Міні-баклажани

Світ овочевих культур не перестає дивувати різноманітністю. Ось і баклажани сьогодні в своєму асортименті сортів все більше дивують і радують. Здавалося б, темно-сині, зелені, білі, коричневі, подовжені, грушоподібні, зовсім круглі — чим ще вони здатні вразити?

Виявляється є чимось маленькими розмірами! Улюблені багатьма синенькі можуть бути не просто звичних форм і розмірів, але зовсім крихітними, не більше 2,5 см в діаметрі.

Міні-баклажани- баклажан,міні,овочі,сорти,види,новинки,фото

Звідки до нас прийшли баклажани форми міні

Батьківщиною самих мініатюрних баклажан вважається Азія і Африка. Саме тут, і найбільшим чином в Таїланді та Індії, їх можна зустріти в кількох формах і найрізноманітніших кольорах і відтінках. І незважаючи на те, що баклажани міні не єдиний делікатес, а всього кілька сортів з близько чотирьохсот інших, для багатьох вони є кращим вибором серед овочевого різноманіття.

Які вони – ці милі малята

На перший погляд, зірваних плодах міні-баклажанів досить складно дізнатися звичну для нас культуру, – дуже дрібними і незвично забарвленими є ці малюки. Зелені, жовті, білі, вони швидше нагадують якісь заморські фрукти або навіть ягоди, ніж всім відомі овочі. Однак придивившись, можна помітити і крихітні чашолистки, і характерне будова шкірки, і розпізнати знайомий запах.

Міні-баклажани- баклажан,міні,овочі,сорти,види,новинки,фото

Самими дрібними представниками даної групи є так звані Горохові або Вишневі баклажани поширені в Таїланді (Pea Eggplant). Свою назву вони отримали завдяки дуже маленьким розмірам і абсолютно зеленим кольором. Зривають їх недозрілими, вірніше на стадії зав'язі, і цінують за гостроту і своєрідну гіркота, які пікантно насичують соус карі і відмінно фігурують у маринованому вигляді. При термічній обробці маленькі плодики мають властивість лопатися мовою, розтікаючись у роті смаком пряного соусу.

Трохи крупніше, баклажан світлий круглий або як його називають тайці — "біле яйце" (White Eggplant). Таке прізвисько він отримав за свій розмір — з невелике куряче яйце. Його біло-зелений колір говорить про стадії технічної зрілості, а от жовтий або фіолетовий – про повному дозріванні. Шкурка круглих білих баклажан ніжна, більш тонка, ніж у звичних нам сортів з Китаю, м'якоть складається з безлічі дрібних зерняток. Саме за такої будови міні-бубочка і зривають недозрілими, інакше є ці кісточки просто неможливо.

Міні-баклажани- баклажан,міні,овочі,сорти,види,новинки,фото

Всього 3-5 см в діаметрі складають зелені тайські баклажани Керміт (Керма). Ростуть вони у вигляді метрових кущів і плодоносить круглий рік. Їх шкірка пофарбована нерівномірно – в білу смужку. При повному дозріванні вони набувають жовтий колір. Їдять цей сорт сирим, але при бажанні і додають в різні страви.

Міні-баклажани- баклажан,міні,овочі,сорти,види,новинки,фото

Існує в Таїланді і ще один вид міні-баклажан. Нагадує він за формою невеликі фіолетові огірки, довжиною до 10 см і товщиною не більше 3,5 см. З-за нерівномірного забарвлення його плоди виглядають непоказно, часто пом'яте, однак гурманами даний вид визнається як кращий з своїх побратимів.

Міні-баклажани- баклажан,міні,овочі,сорти,види,новинки,фото

В Африці ж поширений баклажан, плоди якого легко сплутати з помідорами. Називається він Турецький Помаранчевий (Turkish Orange) і являє собою кущ з яскраво-червоними або оранжевими міні-баклажанами, що досягають в діаметрі всього 5 див. В нього безліч різновидів і кожна з них дивує забарвленням.

Що пропонує наш ринок

На нашому ринку насіння так само можна зустріти велику кількість гібридів міні-баклажан. Наприклад: Франт F1, Ненсі F1, Офелія F1, Мантія.

Міні-баклажани- баклажан,міні,овочі,сорти,види,новинки,фото
Міні-баклажани- баклажан,міні,овочі,сорти,види,новинки,фото

Однак вони в основному сприймаються як декоративні або рослини для вікон та балконних ящиків. А адже це звичайні баклажани в незвично маленькій формі, які не просто варті нашої уваги, але й гідні бути фаворитами кухні. Їх смажать, тушкують, їдять сирими, беруть за основу салатів. Але головне, вони не перестають дивувати і підкорювати – адже те, що незвично завжди викликає інтерес!