Міфи про гідропоніці

Міф: Гідропоніка – це нова технологія.

Ще фараони Єгипту насолоджувалися смаком фруктів і овочів, вирощених з допомогою гідропоніки. Одне з семи чудес світу всього світу, Висячі сади Вавилона, насправді, було просто гідропонним садом. В Індії рослини вирощуються прямо в кокосовому волокні, коріння рослин занурені у воду. Якщо гідропоніка – це нова технологія, то вона нова вже тисячі років. Гідропоніка – не новинка – вона просто відрізняється від всіх.

Міфи про гідропоніці-

© J Wynia

Міф: Гідропоніка – це щось штучне і ненатуральне.

Ріст рослини реальний і натуральний. Рослинам потрібні прості, природні речі для нормального росту. Гідропоніка забезпечує всі потреби рослини в потрібній кількості і в потрібний час. Немає ніяких генетичних мутацій в гідропонних установках, немає нічого незвичайного в хімічних складах поживних розчинів, які подаються коріння рослин, немає ніяких міфічних "стероїдів" при використанні гідропоніки. При виробництві чистих поживних розчинів тепер стало можливим вирощувати повністю органічну продукцію з допомогою гідропоніки. Ви не знайдете нічого натуральніше у всьому світі.

Міф: Гідропоніка шкодить навколишньому середовищу.

Це абсолютно невірно. Вирощування рослин гидропонными методами набагато ощадливішими до землі і водойм, ніж традиційні методи садівництва і городництва. Ми вважаємо воду одним з наших найцінніших ресурсів, а з допомогою гідропоніки ми економимо від 70 до 90 відсотків води, ніж при звичайному садівництві. Ще одна вигода в тому, що ніякі добрива не потрапляють у природні водойми, як це відбувається при традиційному вирощуванні.

Міфи про гідропоніці-

© Cloudforest

Міф: Гідропоніка це щось з області космічних технологій, занадто складна і високотехнологічна для розуміння звичайною людиною і їй складно навчитися.

Як вже було сказано, гідропоніка – це вирощування без ґрунту і для цього не потрібно особливих пристроїв і вишукувань. Недороге відро або квітковий горщик, заповнені субстратом і зрошення гідропонним розчином – ось і вся гідропоніка. Лист пінопласту з отворами, в які вставлені горщики, плаває на поверхні води у ванні з аэрируемым розчином – теж гідропоніка і ця система дуже популярна для простих шкільних освітніх проектів. Технологічний потенціал автоматизації і повний контроль середовища проживання рослини дає необмежені простори для фантазії, але по-суті не потрібно для створення прекрасного і неповторного гідропонного саду. Немає обмежень віку будь-якого бажає вивчити основи і премудрості гідропоніки.

Міф: Гідропоніка – занадто дорога.

Це не зовсім вірно. Як і з будь-яким хобі, вам захочеться нових "іграшок" чи ви захочете поліпшити і розширити свої знання. І садівники завжди витрачають кошти на своїх улюбленців, будь це бонсаї, орхідеї, городництво і т. д. Однак, не завжди буває легко домогтися бажаного результату і вкластися в розміри запланованого бюджету. Так і з гідропонікою.

Міфи про гідропоніці-

© IrisDragon

Міф: Використання гідропоніки не отримало розповсюдження.

Знову невірно. Гідропоніка широко використовується у всьому світі. Вона використовується в країнах, де клімат не дозволяє або обмежує вирощування і де грунт занадто бідна для виробництва великих врожаїв. Вона також використовується в країнах, включаючи США, де грунти були так отруєна добривами і стали токсичними, що на них неможливо вирощування. У Британській Колумбії 90% всієї тепличної індустрії тепер гидропонное.

Міф: Гідропоніку можна використовувати тільки в закритих приміщеннях.

Гідропоніку легко використовувати як на вулиці під сонцем так і в приміщеннях. Одну перевагу у вирощуванні в закритих приміщеннях в тому, що ви, а не матінка-природа, контролюєте і керуєте сезонами, і для вас сезон вирощування триває 12 місяців у році. Однак це справедливо для будь-якого методу вирощування. Ґрунтове вирощування можна проводити в закритих приміщеннях, також як і гідропоніку можна використовувати на вулиці.

Міфи про гідропоніці-

© luvjnx

Міф: Гідропоніка не вимагає ніяких пестицидів.

Це єдиний міф, в який хотілося б вірити. Звичайно, необхідність пестицидів дуже скорочується, тому що сильні здорові рослини менш уразливі до атак і хвороб, ніж слабкі. Крім того, ліквідовується головний розсадник зарази – грунт. Але навіть в закритих приміщеннях існує небезпека проникнення шкідників. Спостереження і контроль потрібен за будь садом, щоб запобігти проблеми появи шкідників. Добре те, що використання в цьому випадку токсичних препаратів мінімально.

Міф: На гідропоніці виростають величезні супер-рослини.

Цей міф має під собою певну основу, але є кілька аспектів. Кожне насіння, як і всі живі істоти, має закладений генетичний код, що визначає розмір рослини, потенційний урожай і смак. Гідропоніка не може перетворити томати-черрі у томати для соусу, але може дати найкращі томати-черрі, які можливі. Якщо до цього звичайно настроюють гени рослини.

Реалізувати максимальний потенціал рослин при вирощуванні в грунті дуже складно, тому що на це впливають сотні параметрів, що визначають зростання рослини в ґрунті. Здатність управляти цими параметрами – ось що робить гідропоніку неперевершеною в садівництві. Також фактор, що впливає на рослину – при вирощуванні в ґрунті рослині потрібно витратити величезні ресурси і енергію для пошуку живлення, а при використанні гідропоніки – все у рослини поруч і в легко доступній формі. Це дає рослині можливість витрачати сили тільки на швидкий ріст, цвітіння і отримання максимального врожаю і кращого смаку.

Доктор Говард Реш у своїй книзі "Гидропонное выращиение" відзначає зростання необхідних земельних ресурсів для вирощування, що тривожно, однакові по площі поля виробляють 7000 фунтів на акр при вирощуванні огірків у ґрунті і 28000 фунтів на акр при гідропонному вирощуванні, також і томатів – від 5 до 10 тон на акр при грунтовому вирощуванні і від 60 до 300 тон при гідропонному методі. Наведені результати справедливі практично для будь-яких рослин. Іншими словами, для виробництва потрібної кількості томатів для Канади (400 мільйонів фунтів) потрібно 25000 акрів площ. При гідропонному вирощуванні – тільки 1300 акрів.

Міфи про гідропоніці-

© Our photo stuff

Міф: Гідропоніка в основному використовується для кримінальних цілей.

Якось Генрі Форд отримав лист з подяками від грабіжника банків у часи епохи депресії. Цей чоловік вбив кілька офіцерів при спробі зупинити його, коли він тікав з місця злочину. В цьому листі він дякував містера Форда за те, що той створив таку гарну, швидку машину.

Використання гідропоніки для кримінальних цілей викликана тим, що це дуже ефективний і успішний метод прихованого вирощування. Це кидає тінь на індустрію і методи, які здатні вирішити проблему голоду і нестачі харчування. Відсоток використання гідропонних систем для нелегальних цілей паралельний відсотку використання машин Форда при пограбуваннях банків. Дивно, чому безліч гідропонних систем, які використовуються для звичайних цілей не стає родзинкою вечірніх новин.

Так, гідропоніка дуже популярна серед выращивателей конопель. Ця популярність ґрунтується на тих же принципах, що і у звичайних виробників овочів – кращі, великі і якісні врожаї.

Дата публикации: 8.04.17