Момордика замість огірка

Момордика, або гірка диня, гойя, відноситься до сімейства гарбузових. Культивується в азіатських і південноамериканських країнах як харчова та лікарська рослина. Добре росте в степовій і лісостеповій зонах, але в умовах спекотного літа можна отримати стиглі плоди і насіння також на Поліссі.

Це рослина з тривалим періодом достигання плодів, що віддає перевагу теплі ділянки з хорошим освітленням. Момордика розвиває сильну кореневу систему і формує велику надземну масу — довжина ліани іноді досягає 3,5 м. Тому грунт для рослини повинна бути з високим вмістом поживних речовин, добре дренованим.

Момордика замість огірка- момордика,догляд,вирощування,розмноження,лікувальні,корисні,властивості,Фото,

Вирощування момордики

Вирощують рослину, цепляющееся своїми вусиками, на опорах, сітках, висаджують його біля огорож, альтанок. Листя момордики надзвичайно декоративні, до 12 см в довжину. У сприятливих умовах росте швидко. У закритому ґрунті, в кімнаті момордика цвіте навіть взимку, але потребує переопылении. Протягом вегетації рослина регулярно підгодовують органічними і мінеральними добривами, поливають, не допускаючи пересихання і перезволоження земляної грудки. Момордику можна вирощувати також в захищеному грунті та на балконі.

Насіння момордики досить великі, гірчичного кольору. Посіяти їх можна спочатку в горщики або касети розміром 8×8, 10×10 або 12×12 див. Для вирощування в умовах закритого ґрунту це можна робити вже в кінці січня — лютому, а відкритого ґрунту — в березні—квітні.

Момордика замість огірка- момордика,догляд,вирощування,розмноження,лікувальні,корисні,властивості,Фото,

Спочатку треба продезінфікувати насіння момордики в рожевому розчині марганцевокислого калію (20-30 хв), потім розкласти їх між шарами вологої тканини і витримати 1-3 доби. Щоб насіння зійшло, проводять скарифікацію, тобто пошкоджують оболонку. Це краще робити наждачним папером або напильником, але обережно, щоб не пошкодити вміст насіння. Потім насіння знову викладають між шарами вологої тканини і ставлять проростати в тепле місце (близько двох тижнів). Коли насіння момордики дадуть корінці і звільняться з зовнішньої оболонки, їх акуратно висаджують в підготовлені горщики з такою землесумішшю: низовий торф і гній або перегній і дернова земля (3:1).

Висівають на глибину 2-3 см. Зверху присипають зволоженою землею або піском і накривають плівкою. Витримують при температурі 25 градусів до появи сходів, після чого переносять на світло, поступово знижуючи температуру до 18-20 вдень, а вночі — до 14-18 градусів, у подальшому температуру підтримують на рівні 18-22, а вночі — 12-14 градусів. При підживленні розсади момордики можна використовувати добрива для кімнатних рослин. Вирощують розсаду в парниках, невеликих теплицях, на теплому підвіконні.

Момордика замість огірка- момордика,догляд,вирощування,розмноження,лікувальні,корисні,властивості,Фото,

На півдні можна висівати насіння момордики прямо в грунт після 15 травня. Глибина посіву — 5 див. Потім накривають лутрасілом, поліетиленовою плівкою або ставлять пластикові пляшки. Знімають укриття після утворення перших справжніх листочків.

Розсаду момордики вирощують до 30-денного віку, щоб не переросла і не витягнулася. В останній тиждень її загартовують. Коли температура грунту на глибині 6-10 см досягне 16-18 градусів, можна висаджувати у відкритий ґрунт. Зазвичай це роблять після 23-25 травня, коли мине загроза заморозків. Садять момордику на сонячному місці, відстань між рослинами повинна становити 100 див. На балконі досить посадити одне рослина, підготувавши для нього велику ємність, наприклад, бак від старої пральної машини. У перші дні рослини прикривають від прямих сонячних променів.

Грунт для момордики потрібно суглинистий, родюча. Восени під посадку вносять на 1 кв. м 5-10 кг свіжого гною або навесні 5 кг перегною, перекопують. Коли рослина почне інтенсивно зростати, слід встановити опори. На перших етапах йому потрібно допомогти зачепитися за опору вусиками.

Момордика дуже любить вологу, тому спочатку її поливають щодня, а потім періодично водою, підігрітою на сонці, — приблизно відро води на рослину. Для добрива краще використовувати розбавлені водою перебродив коров'як у співвідношенні 1:10 або курячий послід у співвідношенні 1:20. Підгодовують раз в тиждень, на одну рослину потрібно 1 л розчину.

Момордика замість огірка- момордика,догляд,вирощування,розмноження,лікувальні,корисні,властивості,Фото,

Лікувальні властивості момордики

Момордику люблять вживати довгожителі Японії. Гірчинка в її плодах обумовлена алкалоїдами групи кукурбітацінов. Але гіркота ця лікувальна. Вона сприяє травленню, а ще — хороша профілактика захворювань печінки, діабету, раку, подагри, ревматизму, селезінки.

Зелені плоди момордики використовують, як огірки, вимочивши їх у солоній воді. Також молоді плоди солять і маринують. Дозріваючи, вони стають не такими гіркими, як спочатку, а червоні оболонки насіння дуже приємні, солодкуваті. Вони також лікувальні — покращують травлення, зміцнюють серце. Для лікування геморою використовують шкірку плоду.

Однак момордику не радять вживати вагітним, а хворим на діабет — стежити за рівнем цукру. Листя теж можна вживати, їх використовують для профілактики захворювань нирок, виразки шлунка та при запальних процесах.

Момордика замість огірка- момордика,догляд,вирощування,розмноження,лікувальні,корисні,властивості,Фото,
Дата публикации: 8.04.17
Купить кухонную мойку здесь.