Не виростити буряк без правильного поливу

Буряк – популярний коренеплід, який можна зустріти на кожній ділянці. Виростити її нескладно, але знати правила догляду і поливу потрібно кожному городникові.

Не виростити буряк без правильного поливу -

Секрет гарного врожаю - правильний полив

Саме грамотний і своєчасний полив дозволяє досягти високої врожайності буряків з хорошими смаковими властивостями. Буряк – коренеплід, який цілком зазнає без води від вихідних до вихідних, що дуже зручно для дачників, які відвідують свою «фазенду» тільки у вихідні дні. А ось на перелив і застій вологи в ґрунті червоний овоч реагує негативно – коренеплоди будуть водянистими.

Якщо ви висаджуєте на грунт буряк розсадою, поливати її потрібно рясніше. На самому початку розвитку рослина активно нарощує зелену масу, і кущі потребують більш частого поливу. Зате потім, в період розвитку коренеплоду, знижують частоту поливу.

Не виростити буряк без правильного поливу -

Інша справа – висаджування буряків насінням відразу на грядку. Перед посівом насіння потрібно підготувати, поклавши їх між вологими серветками. Набухання і поява паростків вказують на те, що насіння пора садити на грядку. Перед посадкою борозни проливають теплою водою, а після висівання насіння краще залишити грядку на тиждень без поливу. Це прискорить появу сходів.

Як тільки на грядці з'являться зелені паростки, полив потрібно проводити кожні 2 дні, а з червня, коли культура починає активно рости, полив зменшують до 2-3 разів на тиждень. При цьому норма поливу – не менше 15 літрів води на 1 кв. метр, але потрібно враховувати погодні умови: якщо стоять дощові дні, поливати треба рідше, а то й тимчасово відмовитися від поливу, щоб уникнути застою вологи в грунті. Воно може призвести до ураження рослин грибковими захворюваннями.

Не виростити буряк без правильного поливу -

Не забувайте розпушувати грунт після поливу, це дозволить довше зберігати вологу в землі і уникнути утворення кірки на поверхні грунту.

Поливати потрібно теплою водою. Кращий варіант – дощова вода, яку можна зібрати в розставлені на ділянці бочки. За день вони нагріються під сонцем, а ввечері можна виробляти полив. Холодна вода послабить рослина, може загальмувати ріст і пошкодити кореневу систему.

У жаркі дні поливати можна хоч кожен день, а ще буряк любить дощування. При необхідності підгодувати рослина мінеральні добрива вносять під час поливу.

Не виростити буряк без правильного поливу -

У серпні потрібно зменшити полив, а до середини місяця припинити його. Це стимулює розвиток коренеплоду. У пошуках живлющої вологи коренева система буде активно розвиватися, йти вглиб, віддаючи менше поживних речовин на розвиток зеленої маси.

Поливати буряк можна будь-яким способом: на відміну від інших рослин, у яких не рекомендується змочувати надземну частину, бурякова гичка води не боїться. Лійка, шланг або крапельний полив – овочу сподобається будь-який спосіб, який доставить до нього цілющу вологу.

Навіщо поливати буряк сіллю

Буряк, як і інші овочі, потребує підгодівлях. Крім комплексних добрив, що продаються в магазині, багато городники використовують народні рецепти, використовуючи:

  • сольовий розчин;
  • розчин борної кислоти.

Бор збільшує утворення цукру в коренеплоді, що покращує смак плодів. Потрібно 10 г борної кислоти на відро води, а для екстреної допомоги буряках використовують більш насичений розчин: 5 ст. ложок кислоти на 10 літрів води.

Не виростити буряк без правильного поливу -

Сіль збагачує грунт натрієм. Всього 1 ст. ложка солі, розчинена у відрі води, змінить смак коренеплоду. За літо потрібно провести 3 підгодівлі сольовим розчином:

  • за 6 листочках;
  • коли коренеплід на 3 см «вилізе» з землі;
  • через 2 тижні після другого підживлення.

Обов'язково поливати буряк сіллю? Запитайте у неї самої. Якщо листя починають червоніти – пора проводити «солоне» дощування.

Дата публикации: 7.12.18
диваны в современном стиле сама купила и подругам посоветовала