Мінеральні добрива

Формування родючих ґрунтів – процес тривалий і поступовий. Буде потрібно кілька років, щоб домогтися бажаного результату. Але рослинам потрібно харчування. Тому і зовсім без мінеральних добрив обійтися не вийде.

Мінеральні добрива- Мінеральні добрива, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Мінеральні добрива діляться на прості і комплексні - за хімічним складом, і кислі, лужні або нейтральні - за фізіологічної реакції. Вони також можуть бути тверді або рідкі.

Строго кажучи, тверді і рідкі підгодівлі діють на рослини однаково. Однак рідкі все ж мають деякі переваги. Їх потрібно тільки розвести водою - і рослини їх відразу ж поглинають, а твердим потрібен час для повного розчинення в ґрунті. Крім того, разом з рідкими добривами можна використовувати інсектициди, мікроелементи і речовини, що сприяють росту.

Прості добрива містять тільки один макроелемент і залежно від цього поділяються на азотні, фосфорні і калійні.

Складні , або комплексні, відрізняються тим, що у кожної їх частці містять кілька поживних елементів. До них належать амофос, діамофоска, калійна селітра, нітрофоска, нітроамофос, нітроамофоска. Рідкі добрива бувають тільки комплексними.

Бувають ще змішані добрива – це комплекси, що включають в себе декілька простих. Можна купити вже готові суміші, а можна приготувати самостійно. Наприклад, якщо ви заздалегідь не придбали добриво, а відкладати підживлення рослин не можна.

Головне, не забувайте кілька важливих правил. І пам'ятайте, що змішані добрива не можна довго зберігати.

Для більшості рослин підходить слабокисла або нейтральна середовище. Якщо на ділянці грунт сильнокислая або лужна, на цей фактор можна впливати за допомогою відповідних добрив.

Кислі добрива, підкислюючі ґрунтовий розчин, - це сульфат амонію, хлористий амоній, аміачна селітра, сечовина, бікарбонат амонію. З фосфорних добрив кислим вважається суперфосфат, змішаних - амофос.

Лужні добрива приймати ґрунтовий розчин. Це кальцієва і натрієва селітри.

Нейтральні добрива (вапняно-аміачна селітра) не змінюють реакцію ґрунтового розчину.

Якщо ви вносите багато кислих добрив в кислу ж грунт, з часом додайте в неї вапно – вона нейтралізує кислоту.

Азотні добрива - це натрієва, кальцієва і аміачна селітра, сульфат амонію, хлористий амоній, сечовина.

Фосфорні добрива - суперфосфат (простий, подвійний, порошкоподібний та гранульований), кісткове борошно, фосфоритне борошно, преципітат.

Калійні добрива - хлористий калій, сульфат калію, сильвініт.

Дата публикации: 1.05.17