Механічний склад ґрунту

Від характеру і особливостей грунту залежить дуже багато: яким буде фундамент будинку та інших споруд, потрібні на ділянці дренажні роботи, чи можливо розбити повноцінний сад, і якщо так, то скільки праці і грошей зажадають його облаштування і підтримання в пристойному стані, що може в ньому зростати, а що не може. І якими методами, власне, доведеться вести присадибне господарство.

Механічний склад ґрунту- Механічний склад ґрунту, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Ґрунтоутворення – дилтельный процес, він займає не одну тисячу років. На те, яким стане ґрунтовий покрив, впливають багато фактори: клімат, рельєф території, її геологічний вік, складу материнської породи, рослинний і тваринний світ, нарешті, господарська діяльність людини. 

Геологи називають грунтом верхній, родючий шар земної кори - в середньому 18-20 див. Розподілений ґрунтовий шар нерівномірно, і, в залежності від району, становить від кількох міліметрів до 2 м. Для утворення ґрунту потрібні десятки століть взаємодії води, повітря, рослинних і тварин організмів (особливо мікроорганізмів) з почвообразующей гірською породою.

Для садівників грунт – це, насамперед, поверхневі шари геологічних субстратів. Тобто, простіше кажучи, верхній орний шар. Під ним знаходиться підгрунтовий горизонт, під яким - материнські породи. У «ґрунтовий профіль» входять орний шар, підстава і підгрунтовий горизонт.

Ґрунту розрізняють за складом - механічного (співвідношення глини й піску) і структурному (кількість гумусних грудочок і їх розмір), важливим параметром також являється кислотність.

Як правило, грунту з дрібнокомковатим або зернистим складом вважаються найбільш родючими та легкими в обробці. Це, наприклад, середні і легкі суглинки. Ґрунти з щільною, злитої структурою, наприклад, глинисті, вважаються тяжкими. Ґрунти з пылеватой структурою погано пропускають вологу та в них мало повітря.  

В залежності від співвідношення піску та глини грунт може бути піщана, супіщаний, суглинистий, глинистий торф'яна (болото).