія викликає захворювання – полінози і сінну лихоманку. Тільки в Краснодарському алергічному центрі на обліку перебуває кілька тисяч людей, які страждають від алергії на пилок амброзії.

Небезпечний бур'ян з красивою назвою-

Амброзія трироздільна – дуже великий і сильний ранній ярої бур'ян з потужними (до 2 м) гіллястими стеблами і широкими листям. З'являється рано навесні, швидко нарощує масу і легко витісняє і заглушає інші однорічники, у тому числі і культурні рослини. При цьому сильно висушує грунт. Цвіте в середині червня, дозріває з середини липня до вересня. Перші осередки цього бур'яну були виявлені в Самарській області. Тепер амброзія трироздільна зустрічається в Волгоградської, Самарської, Саратовської, Оренбурзької, Воронезькій областях і Башкортостані. З'явилися її осередки в Пермській, Амурської, Іркутської областях.

Амброзія полинолиста також однорічник. За зовнішнім виглядом схожа на полин звичайний. Поширюється сім'янками, які можуть зберігати схожість до 40 років. Цвіте в серпні і в цей час виділяє багато пилку, плодоносить у вересні. Особливо широко поширена в Північно-Кавказькому регіоні, Волгоградської, Астраханської областях і Калмикії.

Небезпечний бур'ян з красивою назвою-

Амброзію багаторічну можна сплутати з полинолистої, але у неї повзучі кореневища, які стійкі до низьких температур і навіть в суворі зими не вимерзають. Насіння проростають у травні, цвіте в середині липня (пилку набагато менше, ніж у полинолистої), плодоносить у серпні-вересні. Поширена в Ставропольському краї, Волгоградської, Самарської, Оренбурзької областях і Башкортостані.

Як знищити амброзію? В основному агротехнічними заходами. Виявивши вогнище амброзії, негайно видаляйте рослини з ділянки і спалюйте їх. Обкашивайте бур'яни протягом усього вегетаційного періоду: не дозволяйте їм цвісти і плодоносити. При прополці намагайтеся не різати, а вичісувати кореневища багаторічної амброзії. Засівайте ділянку озимими культурами або багаторічними злаковими (стоколос, житняк, вівсяниця, лисохвіст) в суміші з бобовими (еспарцет, люцерна) травами. За два-три роки однорічні види амброзії будуть витіснені.

При сильному засміченні доведеться залишити ділянку під пар і кілька раз обробити гербіцидами (Раундап, Глиссол, Гліфосат). Є більш сильнодіючі препарати, але їх можна застосовувати, тільки використовуючи спеціальну техніку. Тому за допомогою раджу звертатися в місцеві карантинні інспекції.

Використовувані матеріали:

  • О. Волкова, завідувач лабораторією бур'янистих рослин ВНДІ карантину рослин
http://trek-velo.ru/ велосипеды trek официальный сайт: купить велосипед trek.