Морква з сухою гниллю - у чому причина?

Суха гниль є грибковим захворюванням та на жаль вона вражає абсолютно всі органи рослини в тому числі і коренеплід. Якщо ви почали помічати в середині літа, на стеблах або листках рослини білі плями, а незабаром з'являються ще і сіро-коричневі смуги, то це говорить про те, що рослини піддалися зараженню.

Морква з сухою гниллю - у чому причина? -

Перші ознаки захворювання спочатку проявляються на листках і потім спускаються до плоду. Під час зберігання моркви взимку уражені тканини поступово руйнуються, з'являються плями утворюються на моркві порожнечі, які незабаром заповнюються білі гниллю.

Крім того, що у рослин уражається наземна частина, фімоз також активно розвивається і в землі, навіть після того як ви видаляєте овочі з землі він продовжує знищувати моркву в місцях де вона зберігається.

Морква з сухою гниллю - у чому причина? -

На жаль врятувати рослину від цієї жахливої напасті практично неможливо так як грибкові захворювання не піддаються лікуванню і якщо воно з'явилося, то позбутися від нього буде вкрай складно.

Саме тому багато городники рекомендують у разі появи перших ознак зараження відразу ж приступити до видалення цієї моркви також і рекомендовано прибрати в сторону від здоров'я для того щоб не відбулося зараження між овочами.

Морква з сухою гниллю - у чому причина? -

Досвідчені городники, які стикалися з такою проблемою рекомендують під уникнення цього жахливого захворювання попередньо здійснювати профілактичні роботи. Чому необхідно вносити фосфор і калій, ці добрива просочуються в землю перед посадкою.

Також ті міста, які неодноразово стикалися з хворобою сухої гнилі говорять про те, що як тільки хвороба з'явилася на ділянці, то їх варто прибрати миттєво. Саме своєчасне видалення гички дозволить уникнути швидке поширення грибка по всій ділянці.

Морква з сухою гниллю - у чому причина? -

Способи боротьби з цим грибкових захворювань:

Дачники перш ніж садити моркву потрібно їх полити спеціальним добривом, щоб приготувати цей розчин необхідно три столових ложки кошти розвести на 10 л води і далі за допомогою лійки полити ділянку де буде сідати рослини. Розраховувати необхідно літраж так, щоб на один квадратний метр спадало на 3 л води.

Морква з сухою гниллю - у чому причина? -

В той момент коли бадилля моркви зросла до 6 максимум 10 сантиметрів необхідно обприскати розчином, який готується із спеціального речовини, для приготування цієї суміші знадобиться 100 грам на 10 л води. 1 л такого розчину вистачає на 10 квадратних метрів.

Для того щоб уникнути зараження моркви необхідно чергувати ділянці де вона висаджується на одному і тому ж місці вирощувати моркву 3 роки поспіль не рекомендовано те ж саме стосується і буряків.

Морква з сухою гниллю - у чому причина? -
  1. Поливається морква помірно.
  2. Прополювати необхідно регулярно і проріджувати посів.
  3. Під час збирання моркви необхідно поставитися з нею акуратно, щоб не відбулося пошкодження.

Необхідно дотримувати правильний режим зберігання, допустима температура для зберігання моркви на зиму плюс 4, плюс 2 градусів за Цельсієм за умови, що вологість в приміщенні не перевищує 85%.

Можна запам'ятати, що морква потребує догляду, турботи, регулярному поливі, постійному підживленні і контролі. Саме провівши всі ці заходи ви зможете бути впевнені в тому, що майбутній урожай вийде хорошим і він не буде знищено якимись хворобами і шкідниками.

Дата публикации: 7.12.18