Мурахам в саду не місце

Ці дрібні комахи, побудувавши на вашій ділянці мурашник, розраховують жити тут довго. Ненажерливе сімейство доставляє дачникам багато незручностей: вони псують з любов'ю створені клумби і газони, ласують полуницею, не проти скуштувати солодкі коренеплоди. Але найбільшу шкоду від мурах полягає в тому, що вони приносять і активно розводять в саду тлю. Для мурашки це – джерело солодкого нектару, для садівника – головна біда.

Мурахам в саду не місце -

Хімія або народні кошти?

Зараз багато садівники намагаються відмовлятися від препаратів хімічної промисловості і використовують для боротьби з шкідниками народні кошти. «Гуманних» способів позбавлення від дрібних садових шкідників чимало:

  • мурахи не люблять запах анісу, гасу;
  • полин і петрушка, які ростуть поруч з мурашником, змусять небажаних «сусідів» пошукати нове місце проживання;
  • врятувати полуницю допоможе висаджений на грядці часник;
  • дерева можна обробити конопляною олією.

Мурахам в саду не місце -

Ще мурахи бояться води – для них навіть струмочок шириною 2 см – непереборна перешкода, тому можна захистити від комах дерева і чагарники шляхом спорудження глиняних ровів, наповнених водою. Досить ширини і глибини 3-5 см, щоб мурашки не змогли пробратися до дерев.

Як врятувати садові дерева

Приготуйте для мурашок «частування», яку вони терпіти не можуть і обходять стороною. Трохи дріжджів (не більше лісового горіха) залийте солодкою водою (розчинивши цукор або мед). Розкладіть суміш з дрібним коробочок та розставте поруч з мурашиними гніздами. Вони покинуть свої житла.

Досвідчені садівники радять:

  • посадити у порічкових кущів та агрусу календулу – її любить сонечко, харчується попелиць;
  • «відвадити» мурашок від коренів і стовбурів плодових дерев можна з допомогою хлорного вапна: насипте негашене вапно на мурашник і полийте його водою;
  • стовбури дерев у саду можна обв'язати ватою, змоченою у карболке або створити навколо дерева коло з сажі і лляної олії;
  • на гілки можна прикріпити пляшки з солодкою водою, змастити їх горлечка цукровим сиропом.

Мурахам в саду не місце -

Допоможе позбутися від комах-шкідників боротьба з попелицею. Кінчики гілок дерев і чагарників змочіть в розчині з мила і солі або мила і золи.

Город без мурашок

Врятувати посадки можна за допомогою солі. Досить просто посипати мурашники і стежинки, по яким мурахи переміщуються, звичайною кухонною сіллю. Якщо додати кілька гілочок дикої м'яти і бузини – мурахи ще швидше покинуть ваш город.

Мурахам в саду не місце -

Насушити траву материнки, змішайте її з сіркою (1:2) і закопайте суміш навколо мурашника. Можна розкидати навколо пічну сажу.

Можна вчинити з мурахами ще більш гуманно: ввечері, коли мурахи повернуться в свій «будинок», викопайте його, акуратно покладіть у відро або таз і заберіть за межі ділянки, а решту від мурашника яму залийте окропом.

Мурахи не люблять томатну бадилля, запах часнику, листя петрушки, мелену корицю. Бадилля досить розкидати на борозни, а часник і петрушку висадити на грядках в міжряддя.

Ласунам можна влаштувати «бенкет», зробивши приманки з шматочків цукру, просоченого борною кислотою. Так позбавляються від небажаних гостей не тільки в саду, але і в будинку.

Мурахам в саду не місце -
Дата публикации: 7.12.18